Німецький журнал Der Spiegel про гібридну війну в Україні і недавню відставку Суркова

"Владислав Сурков, радник Путіна по Україні і колишній сірий кардинал російської політики, залишив нарешті свій пост в Кремлі», - пише німецький журнал Der Spiegel з акцентом на "нарешті". Український Дощ наводить кілька цитат з матеріалу журналіста Крістіана Еша.
"Рідко розставання тривало так довго, як розставання з 55-річним Владиславом Сурковим, найяскравішим службовцем Кремля", - зазначає журналіст Крістіан Еш. - Ще наприкінці січня Сурков через свою довірену особу повідомив, що покидає державну службу, але лише через три тижні Путін підписав указ про його відставку."
"По-перше, ця відставка безпосередньо стосується відносин з Україною. - пише автор статті - Поступки Україні могли б послабити напруженість у відносинах РФ із Заходом і допомогли заощадити багато грошей, адже Москва контролює і фінансує сепаратистські регіони на Донбасі. Сурков же асоціювався з непримиренністю. Він був людиною, через якого Кремль підтримувала прямий і тісний контакт з воюючою стороною на сході України... Примітно, що відставка Суркова супроводжувалася ожесточенними боями на фронті - Донбас далекий не тільки від світу, а й навіть від де-юре функціонуючого режиму припинення вогню".
"І, по-друге, Сурков символізує певний політичний стиль. Гібридна війна, яку Кремль довів до досконалості в Україні, неясна гра з масками і маріонетками, спроби сховатися за сепаратистами, які в дійсності НЕ є такими - це лише логічне продовження гібридної політики, яку Кремль вів і веде у своїй власній країні. Сурков довів її до вищої точки... Сурков більше робив ставку на введення в оману, ніж на силу, уявляв себе ліберальним, сучасним, відкритим до світу, що володіє художнім смаком. Прозахідна еліта захоплювалася ним і ненавиділа його одночасно ", - зазначає видання.
"Вірні Кремлю молодіжні рухи, які створив Сурков для контролю за вулицею, виявилися марними. Система Путіна з роками стала більш патріархальною, репресивною, менш витонченою і гнучкою, і Суркова призначати почали тільки на окремі проекти - наприклад, на проект "народних республік" на Донбасі ", - йдеться в статті.
"Красномовний ідеолог системи Путіна, ймовірно, буде необхідний і далі. Адже в путінської системи відсутня справжня ідеологія. Путінізм, сказав Сурков у 2019 році, являє собою "глобальний політичний лайфхак, добре працюючий метод владарювання", - передає Der Spiegel.