Нездоланний: 95-річний ветеран регулярно відвідує позиції ЗСУ

Нездоланний: 95-річний ветеран регулярно відвідує позиції ЗСУ

95-річний Ігор Маліцький, ветеран Другої Світової Війни, колишній в'язень «Аушвіц-Біркенау» підтримує українських захисників та регулярно відвідує позиції ЗСУ на Донбасі. Для нього війна не закінчилась.

Про це написав кореспондент  Леонід Логвіненко.

"Він справжній воїн, витримав три з гаком доби поїздки в зону ООС. аби словом почасти серйозним, почасти жартівливим підтримати воїнів ЗСУ і добробатівців. Життя ж з ним не жартувало, адже хлопцем пройшов пекло 4 концтаборів, Один з яких Аушвіц. Освенцім – це табір для переробки людських тіл у попіл: 3,5 мільйони душ, з яких 800 тисяч дітей були знищені в газових камерах і спалені. Брав учвасть у табірному повстанні, ще повоював наприкінці війни. Згадуючи парад в Донецьку, коли росіяни та їхні холуї (а не якась «та сторона») знущалися над нашими полоненними, порівнює новітніх катів з нацистами... Під час поїздки Ігор Федорович Маліцький мав можливість півторагодинного інтерв’ю на радіо «Тризуб FM», яке слухають не лише друзі, але й вороги." - йдеться в дописі.

Попри поважний вік Ігор Маліцький діючий вчений у галузі технології та складальних процесів у машинобудуванні Української інженерно-педагогічної академії.

За вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, військово-патріотичного виховання молоді, відданість справі, активну життєву позицію нагороджений Орденом За Заслуги II ступеня, неодноразово нагороджуваний грамотами Харківської обласної ради, є почесним громадянином міста Харків.

Ігор Федорович народився 12 лютого 1925 року в Харкові. На частку його сім’ї припали роки політичних репресій і Друга світова війна.

Батько був репресований в 1938 році, мати померла після війни. Під час окупації в 1943 році Малицький Ігор Федорович був відправлений німецькими загарбниками в Німеччину, протягом 3-х років Війни був в’язнем 4-х концентраційних таборів.

Коли радянська армія увійшла у Польщу, Маліцького разом з іншими в’язнями з Освенцима евакуювали до Австрії, де знаходилася інша нацистська фабрика смерті – концтабір Маутгаузен, і його філія Лінц-3.

У ніч з 2 на 3 лютого 1945 року в бараку № 20 Маутгаузена, який йменували «бараком смерті», повстали близько 560 в’язнів, з яких вирвалось 419 осіб, близько сотні загинуло одразу за межами – дехто впав від виснаження, деяких убив кулеметний вогонь.

Після звільнення з концтабору був мобілізований до лав Червоної армії, служив у артилерії з травня 1945 по червень 1950 років. Службу розпочинав у Австрії, а з 1946 року 273-й гвардійський гаубичний полк 2-ї танкової армії передислоковано до Німеччини.

Закінчив службу старшим сержантом, а з отриманням наукового ступеню став офіцером. У запасі дослужився до звання майор.

Цьогоріч Ігор Маліцький узяв участь у заходах пам’яті з нагоди 75-ї річниці звільнення концтабору смерті «Аушвіц-Біркенау» біля польського міста Освенцим, в’язнем якого він був.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Україні запустили ДЖЕК - сервіс для вирішення всіх ЖКГ-проблем онлайн
Україна
В Україні запустили ДЖЕК - сервіс для вирішення всіх ЖКГ-проблем онлайн
В Україні офіційно запустили ЖКГ-платформа ДЖЕК, яка позиціонується як «пульт управління домом»....
Через коронавірус на Чернігівщині помер переобраний мер
Україна
Через коронавірус на Чернігівщині помер переобраний мер
Від ускладнень, спричинених коронавірусом, помер мер Новгорода-Сіверського Чернігівської області Олег Бондаренко, якого переобрали на другий термін...
Росія доставила черговий «гумконвой» в ОРДЛО
Україна
Росія доставила черговий «гумконвой» в ОРДЛО
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест МЗС РФ через черговий «гумконвой», доставлений в ОРДЛО...
У Каховці відновили комуністичний пам'ятник
Україна
У Каховці відновили комуністичний пам'ятник
На відкритті пам'ятного знака на честь командного пункту радянського маршала Василя Блюхера були присутні комуністи і представники партій «Слуга народу» і ЄС...
Завод «Азот» відновить випуск медичного кисню
Україна
Завод «Азот» відновить випуск медичного кисню
Сєверодонецький «Азот» готується до випуску кисню медичної якості...