Отакої! Росія включила Угорщину до списку «недружніх країн»

Отакої! Росія включила Угорщину до списку «недружніх країн»

Росія внесла проросійську Угорщину до свого списку "недружніх країн" за участь у загальноєвропейських санкціях і пригрозила Будапешту заходами у відповідь. Про це заявив посол рф в Угорщині Євген Станіславов у коментарі "РИА Новости".

Він зазначив, що керівництво Угорщини "демонструє прагматичну позицію" у своїй зовнішній політиці, але відчуває тиск з боку своїх союзників по ЄС і НАТО. За його словами, «Угорщина підписалася під усіма антиросійськими санкційними пакетами Брюсселя» і «змушена їх виконувати», тому вона віднесена до категорії «недружніх держав».

"Факт залишається фактом: Угорщина підписалася під усіма антиросійськими санкційними пакетами Брюсселя і змушена їх суворо виконувати. Саме тому вона віднесена до категорії недружніх Росії країн, на адресу яких можуть застосовуватися наші відповідні заходи", — заявив посол.

Проте російський дипломат заявив, що Угорщина «дотримується прагматичної позиції», від якої поки «не збирається відмовлятися навіть під тиском своїх союзників по Європейському союзу та НАТО».

"Але ми залишаємося оптимістами і навіть на цьому тлі продовжуємо прагнути до конструктивної взаємодії з Угорщиною і тримати канали діалогу відкритими", — підкреслив Станіславов.

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан вважається проросійським / фото УНІАН, Анастасія Сироткіна

Війна в Україні - позиція Угорщини

Серед усіх членів ЄС і НАТО Угорщина веде найлояльнішу до росії політику. І хоча Будапешт справді приєднався до загальноєвропейських санкцій, в цілому політика Орбана сильно виділяється на тлі інших країн ЄС.

Так, уряд країни категорично відмовився робити будь-які кроки для зменшення залежності країни від російських нафти і газу і вибив для себе винятки в європейських нафтових санкціях.

Також Угорщина блокує санкції проти російської атомної галузі і відмовляється брати участь у європейських проектах спільної допомоги Україні. Крім того, Угорщина виявилася однією з небагатьох країн Європи, хто категорично відмовився допомагати Україні зброєю.

Угорщина блокує перспективу членства України в ЄС і НАТО, а також вставляє палиці в колеса процесу прийняття в НАТО Швеції і Фінляндії. Також уряд Угорщини закликає до негайних переговорів по Україні, що вигідно Кремлю, оскільки дозволить заморозити конфлікт в найбільш вигідній для росії точці.

Прем'єр-міністр Віктор Орбан неодноразово відзначався проросійськими заявами щодо війни росії проти України.

Зокрема, нещодавно він заявив, що на сході його країна «межує з росіянами».

Орбан також підтримав суперечливий «мирний план» Китаю, який піддався критиці зокрема в Україні, США та ЄС.

Виктор Орбан призвал Путина к немедленному прекращению огня и предложил  провести переговоры между Украиной и РФ в Венгрии | Mind.ua

Недружні крааїни

22 липня країна-агресор росія внесла Грецію, Данію, Словенію, Хорватію та Словаччину до списку країн, які здійснюють «недружні дії» щодо неї, її компаній та громадян.

У березні 2022 року росія за дорученням диктатора путіна вже складала список «недружніх країн». Тоді до нього включили всі держави ЄС, США, Велику Британію, Японію та ще близько 20 інших країн.

Український Дощ писав раніше, що Угорщина продовжить блокувати санкції ЄС щодо росії та розширить співпрацю з рф 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Франція розслідує втручання росії та Китаю у внутрішні справи республіки
Світ
Франція розслідує втручання росії та Китаю у внутрішні справи республіки
Методи втручання рф у внутрішні справи Франції: «кібератаки», «маніпулювання інформацією», «атаки на наукову спадщину», «вербування колишніх чиновників»...
У США розкрили зміст прихованих Трампом секретних документів
Світ
У США розкрили зміст прихованих Трампом секретних документів
Приховані Трампом секретні документи містили відомості про ядерні програми США...
Шольц, Макрон та Дуда у Парижі планують обговорити гарантії безпеки України: у Politico розкрили подробиці
Світ
Шольц, Макрон та Дуда у Парижі планують обговорити гарантії безпеки України: у Politico розкрили подробиці
Під час зустрічі у Парижі політики планують обговорити гарантії безпеки України. Також зустріч буде присвячена прагненню України до членства у НАТО...
Албанія порвала країну-терористку росію в ООН через брехню про Каховську ГЕС
Світ
Албанія порвала країну-терористку росію в ООН через брехню про Каховську ГЕС
Представник країни-терористки Василь Небензя намагався переконати присутніх, що це Україна нібито підірвала ГЕС, проте посол Албанії його поставив на місце....
Члени НАТО готові ввести війська в Україну: ексглава НАТО Расмуссен назвав умову
Світ
Члени НАТО готові ввести війська в Україну: ексглава НАТО Расмуссен назвав умову
Расмуссен вважає, що деякі союзники по НАТО можуть виступити за гарантії безпеки, щоб уникнути реальної дискусії про прагнення України до членства...