Одяг, батарейки, побутова хімія: що заборонять продавати маркетам під час локдауну

Одяг, батарейки, побутова хімія: що заборонять продавати маркетам під час локдауну

Під час майбутнього локдауну з 8 по 24 січня в супермаркетах України буде заборонено продаж ряду товарів повсякденного попиту.

Як заявили в Американській торговельній палаті, вони вважають це порушенням прав споживачів і просять переглянути умови. Згідно з постановою Кабміну від 9 грудня, в Україні під заборону продажу на торгових точках потрапляє ряд товарів.

Американська торгова палата закликала Кабінет міністрів переглянути умови карантину, який почне діяти від 8 січня, стосовно продажу деяких груп товарів.

Про це повідомляє пресслужба палати. 

Йдеться про побутову хімію, батарейках, дитячі товари для навчання, лампочках і інструментах.

На період з 8 до 24 січня уряд України заборонив торгувати будь-якими товарами, окрім харчових продуктів, лікарських засобів і виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин. Інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою.

У Американській палаті заявили, що таким чином навіть у супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі та товари для навчання.

Для виконання постанови Кабміну супермаркети будуть змушені або закривати відповідні відділи на своїй території, або забороняти продаж певних товарів під час розрахунку на касі.

У торговій палаті впевнені, що таке рішення не лише прямо обмежує право споживачів на придбання необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах.

Палата підготувала свої пропозиції, згідно з якими уряду пропонується дозволити роботу магазинів, які продають товари на торгових площах, не менше ніж 60% яких призначено для торгівлі харчовими продуктами, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутової хімії, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів.

  • В Україні з 8 до 24 січня діятиме посилений карантин, під час якого працюватимуть лише транспорт, продуктові магазини, аптеки, банки та готелі.
  • За минулу добу, 3 січня, в Україні виявили 4 158 нових випадків зараження коронавірусом. Загалом за час пандемії в Україні коронавірусом заразилася 1 078 251 особа.
  • Як повідомлялося, уряд ухвалив рішення про посилення карантину в Україні від 8 до 24 січня включно.  Також передбачено і подовження режиму надзвичайної ситуації та дії обмежень помаранчевої зони, які діють і зараз, до 28 лютого. 
Теги
Новини партнерiв
Схожi
ДТП в Україні за 2020 рік. Інфографіка
Україна
ДТП в Україні за 2020 рік. Інфографіка
У 2020 році в Україні сталося 168 107 ДТП, унаслідок яких 3541 особа загинула і ще 31 974 травмувалися...
Українське підприємство випустило 1000-ий надлегкий літак «Aeroprakt -22»
Україна
Українське підприємство випустило 1000-ий надлегкий літак «Aeroprakt -22»
Український виробник надлегких літаків, компанія Aeroprakt, виготовила тисячний літак моделі А-22, який буде проданий в Німеччину...
231 млн грн не використав Фонд боротьби з COVID-19 на доплати медикам
Україна
231 млн грн не використав Фонд боротьби з COVID-19 на доплати медикам
Фонд боротьби з COVID-19 за підсумками 2020 року не використав майже 35% передбаченої суми на доплату медикам медзакладів системи управління Міністерства охорони здоров'я та 115 млн грн медикам комунальних медзакладів...
В Україні перевірять будинки для літніх людей
Україна
В Україні перевірять будинки для літніх людей
Державній службі з надзвичайних ситуацій доручили перевірити стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах та хостелах України...
Військовий налагодив «схему» продажу зброї на Львівщині 
Україна
Військовий налагодив «схему» продажу зброї на Львівщині 
28-річному контрактнику однієї з частин ЗСУ у Яворівському районі оголосили про підозру у збуті зброї...