НКРЕКП зриває приватизацію обленерго, - ЗМІ

НКРЕКП зриває приватизацію обленерго, - ЗМІ

17 серпня регулятор НКРЕКП на громадських слуханнях запропонувала методику стимулюючого тарифоутворення, яка призведе до зриву планів приватизації, озвучених президентом Володимиром Зеленським. Про це пишуть журналісти в статті видання "Хвиля".

"При впровадженні методології з двома базами активів і низькою ставкою прибутковості на стару базу штучно створюються умови, при яких вартість обленерго буде фактично знецінена. Це призведе до приватизації ряду обленерго" за копійки ". Народний депутат фракції" Слуга народу ", голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Людмила Буймистер переконана, що таким чином НКРЕКУ зриває велику приватизацію, політику якої проводить Офіс президента", - пише видання" Хвиля ".

Народний депутат Людмила Буймистер наголосила, що велика приватизація з вигідними умовами - це курс президента, він неодноразово декларував. Впровадження RAB-тарифу з європейської методологією (єдина база активів зі ставкою прибутковості на рівні WACC) збільшує вартість активів державних обленерго з 2-3 мільярдів гривень до 10-13 мільярдів гривень.

У статті також наводиться думка фінансового директора "Хмельницькобленерго" Вадима Данілківа. Він каже, що запропонована НКРЕКП методологія занизить вартість приватизації державних обленерго в три рази. З такими неринковими ставками повернення інвестицій державний "Хмельницькобленерго" значно втратить в ціні при приватизації.

"Низька ставка повернення інвестицій на стару базу активів значним чином вплине на вартість нашої компанії при приватизації. Зараз регуляторна база активів" Хмельницькобленерго "буде оцінена трохи більше 8 млрд. Грн. Коли ми говоримо про прибутковість в 3-4%, це буде занижувати рівно в 3 рази вартість компанії, яку держава планує виставити на приватизацію", - цитує видання Данілківа.

У статті звучить висновок, що відмова від європейського методу RAB-регулювання - це спосіб створити вигідні умови для покупки державних обленерго олігархами з прицілом на те, щоб потім підвищити ставки прибутковості, а значить, зробити бізнес розподілу електроенергії вигідним вже для нових власників.

Як раніше повідомлялося, екс-заступник міністра енергетики та вугільної промисловості, член експертної ради Міненерго Сергій Чех зазначив, що потреба в інвестиціях в модернізацію розподільчих електромереж в Україні до 2030 року - це сума близько $ 12,5 млрд, але при запропонованої Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, методикою тарифу цих інвестицій не буде.

Нагадаємо, експерти Європейської Бізнес Асоціації заявили, що параметри RAB-тариф від НКРЕКП не поліпшать умови інвестування в Україні.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Катастрофа на Харківщині: на борту літака були курсанти авіації
Україна
Катастрофа на Харківщині: на борту літака були курсанти авіації
У Харківській області на 530 кілометрі траси Київ-Харків поруч з дорогою впав військовий літак Ан-26 та одразу загорівся...
Секретар РНБО: українських користувачів «ВКонтакте» візьмуть на облік поліції
Україна
Секретар РНБО: українських користувачів «ВКонтакте» візьмуть на облік поліції
РНБО планує за допомогою іноземних партнерів домогтися блокування російської соцмережі...
Понад 80% українців хочуть самі обирати голів областей і суддів, - опитування
Україна
Понад 80% українців хочуть самі обирати голів областей і суддів, - опитування
Понад дві третини українців хочуть обирати голів областей, місцевих суддів та прокурорів...
У Нацгвардії видали сухпайок з хробаками
Україна
У Нацгвардії видали сухпайок з хробаками
Військовим Національної гвардії з військової частини № 3030 у Києві видали сухпайки з личинками...
Україна може піти на жорсткий карантин ще до виборів - Ляшко
Україна
Україна може піти на жорсткий карантин ще до виборів - Ляшко
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що Україна може піти на національний локдаун і до 25 жовтня...