[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Папа Римський: Плітки - це чума страшніше ковіда

Папа Римський: Плітки - це чума страшніше ковіда

Про братське наставлення говорив Папа Франциск в своєму міркуванні в неділю 6 вересня перед читанням молитви Angelus, закликавши зробити практику братських настанов здоровою звичкою в наших громадах. Але повчання має ґрунтуватися на взаємному прощенні і силі Божої милості. Педагогіка Ісуса - це завжди педагогіка порятунку.

Про це повідомляє Радіо Ватикан.

У своєму міркуванні Святіший Отець коментував недільне Євангеліє, в якому Ісус пояснює, як допомогти братові, який згрішив. Господь пропонує три етапи педагогіки зцілення, суть якої в тому, щоб допомогти, а не звинуватити, підкреслив Папа:

«По-перше, Він говорить: "Якщо згрішить проти тебе брат твій, піди і викажи поміж тобою та ним самим "(ст. 15), тобто не роби його гріх предметом загального обговорення. Мова йде про те, щоб непомітно підійти до брата, не судити його, а допомогти йому зрозуміти, що він зробив».

Але може трапитися так, що, не дивлячись на благі наміри, перше втручання скінчиться невдачею, продовжив Папа:

«У цьому випадку потрібно не здаватися, а попросити підтримки в іншого брата або сестри. Ці два свідки потрібні не для того, щоб звинувачувати і судити, а для того, щоб допомогти».

Однак навіть любові двох або трьох братів може бути недостатньо, тому що він залишається впертим, зазначив Папа Франциск. «У цьому випадку, - говорить Ісус, - скажи Церкві» (ст. 17). У певних ситуаціях бере участь вся громада. Є речі, які не можуть залишити байдужими інших братів: щоб повернути брата, потрібно ще більше любові.

У деяких випадках і цього теж може бути недостатньо. Тоді, - каже Ісус, - «нехай буде він тобі як язичник і митар». Ця фраза, на перший погляд настільки зневажлива, насправді спонукає нас віддати брата в руки Бога: тільки Батько зможе проявити любов велику, ніж любов всіх братів і сестер, разом узятих.

«Це вчення Ісуса нам дуже допомагає, тому що - давайте розглянемо приклад - коли ми бачимо помилку, провину, промах брата або сестри, як правило, перше, що ми робимо, - це йдемо і розповідаємо про це іншим, брешемо. Плітки закривають серце громади, руйнують єдність Церкви. Великий пліткар - це диявол, який завжди йде і розповідає погане про інших, тому що він брехун, і він прагне розділити Церкву, щоб віддалити братів і сестер, а не створювати громаду. Будь ласка, брати і сестри, давайте спробуємо не пліткувати. Плітки - це чума більш жахлива, ніж ковід. Давайте спробуємо: ніяких пліток», - пояснив Папа.

Святіший Отець зазначив, що Ісус показав Свою любов до грішників і язичникам, обуривши при цьому конформістів того часу. Не беззастережний осуд, а визнання, що часом наші людські спроби можуть зазнати невдачі, і перебування перед Богом можуть поставити брата віч-на-віч з його власним сумлінням і відповідальністю за свої вчинки, сказав Папа, завершуючи міркування.

Раніше Український Дощ писав, що французький кіноактор Жерар Депардьє прийняв православ'я, пройшовши обряд хрещення 4 вересня в Олександро-Невському соборі Парижа. 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Вперше за 100 років у Варшаві збудували православну церкву
Релігія
Вперше за 100 років у Варшаві збудували православну церкву
Це Собор Святої Софії (св. Софії Божественної Мудрості) у грецькому стилі. Будівельні роботи тривали 15 років. 20 вересня храм освячено, і в ньому проводитимуть Літургії...
У Києві відкрили новий пам’ятник - «Архангел Михаїл - охоронець Києва»
Релігія
У Києві відкрили новий пам’ятник - «Архангел Михаїл - охоронець Києва»
19 вересня відбулося урочисте відкриття фонтана зі скульптурною композицією «Архангел Михаїл — охоронець Києва»....
21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці за Юліанським календарем
Релігія
21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці за Юліанським календарем
21 вересня православні та греко-католики в Україні (а також християни в деяких інших країнах) святкують Різдво Пресвятої Богородиці...
«Секс та їжа – божественні насолоди», - Папа Римський
Релігія
«Секс та їжа – божественні насолоди», - Папа Римський
Папа Римський Франциск заявив, що задоволення від статевого акту з коханою людиною або від хорошої їжі є «божественним»...
На стінах Юріївської церкви у Володимирі віднайшли напис 1908 року
Релігія
На стінах Юріївської церкви у Володимирі віднайшли напис 1908 року
На стінах Свято-Георгіївської або ж Юріївської церкви, що у військовому містечку у Володимирі-Волинському віднайшли найстаріший напис-автограф, датований 1908-м роком...