[]

Нічна робота значно підвищує ризик розвитку раку

Нічна робота значно підвищує ризик розвитку раку

Як показали дослідження, нічна робота жінок в Європі та Північній Америці значно підвищує ризик захворіти на рак. Жінки, які працюють в нічний час, на 19% більше схильні до ризику захворюваності на рак грудей, шлунка і шкіри, у порівнянні з жінками, які працюють за стандартним денним графіком. Про це повідомила одна з авторів дослідження, онколог з Сичуаньського університету.

При цьому мешканки Азії та Австралії не схильні до підвищеного ризику захворюваності на рак. Згідно з даними дослідження, це пояснюється тим, що у жінок з Європи і Північної Америки вищий рівень статевих гормонів, які пов'язані з гормонально спричиненими видами раку, як наприклад, рак грудей.

В ході дослідження вивчався стан здоров'я жінок з Північної Америки, Європи, Азії та Австралії. Крім цього, вчені працювали з 61-м з раніше опублікованих досліджень. Таким чином в дослідженні розглянули інформацію про 3,9 мільйони жінок, а також про 115 000 випадків захворюваності на рак. При цьому вивчалися також різні умови нічної роботи. Наприклад, в деяких дослідженнях йдеться про небезпеку вже при наявності в графіку трьох нічних змін на місяць.

І якщо в цілому ризик захворіти на рак серед тих жінок, які працюють вночі, вище на 19%, то щодо певних видів раку загроза особливо велика. Наприклад, ризик захворіти на рак шкіри на 41% вище, рак грудей - на 32%, а на рак шлунка - на 19%.

Найбільш вразливі медсестри, які працюють на нічних змінах: згідно з дослідженням, серед них ризик захворіти на рак грудей на 58% вище, рак шкіри - на 32%, легень - на 28%. При цьому автори дослідження припускають можливість того, що серед медперсоналу частіше діагностують рак з тієї причини, що вони частіше проходять обстеження в порівнянні з представниками інших професій.

Дослідники підкреслюють, що держава повинна подбати про тих жінок, які працюють в нічний час, створити програми для збереження їх здоров'я, забезпечити проведення регулярних медичних обстежень.

Читайте також, як недосипання призводить до деменції.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Переконані песимісти вмирають раніше за інших
Здоров'я
Переконані песимісти вмирають раніше за інших
Команда генетиків з медичного дослідницького університету в Брісбені, Австралія, виявила кореляцію між тривалістю життя людини і її світосприйняттям...
Як зрозуміти, що вам протипоказані персики?
Здоров'я
Як зрозуміти, що вам протипоказані персики?
В, С, РР, А, бета-каротин - це лише мала частина всіх вітамінів і мікроелементів, що містяться в персиках. Цей фрукт дійсно надзвичайно корисний, проте не для всіх...
Лікарі розповіли, як обличчя видає рак легенів
Здоров'я
Лікарі розповіли, як обличчя видає рак легенів
Лікарі назвали яка зовнішня ознака може вказувати на рак. Про це повідомляє Національна служба охорони здоров'я Великобританії ...
Лікарка розвіяла популярні міфи про карієс
Здоров'я
Лікарка розвіяла популярні міфи про карієс
Стоматолог Галина Дмитруш розвіяла популярні міфи про карієс. За словами фахівця, часта чистка зубів не запобігає карієсу...
Вчені випробували середньовічний засіб боротьби з бактеріями
Здоров'я
Вчені випробували середньовічний засіб боротьби з бактеріями
Група дослідників з університетів Ноттінгема і Уоріка оцінила ефективність середньовічного антибактеріального засобу...