ООН висловила занепокоєння з приводу насильницького переміщення українських дітей до росії

ООН висловила занепокоєння з приводу насильницького переміщення українських дітей до росії

У Нью-Йорку відбулося засідання Ради безпеки ООН, присвячене Україні. На цьому засіданні представник Комітету ООН з прав людини заявив, що «заслуговують на довіру звинувачення» в тому, що російські окупанти вивозять з України дітей до росії для усиновлення в рамках більш масштабних примусових переселень і депортацій, пише RFI.

У центрі уваги на найближчому засіданні Радбезу ООН було питання про фільтрацію українських громадян на окупованих російськими військами територіях та про виїзд громадян України, в тому числі дітей, до росії: Україна стверджує про насильницьке переміщення та депортацію, Москва наполягає на тому, що йдеться про добровільну "евакуацію".

Існують «звинувачення, що заслуговують на довіру» в насильницькому переміщенні дітей з України до росії, заявила в середу, 7 вересня, заступниця Генерального секретаря ООН з прав людини.

«Є достовірні звинувачення в насильницькому переміщенні дітей, які не супроводжуються, на окуповану росією територію або в саму російську федерацію», — заявила Ілзе Брандс-Керіс.

«Ми стурбовані тим, що російська влада прийняла спрощений порядок надання російського громадянства дітям, які не перебувають під опікою батьків, і що ці діти мають право на усиновлення російськими сім'ями», — додала вона.

Вона також зазначила, що Управління Верховного комісара з прав людини ООН, членом якого вона є, спромоглося підтвердити, що російські збройні сили створили центри «сортування» — форму перевірки безпеки та збору особистих та біометричних даних.

Ці перевірки поширюються на людей, які залишають зону бойових дій або перетинають територію, яку контролює росія.

«Ми стурбовані тим, що такі перевірки та подальші затримання відбуваються поза будь-якими правовими рамками і не дотримуються принципів необхідності та пропорційності», — сказала вона, маючи на увазі «достовірну інформацію» про «численні порушення прав людини».

Верховний комісаріат зміг задокументувати випадки, коли людей, які зазнавали цієї фільтрації, піддавали обшуку з роздяганням, сказала Ілзе Брандс-Керіс.

"Ми особливо стурбовані ризиком сексуального насильства, з яким жінки та дівчатка стикаються під час цих процедур перевірки", - додала вона.

Сполучені Штати, які ініціювали це засідання Ради безпеки разом з Албанією, прямо звинуватили адміністрацію російського диктатора путіна у безпосередній організації насильницького переміщення тисяч українців до росії.

На засіданні Ради безпеки кілька постійних членів, зокрема Франція та Великобританія, висловили стурбованість з приводу свідчень про насильницьке переміщення українців до росії. У відповідь постійний представник росії в ООН Василь Небензя назвав ці звинувачення «безпідставними». За його словами, українці, які прямують до росії, проходять «процедуру реєстрації, а не процедуру перевірки», як у Польщі чи інших країнах ЄС, які приймають біженців.

У середині липня Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявила у звіті, що вона «серйозно стурбована» поводженням Москви з українськими громадянами у «фільтраційних таборах», призначених для виявлення тих, хто підозрюється у зв'язку з київською владою.

Влада США в середу оприлюднила карту, де показано наявність десяти так званих «центрів» на окупованому сході України. За даними Вашингтона, українців там допитують, щоб оцінити ступінь їхньої потенційної «загрози», і їм або дозволяють залишатися на підконтрольних росії територіях, або відправляють вглиб росії.

У липні держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив росію у «примусовій депортації» до рф 1,6 млн українців.

1 вересня міжзахисна організація Human Rights Watch випустила доповідь про облаштовані росією фільтраційні табори для українських біженців. Як з'ясували дослідники HRW, російська влада змушувала мирних жителів України виїхати з країни до рф, не дозволяючи їм дістатися до контрольованих Києвом територій. Правозахисники, які провели інтерв'ю з 54 біженцями, нагадують: незаконне переміщення та депортація людей є військовим злочином та може бути визнано злочином проти людяності.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У Кремлі шоковані висловлюваннями Зеленського про «превентивні удари» НАТО (відео)
Політика
У Кремлі шоковані висловлюваннями Зеленського про «превентивні удари» НАТО (відео)
На Банковій кажуть, що під «превентивними ударами» президент України мав на увазі «санкції»...
Зеленський визнав «нікчемними» російські укази про приєднання українських територій
Політика
Зеленський визнав «нікчемними» російські укази про приєднання українських територій
Президент України підписав указ про невизнання входження окупованих українських регіонів до складу країни-агресора...
У Вашингтоні продовжуються дискусії щодо постачання Україні зброї великої дальності - Маркарова
Політика
У Вашингтоні продовжуються дискусії щодо постачання Україні зброї великої дальності - Маркарова
«Ми завжди говорили, що нам потрібні озброєння із великим радіусом дії. Дискусії наразі тривають», — сказала пані посол...
Глава Пентагону Остін: США «дуже наснажені» успіхами української армії
Політика
Глава Пентагону Остін: США «дуже наснажені» успіхами української армії
Місто Лиман у Донецькій області було для російських окупантів стратегічним та логістичним центром. Армія рф залишила його, поступившись натиску ЗСУ...
ФСБ була проти обміну «азовців», але путін хотів повернути Медведчука – Washington Post
Політика
ФСБ була проти обміну «азовців», але путін хотів повернути Медведчука – Washington Post
Високопоставлений співробітник Держдепартаменту сказав, що звільнення Медведчука показало, що путін приділяв велику увагу його захисту...