Новий президент невизнаної Південної Осетії призупинив референдум про входження до рф

Алан Гаглоєв, новий президент Південної Осетії, "незалежність" якої від Грузії визнають лише п'ять держав, призупинив указ свого попередника про референдум щодо приєднання «республіки» до російської федерації. Одностороннє рішення з питань, що торкаються інтересів рф, неприпустимо, підкреслив Гаглоєв, пише RFI.
В указі Гаглоєва від 30 травня йдеться про «невизначеність правових наслідків питання, що виноситься на референдум», запропоноване його попередником Анатолієм Бібіловим, який нещодавно програв вибори президента Південної Осетії.
Там само підкреслюється «неприпустимість одностороннього рішення референдуму з питань, які стосуються законних інтересів російської федерації».
Гаглоєв ухвалив рішення "провести консультації з росією з питань подальшої інтеграції" та затвердив склад південноосетинської делегації для ведення цих переговорів, до якої увійшов і сам новий президент. До закінчення консультацій указ про організацію референдуму припинено.
Цієї весни колишній президент Південної Осетії Анатолій Бібілов запропонував провести референдум щодо входження «республіки» до складу росії. Після поразки на виборах Бібілов призначив референдум на 17 червня.
У Москві на цю ініціативу відреагували стримано. Так, у МЗС рф заявили, що при обговоренні теми південноосетинського референдуму потрібно враховувати «існуючу геополітичну ситуацію» і згадали, що є питання «своєчасності та доцільності ухвалення рішення саме сьогодні».
Алан Гаглоєв говорив, що з референдумом поспішати не варто, і він має відбутися, коли до нього буде готова не лише Південна Осетія, а й росія. При цьому новий президент налаштований абсолютно проросійськи та виступає за посилення взаємодії з рф.
Незалежність Південної Осетії визнають лише п'ять держав-членів ООН: Росія, Венесуела, Науру, Нікарагуа та Сирія. Більшість країн світу вважають Південну Осетію (а також Абхазію) частинами Грузії.