Організація із заборони хімічної зброї засудила Росію через отруєння Навального «Новачком»

Організація із заборони хімічної зброї засудила Росію через отруєння Навального «Новачком»

56 з 193 країн-членів Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), включаючи Великобританію, США і країни Євросоюзу, засудили отруєння російського опозиціонера Олексія Навального речовиною з групи "Новачок". Спільну заяву країн опубліковано на сайті ОЗХЗ.

"Проведений ОЗХЗ аналіз біомедичних зразків підтверджує наявність інгібітору холінестерази. Відзначимо, що інгібітор холінестерази ідентифікований як нервово-паралітичний агент з групи хімікатів, відомих як "Новачок". Ми впевнені в незалежній експертизі ОЗХЗ, яка показала, що Навальний був отруєний нервово-паралітичним речовиною "Новачок", - йдеться в документі.

Там підкреслюється, що будь-яке отруєння людини нервово-паралітичним речовиною вважається застосуванням хімічної зброї, що суперечить міжнародним стандартам і нормам, що забороняють таке використання.

"Держави-учасники Конвенції про хімічну зброю неодноразово засуджували застосування хімічної зброї та підтвердили свою прихильність забороні застосування хімічної зброї відповідно до статті I Конвенції. Ми закликаємо Російську Федерацію, на чиїй території було скоєно напад на представника російської опозиції, оперативно розкрити обставини цієї атаки. Ми твердо переконані, що особи, відповідальні за застосування хімічної зброї, повинні бути притягнуті до відповідальності.", - говориться у заяві.

Крім США і Великобританії, заяву підписали всі країни ЄС, Україна, Туреччина, Грузія, Австралія, Канада, Японія та ряд інших країн.

"Великобританія вважає, що для отруєння Навального немає ніяких правдоподібних пояснень, окрім причетності і відповідальності Росії за цей жахливий напад", - йдеться у Twitter британського постпредства в ОЗХЗ.

Раніше постпред РФ в ООН Василь Небензя заявив, що Росія веде переговори з Організацією із заборони хімічної зброї про формат співпраці в розслідуванні інциденту з Олексієм Навальним. Однак в матеріалах, переданих РФ, була "забруднена" хімічна формула речовини, що була причиною отруєння.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду скаргу захисту Олексія Навального на відмову російської влади порушувати кримінальну справу про його отруєння. Навальний вимагає визнати порушення його права на життя, передбаченого Європейською конвенцією з прав людини.

Російська влада заявляли, що правоохоронні органи не можуть почати розслідування "без доказів злочину". За даними російських лікарів, токсинів в організмі опозиціонера не було. Раніше суд в Томську визнав законною відмову в порушенні справи про отруєння Олексія Навального, а МЗС РФ і прокуратура послідовно вимагають від Німеччини, де Навальний проходив лікування, розкрити дані по обстеженням політика в рамках правової допомоги.

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) 6 жовтня підтвердила наявність слідів бойової отрути сімейства "Новачок" в біоматеріалах Навального. Результати аналізу проб показали, що Навальний піддався впливу речовини, що діє як інгібітор холінестерази. 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Таїланді вимагають скасувати карантин для вакцинованих туристів
Світ
В Таїланді вимагають скасувати карантин для вакцинованих туристів
Представники двох найбільших мереж готелів Таїланду звернулися до уряду країни скасувати обов'язкову 14-денну самоізоляцію для туристів, які отримали щеплення від COVID-19...
Президент Польщі виступив за санкції проти Росії
Світ
Президент Польщі виступив за санкції проти Росії
Раніше глава французького МЗС Жан-Ів Ле Дріан запропонував ввести антиросійські санкції у зв'язку зі справою Олексія Навального...
У Франції не виключають введення третього карантину
Світ
У Франції не виключають введення третього карантину
Рішення про посилення обмежень може бути прийнято за підсумками засідання Ради безпеки, що проходять у Франції щосереди під керівництвом президента Макрона...
Австрійців зобов'язали носити замість масок респіратори
Світ
Австрійців зобов'язали носити замість масок респіратори
Жителів Баварії також зобов'язали носити респіратори класу FFP2 замість масок ...
Що змінилося в Овальному кабінеті після відходу Трампа і приходу Байдена крім килима?
Світ
Що змінилося в Овальному кабінеті після відходу Трампа і приходу Байдена крім килима?
Цього вікенду заступник директора апарату Овального кабінету Ешлі Вільямс запросив на ексклюзивну екскурсію по робочому місцю глави держави кореспондента газети Washington Post...