ООН відзначає, що ситуація в Білорусі з правами людини «продовжує погіршуватися»

ООН відзначає, що ситуація в Білорусі з правами людини «продовжує погіршуватися»

За останні два місяці ситуація з правами людини в Білорусі значно погіршилася, заявила днями верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет. Виступаючи в ході інтерактивного діалогу Ради ООН з прав людини, комісарка представила останні дані моніторингу порушень прав людини в Білорусі. У інтерактивному діалозі РПЛ ООН взяла участь письменниця Світлана Алексієвич, член президії Координаційної ради білоруської опозиції.

У вересні Рада ООН з прав людини на екстреному засіданні ухвалив резолюцію щодо ситуації в Білорусі. Управлінню верховної комісарки ООН з прав людини було доручено уважно стежити за становищем в області прав людини в Білорусі в контексті президентських виборів 2020 року. Згідно з резолюцією, усна доповідь з новими даними Мішель Бачелет повинна була представити до кінця року в ході інтерактивного діалогу. Цей діалог був організований штаб-квартирою ООН в Женеві 4 грудня.

У п'ятницю Мішель Бачелет повідомила РПЛ ООН про те, що ситуація з правами людини в Білорусі з вересня «продовжує погіршуватися, особливо в тому, що стосується права на мирні маніфестації».

За даними верховного комісарки, більше 27 тисяч білорусів за останні місяці зазнали затримань, передає RFI.

«Багатьох з них карали арештами. Штрафи відносно протестуючих також стають все більш серйозними», - заявила Бачелет.

Понад 900 осіб стали фігурантами кримінальних справ (це учасники виборчої кампанії, журналісти, правозахисники, блогери).

Продовжують надходити «численні достовірні повідомлення про побиття затриманих» в міліцейських відділках і ізоляторах. За словами Бачелет, ці факти можна було б кваліфікувати як нелюдське поводження і тортури. У самій Білорусі понад 2000 громадян подали скарги на побиття силовиками, але кримінальних проваджень за цими фактами не ведеться.

Верховна комісарка ООН з прав людини зажадала від влади Білорусі «негайно звільнити всіх, хто був незаконно затриманий за реалізацію свого права на свободу мирних зібрань ..., а також забезпечити дотримання права громадян на свободу слова та зібрань, забезпечити незалежне і відкрите розслідування всіх випадків тортур і жорстокого поводження ».

В інтерактивному діалозі РПЛ ООН взяла участь і лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, яка вимушено покинула Білорусь в кінці вересня.

«Тисячі білорусів і белорусок виходять на мирні акції протесту проти насильства, проти несправедливості і фальсифікацій. Але влада відповідає новими актами залякування, арештами і тортурами», - сказала письменниця, яка входить до президії Координаційної ради білоруської опозиції.

Світлана Алексієвич закликала РПЛ ООН створити «спеціальні механізми розслідування» злочинів влади Білорусі проти власного народу.

У відповідь білоруський постпред при ООН Юрій Амбразевіч звинуватив правозахисників ООН у «спотворенні ситуації» і «нагнітанні істерії». Амбразевіч також наголосив на тому, що протестний рух у Білорусі «сповільнюється».

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Трамп востаннє у якості президента звернеться до нації у прощальному відеозверненні
Світ
Трамп востаннє у якості президента звернеться до нації у прощальному відеозверненні
Дональд Трамп виступить зі зверненням до нації перед тим як залишити посаду глави держави назавжди. Прощальна промова їм вже записана...
У РФ назвали атакою на Росію позбавлення Білорусі ЧС-2021
Світ
У РФ назвали атакою на Росію позбавлення Білорусі ЧС-2021
Відомий російський тренер Андрій Назаров назвав позбавлення Білорусі чемпіонату світу з хокею атакою на РФ та її партнерів...
Батько Меган Маркл вирішив показати її секретні фото і відео
Світ
Батько Меган Маркл вирішив показати її секретні фото і відео
76-річний оператор-постановник і художник по світлу Томас Маркл займається зйомками фільму, які завершаться у 2021 році...
Стало відомо про плани Трампа на останній день президентства
Світ
Стало відомо про плани Трампа на останній день президентства
Чинний президент США Дональд Трамп 20 січня, в останній день перебування на посаді, планує провести урочисту військову церемонію...
Дві третини громадян США заявили про довіру до виборчої системи
Світ
Дві третини громадян США заявили про довіру до виборчої системи
Більшу частину незадоволених складають республіканці: 72% прихильників партії сумніваються в чесності виборів....