Негативне мислення може викликати деменцію

Вчені Університетського коледжу Лондона провели дослідження і з'ясували, що постійне негативне мислення може бути пов'язане з деменцією в літньому віці. Песимізм в думках призводить до того, що в організмі відкладаються два шкідливих білка, відповідальні за хворобу Альцгеймера.
У дослідженні, яке тривало два роки, взяли участь 350 осіб віком 55 років і старше. Близько третини учасників пройшли ПЕТ-сканування мозку, щоб виміряти відкладення двох білків (тау-білка і бета-амілоїду), які викликають хворобу Альцгеймера.
Сканування показало, що у людей, які найчастіше думали негативно, скупчення білків було більшим, а також знижувалася пізнавальна здатність і пам'ять.
Однак це відбувається в довгостроковій перспективі. Негативне мислення протягом короткого часу не може стати причиною розвитку деменції.
Дослідження також виявили зниження когнітивних функцій у депресивних і тривожних людей.
"Це перше дослідження, яке демонструє біологічний зв'язок між повторюваним негативним мисленням і патологією хвороби Альцгеймера. Це дає лікарям більш точний спосіб оцінки ризику та пропонує більш індивідуальне лікування", - прокоментував дослідження лікар-невролог Ричард Айзексон.
Нагадаємо також 4 ранніх ознаки Альцгеймера.