«Останній аргумент» проти пенсійної реформи Макрона: минув 6-й день протестів у Франції

«Останній аргумент» проти пенсійної реформи Макрона: минув 6-й день протестів у Франції

7 березня провідні французькі профспілки вже вшосте за півтора місяці провели загальнонаціональний день протесту та страйків проти підвищення пенсійного віку в країні з 62 до 64 років. Президент Макрон та його уряд розраховують, що вкрай непопулярна реформа буде остаточно затверджена в середині березня після завершення процедури розгляду спірного законопроєкту у парламенті. Нові загальнонаціональні дні протесту та страйків профспілки призначили на 11 та 15 березня, пише RFI.

Агентство France-Presse зазначає, що оголосивши 7 березня новий загальнонаціональний день протесту проти пенсійної реформи, єдиний фронт профспілок «розіграв свої останні карти» у протистоянні з президентом Макроном. Шостий за рахунком з 19 січня день масових демонстрацій та страйків був приурочений до швидкого завершення процедури обговорення у парламенті Франції непопулярного та спірного законопроєкту про підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років.

Після бурхливих дебатів у нижній палаті, Національних зборах, реформу до кінця цього тижня розглядає Сенат. Потім погоджувальна комісія обох палат має подати компромісний текст законопроєкту. Підсумкове голосування Нацзборів та Сенату з реформи планується вже 16 березня, нагадує AFP.

Перед закінченням парламентського марафону на заклик усіх восьми провідних профспілок Франції на вулиці знову вийшли сотні тисяч протестувальників. Організатори заявили про «історичну мобілізацію» учасників соціального протесту «за останні 50 років». За оцінкою профспілок, демонстрації (загальним числом 265) цього вівторка були наймасовішими за всі півтора місяці виступів проти пенсійної реформи.

У Парижі, як стверджує профспілка Загальна конфедерація праці (CGT), на головну країну маніфестацію вийшло 700 тисяч жителів. Увечері столична поліція оголосила підсумки своїх підрахунків — 81 тисячу учасників паризької ходи.

До цього найуспішнішими днями протесту профспілки називали 31 січня та 11 лютого. Тоді, за їх оцінками, у ходах по всій країні брали участь понад 2,5 мільйона французів. У Парижі - близько 500 тисяч людей. Втім, поліція традиційно давала набагато скромніші цифри (87 – 93 тисячі маніфестантів у столиці, а також трохи менше 1,3 млн. по всій країні в останній день січня).

Масштаб страйків у Франції 7 березня

Щодо страйків, то 7 березня профспілки закликали трудящих «зупинити» економічне життя в країні, щоб змусити президента Макрона відмовитися від підвищення пенсійного віку. Як зазначають ЗМІ, страйки цього вівторка охопили більше галузей, ніж у попередні дні загального протесту. До того ж, у низці галузей заявлено «безстрокові» страйки, які продовжаться найближчими днями (у цих випадках рішення про продовження або припинення страйку щодня приймаються загальними зборами працівників).

При цьому рекордів за кількістю страйкуючих у ключових секторах зафіксовано не було. За масовістю страйки 7 березня були скромнішими, ніж у деякі попередні протестні дні (наприклад, на залізницях, в енергетиці, у школах чи держустановах).

7 березня через страйк на 20-30% було скорочено кількість авіарейсів у двох аеропортах Парижа (Руассі – Шарль де Голль та Орлі), а також у багатьох повітряних гаванях країни.

У школах Франції цього вівторка страйкувала третина педагогів (33%), багато навчальних закладів було закрито.

У державних органах центрального підпорядкування 7 березня роботу на день припинили 25% із 2,5-мільйонної армії чиновників. Близько 10 відсотків держслужбовців оголосили страйк у місцевих органах влади та у державних лікарнях.

Страйкували 7 березня і столичні сміттярі: у 10 округах Парижа не були вивезені побутові відходи, а три сміттєспалювальні підприємства повністю зупинилися.

Український Дощ писав раніше, що уряд Грузії прийняв законопроєкт про «іноагентів», як у рф і народ вийшов на акції протесту.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Світ
«Всі розуміють причину»: прем'єр Грузії виправдав російську агресію проти України
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі відзначився черговою скандальною заявою. Він виправдав війну Росії проти України прагненням нашої країни приєдантися до НАТО....
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Світ
Просто під носом у ФСБ: у Москві викрали незаконно вивезену з Донбасу ікону
Зухвале «пограбування» було скоєно у прямому розумінні під носом у ФСБ: храм розташований за 350 м від будівлі російської спецслужби на Луб'янці...
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Світ
У Новій Зеландії перед посадкою на літак пасажирів будуть зважувати
Управління цивільної авіації Нової Зеландії просить національну авіакомпанію зважувати пасажирів, які вилітають міжнародними рейсами ...
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
Світ
Україна та Литва підписали угоду про взаємне визнання і спрощений обмін посвідчень водія
31 травня міністри внутрішніх справ України Ігор Клименко та Литви Агне Білотайте підписали угоду про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія...
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Світ
Новий президент Латвії закликав до латишизації в протидію русифікації
Едгар Рінкевич розповів, яким бачить своє президентство, яке має стартувати після інавгурації 8 липня...