[]

Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням

Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням

Відсутність активності є четвертим за небезпекою вбивцею дорослих у всьому світі. Спорт, продуманий і регулярний план тренувань, безумовно, є частиною здорового способу життя, але те, чим ви займаєтеся за межами спортзалу не менш важливо.

Більшість дорослих проводять сидячи 10 або більше годин кожен день, і дослідження показують, що цей рівень пасивності не може бути нейтралізований за допомогою тренування в кінці дня. Для підтримки здоров'я вам потрібно помірне, але майже безперервний рух протягом усього часу неспання.

Ходьба по 20-25 хвилин в день додає від трьох до семи років до вашого життя. Курці також можуть збільшити тривалість життя майже на чотири роки за допомогою регулярних прогулянок. Ходьба може бути надзвичайно корисна для тих, хто бореться з хронічними захворюваннями, такими, як обструктивна хвороба легень та серцево-судинної системи.

  • Ходьба виробляє корисні біохімічні зміни у вашому тілі
  • Ходьба зміцнює здоров'я і сприяє довголіттю
  • Що б вас ні турбувало, ходьба допоможе
  • Ходоки зазвичай важать менше, ніж люди, які віддають перевагу інші види тренувань
  • Ходьба може також бути вправою високої інтенсивності
  • Всім буде корисно ходити більше і кожен день
  • Ходьба виробляє корисні біохімічні зміни у вашому тілі

Що відбувається у вашому тілі при ходьбі? Для початку, коли ви робите перші кроки, ваш організм виробляє хімічні речовини, які дають йому швидкий заряд енергії. Коли ви збільшите навантаження, ваш пульс буде зросте приблизно від 70 до 100 ударів в хвилину. Збільшення припливу крові розігріє м'язи. У міру руху, ваше тіло буде також виробляти більше рідини в суглобах, тим самим зменшуючи скутість.

Ходьба протягом 6-10 хвилин може підняти пульс до 140 ударів і змусити ваше тіло спалювати до шести калорій в хвилину. Хоча кров'яний тиск буде рости від напруги, цього збільшення будуть протидіяти хімічні речовини, такі як оксид азоту, які допомагають розширити кровоносні судини.

На 21-45 хвилині ви почнете спалювати більше жиру завдяки падінню рівня інсуліну. В цей же момент ви відчуєте більше фізичне і психічне розслаблення, так як ваш мозок починає випускати ендорфіни, які змусять вас «відчувати себе добре».

Ходьба також покращує пам'ять і сприяє творчому вирішенню проблем, так що, коли ви ламаєте голову над проблемою, варто прогулятися, це дозволити вам придумати кращі рішення. В одному з досліджень Стенфордського університету виявилося, що ходьба збільшує творчий потенціал в середньому на 60 відсотків, порівняно з сидінням.

Після 30-45 хвилин, ви наситили киснем все тіло, спалюєте більше жиру, зміцнюєте серце і серцево-судинну систему, а також підвищуєте імунну функцію. За умови, що ви гуляєте на свіжому повітрі і погода благоволить, годину сонячного світла також допоможе підвищити ваш настрій і забезпечити ряд корисних ефектів для здоров'я, пов'язаних з виробництвом вітаміну D.

Тим, хто бореться з депресією, не завадить вибратися з бетонних джунглів і прогулятися на природі, так як це особливо корисно для настрою і рятує від негативних роздумів.

Деякі дослідження підтвердили, що ходьба зміцнює здоров'я і сприяє довголіттю.  В одному з них, прогулянки по 20-25 хвилин в день (від 140 до 175 хвилин в тиждень) додавали від трьох до семи років до тривалості життя людини.

  • Дослідження, опубліковане в минулому році, показало, що лише дві години (120 хвилин) ходьби в тиждень можуть знизити ризик смерті у літніх людей, у порівнянні з відсутністю активності.
  • Виконання або перевищення рекомендованих 2,5 годин (150 хвилин) помірної активності на тиждень в формі ходьби зменшує смертність від усіх причин на 20 відсотків.
  • Дослідження, опубліковане в 2012 році, виявило, що жвава ходьба збільшує тривалість життя навіть у тих, хто має надлишкову вагу.
  • Курці також можуть збільшити тривалість життя майже на чотири роки, проявляючи фізичну активність, таку як ходьба. Колишні курці, які продовжили бути фізично активними, збільшили тривалість життя на 5,6 років, в середньому, знижуючи ризик смертності від усіх причин на 43 відсотки.

У фізично активних курців було також на 55 відсотків більше шансів кинути курити, ніж у тих, хто був неактивний, і на 43 відсотки менше ймовірність рецидиву. Норвезькі дослідження також показали, що регулярні фізичні вправи так само важливі, як відмова від куріння, якщо ви хочете знизити ризик смерті. Що б вас ні турбувало, ходьба допоможе.

Дослідження показало, що щоденна ходьба знижує ризик інсульту у чоловіків у віці старше 60. Ходіння протягом години або двох кожен день скорочує його на третину, і темп при цьому не має значення.

Ходьба також знижує ризик:

  • Діабету 2 типу
  • Депресії і тривоги
  • Деменції і хвороби Альцгеймера
  • артриту
  • гормонального дисбалансу
  • симптомів ПМС
  • Захворювання щитовидної залози
  • втоми
  • варикозу
  • запору

Ходоки зазвичай важать менше, ніж люди, які віддають перевагу інші види тренувань Дослідження показали, що регулярна ходьба може бути настільки ж корисна, як тренування в залі. Дослідники оцінювали вплив ряду різних тренувань. Фізична активність ділилася на:

  • жваву ходьбу
  • Спорт помірної інтенсивності
  • Важка робота по дому і / або ходьба з важкими сумками
  • Важка робота руками (приклади: риття, вирубка дерев, рубання дров, переміщення важких вантажів)

Що найдивніше? Люди, які регулярно швидко ходили протягом більш ніж 30 хвилин, як правило, важили менше, ніж ті, хто відвідував тренажерний зал на регулярній основі.

І ще одне важливе дослідження: темп ходьби впливає на старіння

Більше 40 років досліджень знадобилося вченим для того, щоб простежити цікаву взаємозв'язок між темпом ходьби і старінням мозку. Якщо ви вже відзначили своє сорокаріччя, найімовірніше, зможете точно відповісти належите ви до групи швидких або повільних людей. Адже згідно з результатами нового дослідження, швидкість ходьби людей старше сорока може бути вірною ознакою того, що їх мозок і тіло старіють набагато швидше, ніж у інших.

Мало хто з нас коли-небудь замислювався про те, яким чином ходьба відбивається на нашому фізичному і розумовому розвитку, адже очевидно ж, що рухатися в будь-якому випадку - корисно. Однак, як виявилося, і тут існують застереження. Міжнародна група вчених спостерігали за 900 жителями Нової Зеландії з трирічного віку, щоб зрозуміти, як пов'язані темп ходьби і загальний стан здоров'я і розуму людини. В ході дослідження, яке стартувало в 1970-х роках, учасники багаторазово проходили різні фізичні тести, тести на функціонування мозку, а також магнітно-резонансну томографію (МРТ).

В результаті вчені виявили, що у тих, хто вважав за краще все життя ходити в повільному темпі не тільки швидше старіє тіло, а й їхні обличчя виглядають старше, припадаючи глибокими зморшками, мозок зменшується в розмірах, а легенева тканина, зуби і імунна система знаходяться в гіршому стані, ніж у їхніх швидких ровесників.

«Наше дослідження показало, що повільна хода є сигналом про певні проблеми зі здоров'ям ще задовго до настання старості», - пояснив професор Террі Моффіт, провідний автор Королівського коледжу в Лондоні і Університету Дьюка в США.

Ще одним цікавим відкриттям стало те, що дослідники змогли досить точно передбачити швидкість ходьби 45-річних, використовуючи результати різних тестів, проведених у них у віці 3-х років. Виявилося, що ті, у кого в дитинстві був низький коефіцієнт інтелекту, погана моторика і низька фізична активність після сорока ходять набагато повільніше, ніж ті, у кого в три роки були вищі показники за цими ж критеріями. Тобто повільні дорослі із середньою швидкістю ходьби в 1,2 метра в секунду, будучи дітьми отримували в середньому на 12 балів менше в тесті на IQ, ніж ті, у кого швидкість ходьби становить понад 1,75 метра в секунду, навіть після сорокаріччя.

Результати дослідження, опублікованого в медичному журналі JAMA Network Open, кажуть, що відмінності в стані здоров'я і IQ дорослої людини можуть бути пов'язані з ознаками, які можна виявити вже в ранньому віці, таким чином стане можливим прогнозувати, як та чи інша людина буде виглядати в протягом всього його життя. Дослідники говорять, що, завдяки їх відкриттю, вимірювання швидкості ходьби у молодих людей може бути дієвим способом в майбутньому сповільнити у них процеси старіння. Тобто, люди з повільною ходою, які знаходяться в групі ризику, зможуть своєчасно внести зміни в свій спосіб життя або почати вживати необхідних  препарати, щоб якомога довше залишатися молодими і здоровими.

 

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Помер чоловік , який понад 70 років жив в апараті штучного дихання
Здоров'я
Помер чоловік , який понад 70 років жив в апараті штучного дихання
Він жив в апараті після того, як захворів на поліомієліт 1952 року....
Стрес через війну: медики попередили про небезпечні захворювання та розповіли, куди звертатися
Здоров'я
Стрес через війну: медики попередили про небезпечні захворювання та розповіли, куди звертатися
Українці страждають через хронічний стрес....
Вчені з'ясували, що наявність домашніх тварин у літніх людей допомагає зберегти психічне здоров'я
Здоров'я
Вчені з'ясували, що наявність домашніх тварин у літніх людей допомагає зберегти психічне здоров'я
Китайські дослідники з'ясували, що наявність домашнього улюбленця може запобігти погіршенню розумових здібностей, які провокують деменцію ...
В Україні народилося найменше дітей за час незалежності
Здоров'я
В Україні народилося найменше дітей за час незалежності
У 2023 році в Україні народилося понад 187 тисяч дітей, повідомило Міністерство юстиції України. Це найменший показник за час незалежності...
Захворюваність на кір у Європі зросла в 30 разів - ВВОЗ
Здоров'я
Захворюваність на кір у Європі зросла в 30 разів - ВВОЗ
Всесвітня організація охорони здоров'я попередила, що кількість захворювань на кір у Європі зросла у 30 разів і продовжує зростати з тривожною швидкістю...