«Нібулон» передасть медустанові обладнання для виявлення коронавірусу

Генеральний директор компанії «Нібулон» розповів про те, що на його підприємства є апарат, який може виявляти коронавірус.
Про це він написав у себе на сторінці в Facebook.
В аграрному виробництві цим апаратом визначають кількість генетично модифікованих організмів в сільгосппродукції. Однак з'ясувалося, що саме цей апарат також може аналізувати геном SARS-CoV-2, який і викликає коронавірус COVID-2019. Для того, щоб робити аналізи на цей геном, потрібно закупити реагенти.
«Виявилося, що за допомогою одного з наших апаратів - ампліфікатора CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem 2017 виробництва (США) - можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Метод ПЛР є найточнішим для виявлення геномної РНК вірусів, які існують в світі, оскільки аналізує саме специфічний геном SARS-CoV-2, з великою точністю виявлення від 5 цільових послідовностей. Для цього нам потрібно закупити всього лише реагенти для екстракції RNA/DNAVirus і набори для прямого якісного виявлення нової РНК коронавіруса», - написав Вадатурський.
Крім того, він зазначив, що такого обладнання немає в медичних установах міста та області. Однак, за словами Олексія Вадатурського, таких апаратів не в медичних структурах в Миколаєві є три, а по всій Україні сотні.
«Більш того, виявилося, що такого рівня обладнання ні в міських, ні в обласних медичних установах немає. І навіть ті, які закуповуються зараз, простіше нашого. Мабуть, ми досить потужна аграрна компанія, якщо маємо набагато більш продуктивне обладнання, ніж навіть там, де воно потрібно для здоров'я людини. Але, відкрию таємницю, в Миколаєві в інших, не медичних, структурах такі апарати є, як мінімум 3. А якщо говорити про Україну в цілому, то таких апаратів до сотні», - зазначив Вадатурський.
За допомогою цього апарату можна аналізувати 40-48 проб одночасно, таким чином за добу можна обробити до 400 аналізів. Ціна одного аналізу - 25 євро. У підсумку, на «Нібулоні» вирішили передати апарат якомусь медичному закладу, однак з'ясувалося, що у лікарень або немає сертифіката на обладнання або фахівців. Проте, з лікарнею визначилися. З якою - невідомо.
«На сьогодні, на щастя, ми вже визначилися з медичним закладом, який готовий прийняти таке обладнання, і я впевнений, що ми зможемо зламати цю закостенілу бюрократичну машину», - додав Олексій Вадатурський.
Нагадаємо, в світі продовжується пандемія нового коронавируса COVID-19, який виявлений в 180 країнах, в тому числі європейських.
16 березня низка міст України також призупинили роботу місць масового скупчення людей.
17 березня під виконання доручення Президента України Володимира Зеленського та рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС Кабінет Міністрів прийняв рішення про обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавирусной інфекції.
З 18 березня по всій країні припинилося залізничне, авіа-і автобусне міжміське пасажирське сполучення. Їздити по країні на власному автомобілі дозволяється.
Довідково: Нібулон - аграрна компанія України, один з найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів. Заснована в 1991 році, засновник і беззмінний генеральний директор — Олексій Вадатурський.