Опубліковано спільну заяву презедентів Молдови і України

Опубліковано спільну заяву презедентів Молдови і України

Документ враховує співпрацю України і Молдови з цілої низки сфер - економічні та політичні аспекти. За підсумками зустрічі президентів України і Молдови Володимира Зеленського та Майї Санду прийнято спільну заяву глав держав.

Її текст опубліковано на сайті Офісу президента у вівторок, 12 січня.

У заяві підкреслюється важливість українсько-молдавських відносин для подальшого розвитку держав.

"Результати недавніх президентських виборів у Республіці Молдова підтвердили європейський вибір і зобов'язання боротьби з корупцією громадян Республіки Молдова. Вони відкрили вікно можливостей для нового етапу розвитку змістовного і перспективного діалогу між нашими країнами", - йдеться в ній.

Зеленський і Санду висловили намір відновити між країнами діалог на високому рівні і надати йому динамічний характер, створити необхідні передумови для стратегічного двостороннього співробітництва.

Також Україна і Молдова мають намір співпрацювати в боротьбі з коронавірусом.

"Підтверджуємо повагу України та Республіки Молдова з міжнародним правом і його основоположних принципів. Заявляємо про взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України і Республіки Молдова в рамках міжнародно визнаних кордонів. Відзначаємо прагнення до зміцнення взаємодії з партнерами в Південно-Східній Європі і на Чорному морі. У цьому контексті ми підтверджуємо свою зацікавленість стати частиною ініціативи Тримор’я", - йдеться в заяві.

Також країни підтвердили прагнення до членства в Євросоюзі, в тому числі шляхом імплементації угод про асоціацію з ЄС.

"Ми вважаємо за необхідне подальший розвиток формату співпраці ЄС+3 асоційовані партнери і закликаємо ЄС поглибити діалог щодо ПВЗВТ і поширити його на інші аспекти співробітництва і поступової галузевої інтеграції, в тому числі в сферах юстиції, цифрової економіки, енергетики, транспорту і навколишнього середовища", - йдеться в заяві про Східне партнерство.

Крім того, Україна і Молдова мають намір посилити торгово-економічне співробітництво, створювати нові інфраструктурні проекти, полегшити транзит і транспортування, розвивати туризм та інші сфери, що представляють взаємний інтерес.

"Констатуємо необхідність подальшої співпраці в енергетичному секторі з метою посилення енергетичної безпеки в регіоні. Вважаємо важливим підвищувати надійність і диверсифікувати поставки електроенергії та енергоносіїв, а також забезпечити більшу прозорість енергетичного сектору", - сказано в документі.

Більше того, країни будуть спільно розвивати контакти між людьми, нові ініціативи в освіті, науці, охороні здоров'я, спорті і забезпеченні освітніх і культурних прав етнічних меншин без будь-якої дискримінації.

І на останок повідомляється, що Зеленський і Санду вирішили створити Президентську Раду як новий постійно чинний формат діалогу високого рівня і механізм координації та моніторингу реалізації актуальних завдань співробітництва.

Додамо, що на брифінгу президенти повідомили, що домовилися побудувати і реконструювати дороги між Києвом і Кишиневом, щоб шлях між столицями скоротився до 5 годин. Домовилися активізувати боротьбу з контрабандою на придністровській ділянці кордону.

Обговорили можливість транзиту газу з Європи через Молдову в Україну, а також намір налагодити поїздки громадян двох країн за внутрішніми паспортами.

Як повідомлялося, Зеленський зазначив, що Санду не боїться називати Крим українським.

Теги
Схожi
Зеленський і Ердоган обговорили загострення на Донбасі і питання Криму
Політика
Зеленський і Ердоган обговорили загострення на Донбасі і питання Криму
«Туреччина неухильно підтримує незалежність і державний суверенітет України. Ще раз засуджуємо незаконну анексію Криму. Підтримуємо створення Кримської платформи задля об'єднання народу України», – сказав Ердоган...
Порошенко тримає готівкою понад 1,8 млрд гривень, а Тимошенко - майже 170 млн
Політика
Порошенко тримає готівкою понад 1,8 млрд гривень, а Тимошенко - майже 170 млн
Народний депутат України Петро Порошенко задекларував за 2020 рік найбільше готівкових коштів серед усіх обранців Верховної Ради ІХ скликання...
Зеленський у зв'язку зі смертю принца Філіпа висловив співчуття
Політика
Зеленський у зв'язку зі смертю принца Філіпа висловив співчуття
«Принц Філіп прожив велике життя, щоб служити своєму народові та бути прикладом для майбутніх поколінь», - написав Зеленський...
В мережі з'явився кремлівський інструктаж для пропаганди в ДНР
Політика
В мережі з'явився кремлівський інструктаж для пропаганди в ДНР
Медіаресурси на тимчасово окупованій території Донбасу отримали інструкції про те, яких теми вони повинні торкатися у своїх публікаціях і в якому ключі висвітлювати події...
Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум
Політика
Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум
У четвер, 8 квітня, президент Володимир Зеленський підписав закон «Про всеукраїнський референдум», який 26 січня ухвалила Верховна Рада України...