[]

Не пропустіть сезон ожини! Плюси і мінуси сизої ягоди

Не пропустіть сезон ожини! Плюси і мінуси сизої ягоди

До кінця липня на кущах садової ожини з'являються перші сизі ягоди. Слідом за ними поспіє і лісова ожина. Її сезон короткий, встигніть наїстися і заготовити на зиму. І будьте обережні: ожина не така вже безневинна. Дізнайтеся плюси і мінуси цієї ягоди і не пропустіть сезон дозрівання!

У чому підступність ожини

У фільмі «Куди ти пропала, Бернадетт» ожина гідна призу за роль другого плану. Вона частина головної сюжетної лінії і, як не дивно, негативний герой.

Америка - батьківщина ожини, і її жителі не з чуток знають, що дай їй волю, вона заволодіє землею, не давши вирости більше ні одній рослині. Бернадетт (Кейт Бланшетт) навіть викликала фахівця з боротьби з ожиною, яка оточила її будинок: на батьківщині ягоди є така професія.

Ожина - досить агресивний бур'ян. Вона пускає коріння навіть від гілочки, доторкнувшись до землі. Якщо ви посадили її в городі, будьте готові постійно обрізати і захищати кущі, щоб вони не заволоділи всією ділянкою. Вихід: купувати ожину на ринку або збирати її в лісі. Дика ягода менше розміром, але не менш смачна і корисна.

Протипоказання:

  • Ожина - досить сильний алерген. Реакція може з'явитися і через годину, і через кілька діб після вживання. Алергікам краще відразу виключити ягоду з раціону.
  • В ожині міститься багато органічних кислот, так що людям з підвищеною кислотністю шлунка варто обмежити її вживання і з'їдати не більше жмені в день.
  • Ожина володіє сильним сечогінним ефектом, тому людям з хворими нирками потрібно приймати її з обережністю і проконсультуватися з лікарем.

Однак, корисних властивостей в ожині набагато більше.

Ось 6 головних корисних мікроелементів і властивостей, які роблять ожину такою корисною

Вітамін С

100 грамів ожини містить 35% денної норми вітаміну С. Людський організм його не синтезує, тому важливо отримувати його ззовні в достатній кількості .

Вітамін С бере участь в синтезі білка та необхідний організму для вироблення колагену і деяких нейромедіаторів. Ці речовини життєво важливі для багатьох функцій організму, включаючи загоєння ран. Вітамін С також потужний антиоксидант, який підтримує імунну систему.

Клітковина

Її в 100 грамах ожини - 14% від денної норми.

Клітковина - це тип вуглеводів, який організм не може розщепити на більш дрібні молекули цукру, як це відбувається з іншими вуглеводами. Клітковина грає вирішальну роль в регулюванні рівня цукру в крові і його всмоктування. Також клітковина буває розчинна і нерозчинної. Розчинна розчиняється у воді, що знижує рівень цукру в крові і допомагає людині підтримувати здоровий рівень холестерину.

Нерозчинна клітковина не розчиняється у воді, але підтримує здорове травлення. В ожині є обидва типи клітковини.

Антиоксиданти

Ожина містить високий рівень антоціанів та інших антиоксидантів. За словами нейробіолога Лізи Моськоні, їх в ожині навіть більше, ніж у визнаній суперфуд чорниці. Вони допомагають боротися з негативним впливом на організм вільних радикалів, які ушкоджують клітини і, як вважається, беруть активну участь в процесі старіння, а також провокують рак і хвороби серця.

Організм використовує антиоксиданти, щоб зменшити шкоду, яку наносять вільні радикали.

Вітамін К

Ожина - чудове його джерело. Вітамін К сприяє згортанню крові, необхідного для загоєння ран. Також цей мікроелемент корисний для кісток. Однак, якщо ви приймаєте препарати для розрідження крові, обговоріть з лікарем можливість вживання продуктів з вітаміном К.

Вітамін А

Виконує відразу кілька функцій в організмі: підтримує імунну систему, зростання і збереження зубів і кісток, а також корисний для здоров'я шкіри. Крім того, вітамін А відповідає за виробництво пігментів в сітківці ока і допомагає підтримувати зір, особливо при тьмяному освітленні.

Користь ожини для мозку

Дослідження, проведене в 2009 році, показало, що у щурів, які їли ожину, покращилися когнітивні і рухові навички в порівнянні з контрольною групою щурів, які не їли ожину. Автори дослідження припустили, що це може бути пов'язано з хімічними речовинами, так званими поліфенолами, які містяться в ожині. Ще одне дослідження 2012 року показало, що антиоксиданти ожини можуть навіть допомогти запобігти віковій втраті пам'яті.

Загалом, з ожиною варто дружити і їсти її свіжою з куща. Але і заморозити на зиму буде не зайвим. Ожину можна додавати в смузі, йогурти, цільнозернові каші, випічку. А для шкіри ідеально підійде рідкісне ожиновоме масло. Завдяки багатому набору корисних речовин, воно не тільки володіє косметичним ефектом, а й справляється з такими проблемами, як нейродерміт, екзема і псоріаз.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Під час масованого обстрілу столиці в укритті народилася дитина
Здоров'я
Під час масованого обстрілу столиці в укритті народилася дитина
Під час масованої ракетної атаки 21 березня у Києві народилось нове життя...
Чи правда, що води треба пити багато?
Здоров'я
Чи правда, що води треба пити багато?
Людський організм складається з неї на дві третини. Вода розносить по ньому поживні речовини й виводить шлаки, регулює температуру тіла, відіграє роль мастила...
Ілон Маск заявив, що вживання ним наркотика кетаміну приносить користь інвесторам
Здоров'я
Ілон Маск заявив, що вживання ним наркотика кетаміну приносить користь інвесторам
Американський бізнесмен та мільярдер Ілон Маск сказав, що вживання кетаміну є корисним для його бізнесу і може бути вигідним для інвесторів Tesla....
Помер чоловік , який понад 70 років жив в апараті штучного дихання
Здоров'я
Помер чоловік , який понад 70 років жив в апараті штучного дихання
Він жив в апараті після того, як захворів на поліомієліт 1952 року....
Стрес через війну: медики попередили про небезпечні захворювання та розповіли, куди звертатися
Здоров'я
Стрес через війну: медики попередили про небезпечні захворювання та розповіли, куди звертатися
Українці страждають через хронічний стрес....