Нові тарифи: чому опалення в Україні дорожчає

Днями Кабмін ухвалив новий механізм формування цін на опалення, і відтепер тариф на опалення буде частково залежати від самих громадян.
Раніше тариф був одноставковий, а всі витрати – постійні і не гнучкі: тепер підприємства зможуть враховувати двоставкові тарифи.
Це означає, що в ціну включатимуть і змінні витрати – наприклад, кількість тепла, яке використовують споживачі.
Тобто, чим більше тепла ми будемо використовувати, тим дешевше воно обійдеться. Ціна на опалення залежатиме і від вартості газу.
Традиційно опалювальний сезон почався в середині жовтня, коли три дні поспіль середньодобова температура не перевищувала +8. Однак як на початку сезону, так і по сьогодні в Україні тримається тепла погода: +14-17 .
Тепер у квартирах люди потерпають від спеки, яку сплачуватимуть за власний кошт.
Станом на кінець жовтня в Україні до тепла підключено вже більше третини будинків.
Тим часом експерти прогнозують зростання вартості опалення.на 15 – 16%. Ціна зростатиме поступово і підстрибуватиме вона щомісяця.
"Якщо в жовтні різниця буде незначною, то в розпал сезону, в грудні – лютому, газ може підскочити в ціні від 5,8 до 7 гривень за кубометр," - розповів представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.
За словами експерта, ціни на газ зростатимуть динамічно. Тож тарифи на опалення можуть зрости приблизно на 15 – 16%. Наприклад, якщо в жовтні за опалення однокімнатної квартири доведеться платити близько 1,1 тисячі гривень, то вже в грудні за ту ж квартиру прийде платіжка в 1,2 – 1,3 тисячі гривень.
Більш вигідні ціни можуть отримати власники приватних будинків: через високу конкуренцію та заповненість сховищ, постачальники можуть пропонувати їм нижчу вартість.
Зростання тарифів на тепло – вимога МВФ
Те, що тарифи на тепло можна переглядати кілька разів за сезон, прописано в останньому меморандумі України з МВФ. За цим документом, з 1 жовтня 2020 року українські компанії-постачальники тепла зможуть кілька разів на рік змінювати тарифи на опалення. Все через врахування ринкових цін на газ.