Охорона Чорного моря: Україна і Туреччина поновлюють дружні візити кораблів

Охорона Чорного моря: Україна і Туреччина поновлюють дружні візити кораблів

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко і командувач Берегової охорони Туреччини Ахмет Кендір домовилися координовано нести службу на своїх морських ділянках Чорного моря.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ України. 

Під час зустрічі сторони обговорили нагальні питання загроз та викликів безпеці мореплавства у Чорноморському регіоні, обстановки на морських кордонах країн, а також подальші перспективи розвитку співробітництва.

«У протидії сучасним загрозам та викликам прикордонній безпеці на морській ділянці важливу роль відіграє вдосконалення взаємодії. Сьогоднішня зустріч - це продовження традиційно конструктивної співпраці наших відомств і країн у цілому», - зазначив Дейнеко.

Він додав, що свідченням тому є нещодавній візит Президента України до Туреччини, а також підписання низки двосторонніх угод про розширення співпраці у різних галузях.

«Сподіваюся, що і в подальшому Україна та Туреччина розвиватимуть співпрацю і будуть зміцнювати партнерські та дружні відносини», - наголосив Дейнеко.

Водночас Кендір зауважив, що Туреччина і Україна не тільки країни, які межують через Чорне море, це країни, які мають історію розвитку взаємовідносин.

«Наше співробітництво робить важливий внесок у справу стабільності регіону. Стосунки наших країн поглиблюються завдяки співпраці наших президентів. Я переконаний, що наші відносини між службами теж лише поглиблюватимуться», - зазначив він.

За його словами, Берегова охорона Туреччини надає великого значення стосункам з ДПСУ.

«Я переконаний, що і для країн та служб буде корисним, якщо ми будемо продовжувати наше співробітництво на різноманітних міжнародних платформах», - додав він.

Під час спілкування Дейнеко відмітив, що реформування Морської охорони ДПСУ відбувається шляхом вдосконалення інфраструктури та поступового оновлення корабельно-катерного складу. Крім того, для моніторингу обстановки активно залучається прикордонна патрульна авіація та нарощується безпілотний компонент.

«Ми нарощуємо систему контролю за надводною обстановкою і модернізуємо пости технічного спостереження. За підтримки американських партнерів розвивається загін спеціального призначення «ДОЗОР» та підрозділи спеціальних дій на воді. Ці підрозділи зараз активно використовуються в протидії злочинним угрупованням на всій ділянці державного кордону», - зазначив Дейнеко.

Зазначається, що проаналізувавши стан співробітництва між Морською охороною ДПСУ та Береговою охороною Туреччини сторони домовилися координовано нести службу на своїх морських ділянках Чорного моря, проводити спільні навчання з пошуково-рятувальних операцій та відновити дружні візити кораблів.

«Окремо наголошувалося на здійсненні обміну інформацією та створюванню координаційної групи для вирішення проблемних питань, які виникають у Чорному морі, з метою кваліфікованого моніторингу ситуації та швидкого реагування на її зміни», - сказано в повідомленні.

Також під час зустрічі Кендір і Дейнеко побували біля пам’ятника «Захисникам кордонів Вітчизни усіх поколінь» та в меморіальному комплексі «Зала Пам’яті», де вшанували полеглих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Як повідомляв Український Дощ, 10 квітня Президенти України і Туреччини Володимир Зеленський і Реджеп Таїп Ердоган підписали спільну декларацію.

У декларації йдеться, що Україна і Туреччина підтверджують волю до зміцнення стратегічного партнерства між країнами та посилення співпраці у всіх сферах на основі взаємних інтересів, прагнуть до забезпечення миру та стабільності в регіоні та за його межами.

Теги
Схожi
Партія Нікола Пашиняна перемогла на виборах у Вірменії
Політика
Партія Нікола Пашиняна перемогла на виборах у Вірменії
За даними ЦВК, партія «Громадянський договір» має більш ніж дворазову перевагу над суперниками...
Порошенко зустрівся з Ердоганом
Політика
Порошенко зустрівся з Ердоганом
П’ятий президент України,Петро Порошенко, який бере участь в Анталійському дипломатичному форумі високого рівня, зустрівся із президентом Туреччини ...
Білий дім підтвердив, що заморозив військову допомогу Україні у $100 млн
Політика
Білий дім підтвердив, що заморозив військову допомогу Україні у $100 млн
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Білий дім заморозив додаткову військову допомогу Україні в розмірі $100 млн...
У Білому домі назвали «нісенітницею» інфо про припинення військової допомоги Україні
Політика
У Білому домі назвали «нісенітницею» інфо про припинення військової допомоги Україні
Інформація про те, що США тимчасово призупинили пакет військової допомоги Україні, про що днями повідомило американське видання Politico, не відповідає дійсності...
Адвокати Петра Порошенка готують позов проти Дмитра Гордона
Політика
Адвокати Петра Порошенка готують позов проти Дмитра Гордона
Журналіст заявляв про змову пʼятого президента з Путіним...