Окупанти знов говорять про воду в Крим і «добросусідські відносини»

Окупанти знов говорять про воду в Крим і «добросусідські відносини»

Юристи "Кримського виробничого рибокомбінату" мають намір звернутися до Організації Об'єднаних Націй із вимогою до України відновити постачання води в анексований Росією Крим через Північно-Кримський канал.

Одну скаргу підготовлено до Комітету з прав людини – консультативного органу, чиї рішення виконувати не обов'язково. Другу – до Ради з прав людини – міжурядового органу, який має вплив на Генасамблею ООН, пишуть "Крим.Реалії".

Російський адвокат рибокомбінату Олександр Молохов заявив, що від України хочуть відновлення постачання води.

"Щоб були нормальні добросусідські відносини між Росією і Україною, зокрема щоб відновив свою роботу канал", – сказав він.

Також постачання води на окупований півострів лобіює представництво Росії при ООН.

"Ми закликаємо Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Спеціальні процедури Ради ООН з прав людини дати оцінку водної блокади Криму з боку України, яка, серед іншого, грубо порушує право жителів півострова на безпечну питну воду", – йдеться в заяві відомства.

Водночас постпред України при ООН Сергій Кислиця зазначив, що скарги підконтрольних Росії органів є "криком відчаю, суєтою та істерикою".

За його словами, для початку розмови про постачання води Росія повинна визнати, що вона є країною-окупантом, а потім звернутися до влади України з офіційним проханням, а не погрозами.

"І тоді подивимося. Наскільки мені відомо, країна-окупант ніколи не зверталася до України з проханням почати діалог", – зауважив Кислиця.

Зі свого боку, очільниця "Кримської правозахисної групи" Ольга Скрипник порадила Києву скористатися ситуацією й відкрити незалежним правозахисникам доступ на півострів.

"Росія точно використовуватиме всі можливості, щоб добитися своїх цілей. Вона може спеціально влаштувати якісь перебої з постачанням води, щоб з'явилися люди, які говорили б про це на міжнародних майданчиках. Україна може сказати: "Добре, направмо туди незалежну місію і оцінімо, чи є там справді проблеми для цивільного населення". Треба спробувати забезпечити доступ до Криму. Як тільки почне йтися про незалежні місії, які будуть оцінювати ситуацію навіть не з правами людини, а просто – з водою, ми відразу зможемо побачити маніпуляції Росії", – пояснила вона.

Скрипник додала, що в Криму немає гуманітарної катастрофи з водою. Вона зазначила, що її має вистачати мирному населенню, але окупант використовує воду на масштабні будівництва, сільське господарство та військові цілі.

Раніше окупанти заявили, що води Сімферополю вистачить на два-три місяці за умови дотримання графіка її постачання. Так званий глава російського уряду півострова Юрій Гоцанюк зазначив, що водосховища міста заповнено всього на 10-12%.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
У музеях Берліна невідомі вандали зіпсували більше 70 експонатів
Світ
У музеях Берліна невідомі вандали зіпсували більше 70 експонатів
Пошкоджено давньоєгипетські саркофаги, мармурові скульптури та картини XIX століття...
Росія  заплатить за війну в Україні високу ціну, - посол Британії
Світ
Росія заплатить за війну в Україні високу ціну, - посол Британії
Російська влада усвідомлює, що буде змушена заплатити велику ціну за агресію проти України й окупацію Криму і Донбасу....
Принц Вільям ризикує назавжди втратити довіру принца Гаррі. Шансів на примирення нема
Світ
Принц Вільям ризикує назавжди втратити довіру принца Гаррі. Шансів на примирення нема
Автор нашумілої книги Battle of Brothers вважає, що до непоправних наслідків призведе рішення герцога Кембриджського взяти на себе обов'язки генерал-капітана королівської морської піхоти...
Держдеп США вимагає, щоб Росія повернула Україні Крим
Світ
Держдеп США вимагає, щоб Росія повернула Україні Крим
В американському МЗС стурбовані зростаючою мілітаризацією українського півострова...
Папа Римський вперше одягнув маску на публічному заході
Світ
Папа Римський вперше одягнув маску на публічному заході
У Ватикані Папа Римський вперше був у масці під час публічного заходу...