[]

Омбудсмен перевірила Київське СІЗО - умови жахають

Омбудсмен перевірила Київське СІЗО - умови жахають

Омбудсмен Людмила Денісова перевірила дотримання правил карантину в Київському СІЗО. Умови виявилися жахливими - термометрів не вистачає, дезінфекція приміщень не проводиться, Їжу приносять в коробках від оселедця і майонезу.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова перевірила дотримання правил карантину в Київському слідчому ізоляторі. Під час моніторингу вона виявила там ряд порушень санітарних норм. Про це Денисова написала на своїй сторінці в facebook.

Омбудсмен перевірила корпус для утримання довічно ув'язнених, медчастину, корпусу для тримання неповнолітніх, жінок з дітьми, збірне відділення, приміщення для посилок і бандеролей ув'язнених. Серед порушень - відсутність або недостатня кількість засобів індивідуального захисту, відсутність дезінфекції тощо.

«На посту і в санітарному вузлі відсутні засоби для миття та дезінфекції рук. Камери не дезінфікуються. Вологе прибирання з розчином хлорки проводиться особисто ув'язненими. Дієтичне харчування ув'язненим приносять в використаних пластмасових коробках з-під майонезу і оселедця», - описала Денисова підсумки своєї перевірки.

В корпусі для утримання неповнолітніх омбудсмен виявила, що засоби індивідуального захисту їм видали тільки при здійсненні моніторингу. До того ж, дворики і спортивний інвентар після прогулянок не дезінфікують, тому «більшість ув’язнених відмовляється від участі в щоденних прогулянках».

Що стосується корпусу для утримання жінок та жінок з дітьми, то, за словами Денисової, камери переповнені і засуджені не забезпечені особистими спальними місцями.

За словами начальника медичної частини філії ЦОЗ ДКВС України, установа не забезпечена у повному обсязі засобами індивідуального захисту. Зокрема, вони наявні лише у медперсоналу.

В наявності на все СІЗО є три безконтактних термометри. Лише два працівники виконують дезінфекцію приміщень та камер. Утримувані особи, що перебували в палатах-камерах медчастини засобами індивідуального захисту не забезпечені. Приміщення не відповідають санітарно-гігієнічним нормам та не готові для перебування там хворих.

Омбудсмен Людмила Денісова доповіла, що за результатами моніторингового візиту у ДУ «Київський слідчий ізолятор», встановлено невиконання Плану протиепідемічних заходів.

«Було надано рекомендації керівництву пенітенціарної установи, аби якнайшвидше виправити ситуацію та убезпечити працівників установи та тюремне населення від поширення коронавірусної інфекції. Крім того, відповідні акти реагування з рекомендаціями будуть надані Міністерству юстиції України» - оприлюднила висновки омбудсмен.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У поліції розповіли, скільки п’яних водіїв виявили на Київщині за два місяці
Право
У поліції розповіли, скільки п’яних водіїв виявили на Київщині за два місяці
У Київській області за перші два місяці 2023 року правоохоронці відсторонили від керування 317 водіїв, у яких були ознаки сп’яніння...
Перший вирок у справі про пособництво аборту винесено у Польщі
Право
Перший вирок у справі про пособництво аборту винесено у Польщі
У Польщі засудили активістку, яка постачала вагітним таблетки для аборту...
СБУ зірвала плани росії захопити владу в Очакові
Право
СБУ зірвала плани росії захопити владу в Очакові
Контррозвідка Служби безпеки зірвала плани росії щодо створення умов для окупації території прибережних районів Миколаївської області....
В офісах IBOX Bank проводяться обшуки
Право
В офісах IBOX Bank проводяться обшуки
Правоохоронці розслідують участь IBOX Bank у відмиванні грошей грального бізнесу...
Після дзвінків «від ПриватБанку» з картки українців пропадали гроші: розкрито схему
Право
Після дзвінків «від ПриватБанку» з картки українців пропадали гроші: розкрито схему
У Полтавській області викрили шахраїв, які крали гроші з карток українців, предствляючись співробітниками ПриватБанку...