Офіційний Лондон відреагував на смертний вирок ДНР для британських військовополонених

Український Дощ писав раніше, що у самопроголошеній «ДНР» засудили до страти двох британців Ейдена Асліна та Шона Піннера, які воювали на боці України проти російських загарбників. Їх звинуватили у найманстві та інших злочинах. 48-річний Шон Піннер та 28-річний Ейден Аслін служили у 36-й окремій бригаді морської піхоти ЗСУ. Влада Великобританії обурилася вироком так званого суду так званої республіки.
Влада Великобританії висловила «крайню занепокоєність» таким вироком.
"Ми повторюємо, що військовополонені не повинні бути використані з політичною метою", - заявив офіційний представник прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона.
Глава британської дипломатії Ліз Трасс, зі свого боку, назвала процес «симулякром правосуддя, який не має жодної легітимності».
"Я категорично засуджую вирок Ейдену Асліну та Шону Піннеру, які тримають російські довірені особи на сході України. Вони військовополонені. Це фіктивний вирок, який абсолютно не має законності. Мої думки з їх родинами. Ми продовжуємо робити все можливе, щоб підтримати їх", - написала Ліз Трасс у своєму твіттері.
I utterly condemn the sentencing of Aiden Aslin and Shaun Pinner held by Russian proxies in eastern Ukraine.
— Liz Truss (@trussliz) June 9, 2022
They are prisoners of war. This is a sham judgment with absolutely no legitimacy.
My thoughts are with the families. We continue to do everything we can to support them.
Раніше Лондон закликав «ДНР» «з милосердям поставитися» до британців, що потрапили у полон. Віце-прем'єр Великобританії Домінік Рааб заявляв, що британське МЗС зробить усі можливі кроки для надання допомоги британським підданим.
У середині квітня Шон Піннер та Ейден Аслін записали відеозвернення, в якому попросили Бориса Джонсона допомогти обміняти їх на проросійського політика Віктора Медведчука, якого називають «кумом Путіна». В Україні його заарештували за підозрою у державній зраді. Відео полонених британців показали на офіційних російських телеканалах.
Наприкінці квітня родичі Ейдена Асліна розповіли, що той переїхав до України у 2018 році, познайомився там зі своєю дівчиною та став жити у Миколаєві. Протягом чотирьох років він служив у морській піхоті ЗСУ. Раніше Аслін служив у Королівському англійському полку.
У Шона Піннера схожа історія. Його сім'я також пояснювала, що той не був «ні добровольцем, ні найманцем, а офіційно служив в українській армії відповідно до українського законодавства». Він жив в Україні з 2018 року та був одружений з українкою. У 2015 році він брав участь у бойових діях у Сирії на боці курдів.
Обидва брали участь у обороні Маріуполя. Шон Піннер та Ейден Аслін були взяті в полон у Маріуполі у середині квітня.
Український Дощ писав раніше, що британські економісти заявили, що санкції зведуть нанівець розвиток росії за 15 років.