Одеський телеканал «Здоров'я» оштрафували за розпалювання ворожнечі та російську пропаганду

Одеський телеканал «Здоров'я» оштрафували за розпалювання ворожнечі та російську пропаганду

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення визнала, що в етері одеського телеканалу "Здоров'я" поширювалася мова національної ворожнечі та ненависті. Цього мовника оштрафують на 100 480,56 грн, повідомили у прес-лужбі Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Перевірка проводилася на підставі моніторингу мовлення телеканалу за 1 та 8 вересня 2021 року. 1 вересня телеканал транслював передачу "Український формат". У студії ведучі спілкувалися з одіозним народним депутатом від проросійської ОПЗЖ Іллею Кивою.

На думку Киви, українці, які живуть у центральних, а тим більше у західних регіонах України, мають природну, ментальну, історичну ненависть до мешканців Російської Федерації.

Кива у своїх висловлюваннях не тільки поширював пропагандистські меседжі країни-агресора та зневажливі міркування про окремих політиків і людей, а й прямо висловлював радикальні заклики. Такі заяви можуть бути сприйняті аудиторією як непрямий заклик до насильницьких дій та погроз і до окремих представників політичних партій, та до інших громадян, які мають переконання та судження, відмінні від тих, які Ілля Кива пропагує.

Ведучі передачі не спробували запобігти або припинити таку риторику гостя. Ця позиція Киви не була збалансована репліками, коментарями, критичними питаннями ведучих, що не прозвучало жодної альтернативної точки зору. Подібні факти поширення тлумачень, здатних розпалювати в суспільстві ворожнечу та ненависть, були виявлені в етері телеканалу 8 вересня тощо.

У однойменній передачі з тими самими ведучими народний депутат від ОПЗЖ Олег Волошин виголосив кремлівську «концепцію» ненависті українців до росіян, поділивши українських громадян за територіальною ознакою. Він безапеляційно заявив, що ставлення українців до росіян залежить від території проживання громадян України. На його думку, українці, котрі живуть у центральних, а тим більше у західних регіонах України, мають природну, ментальну, історичну ненависть до мешканців Російської Федерації.

І навпаки – громадяни східних областей, зокрема Донецької та Луганської, жодної неприязні до мешканців північного сусіда не відчувають. Він ще й дивується, чому мешканці центральної України погано ставляться до свого північного сусіда. Складається враження, що в уявленнях Волошина взагалі немає збройного вторгнення Російської Федерації на українські території.

Олег Волошин під час передачі неодноразово підтверджував тези російської пропаганди. Його висловлювання збігалися з пропагандистською концепцією існування в Україні «громадянської війни», спричиненої нібито опором російськомовного населення Автономної Республіки Крим та східних регіонів «тотальній українізації», «державному перевороту» тощо.

Такі твердження підживлюють в інформаційному полі України наративи російської пропаганди про русофобію, які залишаються важливими інструментами російської політики втручання у внутрішні справи інших держав, формують громадську думку про те, що громадяни України, які мешкають у східних областях України, більш споріднені з «братським» російським народом . Такі висловлювання мають ознаки розпалювання ворожнечі між різними групами громадян за територіальним принципом та можуть провокувати їх на агресивні дії. Подібна риторика здатна активізувати соціальні процеси та поглибити конфлікти, спричинені гібридною війною.

Члени Національної ради, розглянувши результати перевірки, визнали, що в ефірі ТОВ «ТРК «Здоров'я» 1 та 8 вересня 2021 року було розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, що є порушенням абзацу четвертого частини другої статті 6, пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення та радіомовлення". До мовника згідно зі статтею 72 цього ж Закону застосовано санкцію «стягнення штрафу». Сума штрафу становить 25% від розміру ліцензійного збору, нарахованого компанії за видачу ліцензії, для цього мовника – 100480,56 грн.

Протягом місяця ліцензіат має сплатити штраф до державного бюджету України та з дня набрання чинності рішенням Національної ради задовольнити свою діяльність вимогам законодавства. Це друга санкція, застосована до телеканалу "Здоров'я" останнім часом. 12 серпня 2021 року мовник вже отримав від регулятора санкцію «оголошення попередження». Було визнано, що компанія у своїй діяльності допустила порушення рекламного законодавства, не дотримувалася програмної концепції мовлення та неналежним чином представляла дані про програми та передачі.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У Києві затримано близько 100 диверсійних груп: 760 російських громадян отримали підозри
Україна
У Києві затримано близько 100 диверсійних груп: 760 російських громадян отримали підозри
За словами радника голови МВС деякі громадяни України корегують російські ракети за гроші або через компромат, який спецслужби рф мають на людину...
До угруповання чорноморського флоту рф додалися три великі десантні кораблі
Україна
До угруповання чорноморського флоту рф додалися три великі десантні кораблі
Угруповання російських військ у Чорному морі посилилося трьома десантними кораблями. На двох ракетних кораблях РФ тримає півтора десятка крилатих ракет...
Паризький регіон виділить на відновлення Київщини та Чернігівщини понад мільйон євро
Україна
Паризький регіон виділить на відновлення Київщини та Чернігівщини понад мільйон євро
54-річна французька політикиня Валері Пекресс, яка була міністром бюджету Франції, а нині є головою столичного регіону Іль-де-Франс, відвідала Київ...
Майже 16 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги - ООН
Україна
Майже 16 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги - ООН
Як повідомила гуманітарна координаторка ООН в Україні Оснат Лубрані, майже 16 мільйонів українців зараз потребують гуманітарної допомоги...
“Укрзалізниця” підвищить тарифи на 70% на всі групи вантажів
Україна
“Укрзалізниця” підвищить тарифи на 70% на всі групи вантажів
Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію залізничників провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів...