Окупаційна влада Криму запропонувала виключити англійську мову зі шкільної програми рф

В окупованому Криму запропонували виключити англійську мову зі шкільної програми. Як заявив спікер нелегітимної "Державної ради Криму" Владімір Константінов, замість англійської, якою говорять багато "недружніх країн", кримчанам треба вивчати «свої мови». Чи вважає чиновник кримськотатарську мову "своєю" Константінов не уточнив.
Константінов запитав, навіщо вчити «те, що не треба, якщо людина ніколи не поїде до Лондона». Він закликав не наслідувати чужу цивілізацією, оскільки це може бути небезпечним.
"Для школяра може бути небезпечне вивчення англійської мови. Фактично це зробить його заручником: дитині стане цікава Англія, тоді як британці «воюють з росією тисячу років». Ми продовжуємо їх навчати, витрачаємо гроші на вчителів, витрачаємо час - а потім на історію часу не вистачає", - заявив Константінов, запропонувавши розвивати та вивчати "свої" мови.
Сам Костянтинов ніколи не вивчав англійську мову в школі, але запевнив, що зміг освоїти її протягом двох років, "коли виникла потреба".
Як вивчають мови у російських школах
З 2022 року друга іноземна мова в російських школах перестала бути обов'язковою. Рішення про вивчення другої мови приймають батьки разом із шкільною адміністрацією.
2020 року Міносвіти рф виключило іноземну мову зі списку обов'язкових предметів для здачі ЄДІ. Міністерство планувало це зробити до 2022 року. Незважаючи на протест із боку представників Національного батьківського комітету росії, Рособрнагляд відмовився змінювати ухвалене рішення. У відомстві пояснили, що рішення зумовлене "нерівністю через умови викладання та застосування іноземних мов у різних регіонах".
...