Ніж у спину? Європейська рада висловилася проти швидкої інтеграції України до ЄС

Зібравшись у четвер на саміт у Версалі, лідери 27-х країн-членів ЄС висловилися проти прискореної процедури вступу України до Євросоюзу, але виступили за збільшення своєї підтримки Києву. Посилаючись на думку Єврокомісії, Європейська рада вважає за краще запропонувати просте зміцнення «зв'язків» та «партнерства» з Україною, – про це йдеться у спільній заяві, опублікованій у п'ятницю, пише RFI.
«Європейська рада прийняла до відома європейські устремління України та її вибір зближення з Європою відповідно до Угоди про асоціацію... В очікуванні висновку (Європейської комісії) ми без подальших зволікань будемо ще більше зміцнювати наші зв'язки та поглиблювати наше партнерство, щоб допомогти Україні просуватися її європейську траєкторію», — йдеться у заяві лідерів 27 країн.
Напередодні, на відкритті європейського саміту у Версалі, Еммануель Макрон вже висловив своє небажання швидко прийняти до Євросоюзу країну, яка перебуває на стадії воєнного конфлікту.
«Ми маємо бути пильними. Чи можемо ми відкрити процедуру приєднання з країною, яка перебуває у стані війни? Я так не думаю», – сказав глава французької держави.
Нові фонди допомоги Україні
Проте країни ЄС бачать майбутнє України "на боці демократії".
«Ми сповнені рішучості надати підтримку щодо відновлення демократичної України після того, як російський наступ припиниться», — кажуть вони.
Нагадуючи про свою солідарність із Україною, ЄС хоче продовжити свою гуманітарну допомогу.
"Ми просимо надати кошти без подальших затримок", - заявляють держави-члени. - «Ми не кинемо українців напризволяще. ЄС та його держави-члени продовжать надавати скоординовану політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну підтримку», — йдеться також у заяві.
Можливі нові санкції проти Росії
Європейська рада вчергове беззастережно засудила російське вторгнення, говорячи про «неспровоковану та необґрунтовану військову агресію Росії проти України, яка «грубо порушує міжнародне право та принципи Статуту ООН і ставить під загрозу європейську та глобальну безпеку та стабільність». ЄС також попередив, що не має наміру зупинятися на досягнутому і готовий прийняти нові санкції проти Росії.
«Ми сповнені рішучості чинити ще більший тиск на Росію та Білорусь. Ми прийняли серйозні санкції і готові швидко прийняти нові», – запевняють у Єврораді, нагадуючи Росії про її «гуманітарні зобов'язання».
Крім України, заявки на вступ до ЄС подали Молдова та Грузія. Ці заявки також мають бути вивчені Європейською комісією.
Згідно з опитуванням, проведеним інститутом IFOP у чотирьох європейських країнах – Франції, Німеччині, Італії та Польщі – 62% населення цих країн підтримують вступ України до Євросоюзу.