Папа Франциск спілкувався з Джо Байденом довше, ніж з Обамою та Трампом

Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден зі своєю дружиною Джилл прибули у п'ятницю, 29 жовтня, до Ватикану для зустрічі з Папою Римським Франциском. Розмова між президентом США та понтифіком у бібліотеці Апостольського палацу тривала одну годину 15 хвилин. Про це стало відомо журналістам із джерел при Святому престолі.
Зустріч двох лідерів світу розпочалася о 12.10 (13.10 за київським часом). Після бесіди згідно з ватиканським протоколом відбувся традиційний обмін подарунками, який завершився о 13.40 (14.40 за київським часом). Таким чином, ця зустріч була тривалішою за всі інші. У 2014 році вся аудієнція Барака Обами тривала 50 хвилин, а у 2017-му зустріч понтифіка з Дональдом Трампом – не більше півгодини.
"Я чоловік Джилл", - так представився президент США одному з кардиналів, які зустрічали американського лідера.
Приїзд Байдена транслювали численні американські ЗМІ.
Це перший візит Джо Байдена до Ватикану з моменту його обрання главою Білого дому, але водночас вже четверта його зустріч із Папою Франциском.
Байден підніс Папі Франциску казулу (предмет літургійного вбрання) ручної роботи 1930-х років. У відповідь понтифік подарував високому гостеві роботу з майоліки під назвою "Паломник", а також деякі документи свого понтифікату.
Перша леді США Джилл Байден відразу після аудієнції покинула Ватикан, а Байден провів ще одну зустріч із держсекретарем Святого престолу кардиналом П'єтро Пароліном.
Голову Білого дому супроводжувала представницька делегація, серед членів якої були, зокрема, держсекретар Ентоні Блінкен та радник президента з нацбезпеки Джейк Салліван.
Байден – лише другий президент в історії США, який належить до Католицької церкви. Першим був Джон Кеннеді. При цьому Байден не у всьому дотримується вчення церкви: наприклад, він підтримує аборти.
Цьому візиту Байдена передувала зустріч папи Франциска з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, який побував у Римі наприкінці червня. Саме тоді було закладено основи повернення відносин між США і Святим престолом у звичне русло після гострих розбіжностей, що виникли в роки президентства Дональда Трампа. Попередник Блінкена на посаді держсекретаря Майк Помпео у жовтні 2020 року під час візиту до Ватикану навіть не удостоївся аудієнції у Папи Римського. Пояснювалося це тим, що деякі місцеві спостерігачі охарактеризували як "безпрецедентне дипломатичне зіткнення між США та Ватиканом" щодо відносин з Китаєм.
Після такого складного періоду Вашингтон розраховує на відновлення традиційно довірчих стосунків зі Святим престолом, тим більше, що США тепер керує другий в історії країни президент-католик після Джона Кеннеді.
Український Дощ писав раніше, що раінше Папа Франциск подякував Патріарху Варфоломію І за 30 років сумлінного служіння.
...