[]

Обережно, панкреатит: як не пропустити небезпечні симптоми

Обережно, панкреатит: як не пропустити небезпечні симптоми

Панкреатит характеризується запальним процесом в підшлунковій залозі. В зоні ризику - люди будь-якого віку, які зловживають алкоголем, жирною і смаженою їжею, жінки 40-50 років із захворюваннями жовчного міхура, а також пацієнти, які страждають на ожиріння. З'ясовували з експертом, при яких сигналах організму варто негайно звернутися до лікаря.

Головні причини захворювання

Якщо задати в гуглі питання про походження панкреатиту, то на першому місці опиняться: жовчнокам'яна хвороба і зловживання алкоголем. На додаток, в більшості випадків, зайва вага. І це дійсно так, підтверджує наш експерт. При цьому розвиток панкреатиту при ЖКХ і впливі алкоголю дещо різний.

Якщо при жовчнокам'яній хворобі та інших захворюваннях жовчного міхура перекривається проток підшлункової залози - механічно або на тлі підвищення тиску в протоці - то її ферменти, а іноді і вміст жовчного міхура (жовч), при надходженні в організм їжі, не виходять в дванадцятипалу кишку, щоб переварити їжу, а залишаються всередині підшлункової залози. Процеси перетравлення активуються в самій залозі. Таким чином, свої ж ферменти переварюють тканини підшлункової залози, викликаючи хронічний панкреатит.

При надмірному вживанні алкоголю відтік соку підшлункової залози сповільнюється, призупиняється, а в подальшому механізм розвитку панкреатиту схожий із захворюваннями, описаними раніше, тобто ферменти залишаються в тканинах самої залози або в протоках, не досягаючи дванадцятипалої кишки, тим самим викликаючи гострий панкреатит.

Коли потрібно терміново йти до лікаря?

Отже, якщо вас турбує важкість у верхній частині живота (епігастральній ділянці) або відрижка - це привід звернутися до гастроентеролога для виключення патології з боку шлунково-кишкового тракту. Можливо, все обійдеться коригуванням харчування. Але якщо з'явилися:

  • виражені болі в епігастральній ділянці;
  • нудота;
  • блювота (яка не приносить полегшення);
  • рідкий стілець;
  • підвищення температури тіла.

Необхідно терміново звернутися до лікаря або викликати бригаду швидкої медичної допомоги!

«Для діагностики хронічного і гострого панкреатиту потрібен як мінімум огляд терапевта, лікаря-гастроентеролога і хірурга для виключення гострої патології з боку шлунково-кишкового тракту. Лабораторні дослідження - клінічний і біохімічний аналіз крові (обов'язково показники: альфа-амілаза, альфа-амілаза панкреатична, ліпаза), копрограма (загальний аналіз калу), панкреатична еластаза в калі. Інструментальна діагностика - ультразвукове дослідження органів черевної порожнини і бажано дослідження шлунка (підшлункова залоза прилягає до стінок шлунка і при її запаленні на стінках шлунка можна побачити зміни)» - говорить лікар-гастроентеролог. 

У чому різниця між гострим і хронічним панкреатитом?

Гострий реактивний панкреатит виліковний. Хронічний панкреатит не лікується. Люди з таким захворюванням змушені довічно дотримуватися дієти і слідувати певним правилам для підтримання ремісії і поліпшення якості життя.

«Гострий панкреатит може бути діагностований в будь-якому віці, незалежно від статі, раси, національності. Захворювання виникає на тлі порушення в харчуванні (алкоголь, жирна, смажена їжа, деякі лікарські препарати), але частіше діагностується у чоловіків молодого віку, які зловживають алкоголем. Хронічний панкреатит в більшості випадків пов'язаний із захворюваннями жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, зазвичай виникає у віці 40-50 років, частіше у жінок. Необхідно пам'ятати, що при хронічному панкреатиті або його загостренні, не кажучи вже про ознаки гострого панкреатиту, обов'язкова консультація лікаря! Він допоможе скорегувати дієту, підібрати терапію, що підвищить якість життя при такому діагнозі» - застерігає лікар-гастроентеролог.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%