Олігарх Рінат Ахметов подав позов проти росії до Європейського суду з прав людини

55-річний український мільярдер Рінат Ахметов подав позов проти російської федерації до Європейського суду з прав людини. Про це повідомляється на сайті його групи компаній System Capital Management.
Ахметов вимагає від країни-агресора компенсації за завдану під час війни шкоду його підприємствам — зокрема, металургійному комбінату «Азовсталь».
«Як власник „Азовсталі“ та багатьох інших промислових підприємств, які стали метою російських збройних сил, які вторглися в Україну, пан Ахметов робить все можливе для притягнення Росії до відповідальності за руйнування, що вона сіє на території України», — йдеться у заяві.
Як повідомляється, точна сума компенсації, яку вимагає Ахметов, поки не визначена через війну, що триває, але ймовірно йдеться про десятки мільярдів доларів.
Крім того, Ахметов зажадав термінових забезпечувальних заходів, які б не допустили подальшу блокаду, руйнування, мародерство та перенаправлення потоків зернових і сталі, виготовлених підприємствами SCM.
Також позивач попросив, щоб справу розглядали в пріоритетному порядку, «з огляду на невідкладність та серйозність ситуації», а також — щоб випустили пілотну ухвалу, що дозволяє аналогічно розглядати подібні звернення від інших українських підприємців.
«Грабування українських експортних товарів — у тому числі зерна та сталі — вже призвело до зростання цін на ці товари та збільшення у світі кількості людей, які помирають від голоду. Це варварство має бути зупинено, а росія має заплатити сповна», - заявив Ахметов.
«Скарга, подана Рінатом Ахметовим, говорить про те, що жертви цієї безглуздої агресії мають юридичні можливості притягнути росію до відповідальності», — зазначив партнер юридичної фірми Covington & Burling LLP Джонатан Гімблетт, який представляє інтереси Ахметова в суді.
20 травня Міноборони рф оголосило про взяття території комбінату "Азовсталь" у Маріуполі під повний контроль. Це було останнє вогнище опору на території міста.
На початку червня до Ростова-на-Дону з Маріуполя прибули два судна з металом. Раніше найбільший український виробник сталі компанія «Метінвест» повідомляла, що з початку російської агресії в порту Маріуполя стоять п'ять суден з десятками тисяч тонн сталі. Компанія попередила, що Росія може спробувати незаконно захопити та вивезти з Маріуполя вироби металопрокату, наголосивши, що такий акт вважатиметься мародерством та піратством.
Також Україна вимагає від росії припинити блокаду та обстріли українських портів та відвести кораблі на безпечну відстань. Росія ж заявляє, що готова створити безпечний коридор для проходу суден із зерном, проте вважає, що Київ спочатку має взяти на себе розмінування акваторії Чорного моря.
Поки що суттєвого прогресу досягти не вдалося, і в українських портах і сховищах зібралося близько 25 млн тонн зерна, призначеного на експорт.
Український Дощ писав раніше, що журналісти ВВС з'ясували, куди росія вивозить зерно з окупованої частини України.