Німеччина відзначила новий рік зупинкою половини своїх АЕС і залежністю від РФ

Німеччина відзначила новий рік зупинкою половини своїх АЕС і залежністю від РФ

У новий 2022 рік ФРН увійшла, наполовину скоротивши потужності своєї ядерної енергетики. 31 грудня було відключено три з шести атомних електростанцій країни, повідомляє AFP, зазначаючи, що ухвалене після аварії на японській АЕС Фукусіма у 2011 році рішення про вихід Німеччини з атомної енергетики продовжує виконуватись на тлі енергетичної кризи в Європі та рекордного зростання цін на газ.

З експлуатації вивели АЕС у Брокдорфі (Шлезвіг-Гольштейн, північ), у Гронді (Нижня Саксонія, центр) та Гундреммінгені (Баварія, південь). Загальна потужність відключених енергоблоків — 4 ​​ГВт/год, повідомляє AFP, відзначаючи, що за обсягом це відповідає виробленню тисячі вітряних електростанцій. На кінець 2022 року заплановано виведення з експлуатації останніх трьох німецьких АЕС — у Некарвестхаймі та Ізарі (Isar 2) та у північному Емсланді. Їхня загальна потужність також становить 4 ГВт/год.

Заборона на експлуатацію атомних електростанцій у Німеччині була запроваджена після аварії на японській АЕС у Фукусімі у 2011 році. Під час голосування у Бундестазі ініціативу підтримали 513 із 600 депутатів. Найстаріші реактори були зупинені відразу ж, а припинення роботи дев'яти було вирішено проводити поетапно.

Новий німецький міністр економіки та проблем клімату Роберт Хабек нагадав, що у 2020 році ядерна енергетика забезпечувала 11% потреб країни в електриці. Минулого вівторка він запевнив, що після відключення трьох АЕС «безпека енергопостачання в Німеччині залишається гарантованою».

AFP зазначає, що відмова від атомних станцій створює для Берліна низку серйозних проблем. Втрачені потужності виробництва поки що не можуть заповнити відновлювані джерела енергії, тому Німеччині доводиться у великих масштабах використовувати природний газ. Це робиться в умовах геополітичної напруженості у відносинах з Росією, найбільшим постачальником газу у ФРН, та кризою на газовому ринку Європи з його рекордним нині рівнем цін.

Вихід з ядерної енергетики в Німеччині призведе до ще більшого зростання цін на газ, цитує агентство думку професора Себастьяна Герольда, спеціаліста з енергетичної політики Університету прикладних наук у Дармштадті.

"У довгостроковій перспективі ми сподіваємося, що зростання відновлюваних джерел енергії врівноважить ситуацію, але в короткостроковій перспективі цього не відбудеться", - сказав експерт в інтер'єрі AFP.

На думку професора, Німеччина «залишиться загалом більш залежною від природного газу, принаймні, у короткостроковій перспективі, і, отже, також залежнішою від Росії».

Зупинка атомних електростанцій також позбавляє країну ключового джерела низьковуглецевої енергії на тлі зростання викидів у повітря парникових газів, зазначає AFP. За даними берлінського інституту DIW, використання копалин для компенсації мирного атома, як очікується, збільшить викиди CO2 «приблизно до 40 мільйонів тонн» на рік.

Німеччина, «ймовірно, не досягне» своїх цілей зі скорочення викидів CO2 «у 2022 році», і «це буде складно зробити також у 2023 році», — попередив міністр економіки Роберт Хабек в інтерв'ю тижневику Die Zeit. За даними німецької статистичної агенції Destatis, частка відновлюваних джерел у виробництві електроенергії знизилася у третьому кварталі 2021 року до 43%. За словами Хабека, країні необхідно було б встановлювати від 1000 до 1500 нових вітрових електростанцій на рік. Поки щороку в Німеччині вводять у дію лише трохи більше 450 таких станцій.

Нова правляча коаліція на чолі з канцлером Олафом Шольцем поставила за мету до 2030 року забезпечити виробництво 80% електроенергії в Німеччині за рахунок відновлюваних джерел. До кінця десятиліття Німеччина також має повністю відмовитися від вугільної енергетики (на 8 років раніше, ніж планував попередній уряд Ангели Меркель).

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Угорщина та Австрія домовилися не постачати зброю Україні — заява міністрів оборони
Світ
Угорщина та Австрія домовилися не постачати зброю Україні — заява міністрів оборони
Міністри оборони Австрії та Угорщини Клаудія Таннер та Крістоф Салай-Бобровніцкі на зустрічі в Будапешті заявили, що спільно домовилися не надсилати зброю в Україну...
У прикордонних з Україною областях рф запровадили огляд машин у пошуках зброї та вибухівки
Світ
У прикордонних з Україною областях рф запровадили огляд машин у пошуках зброї та вибухівки
Російський диктатор владімір путін ввів обов'язковий огляд машин у регіонах з «високим рівнем терористичної небезпеки»...
Макрон висловився за передачу Україні винищувачів, які не наноситимуть удари по російській території
Світ
Макрон висловився за передачу Україні винищувачів, які не наноситимуть удари по російській території
Польща ще у березні минулого року збиралася передати Україні свої МіГ-29, проте тоді у Вашингтоні не погоджувалися на цей крок...
У Франції продовжуються протести проти підвищення пенсійного віку
Світ
У Франції продовжуються протести проти підвищення пенсійного віку
Для охорони порядку в країні мобілізовано 11 тисяч поліцейських та жандармів. У тому числі 4000 силовиків у Парижі...
Китай робить висновки з війни росії проти України - Генсек НАТО
Світ
Китай робить висновки з війни росії проти України - Генсек НАТО
Генсек НАТО Єнс Столтенберг і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда підкреслили із занепокоєнням «зростаюче військове співробітництво Росії з Китаєм»...