Не лише Кернес: міські голови, які померли цього року через Covid

Не лише Кернес: міські голови, які померли цього року через Covid

17 грудня в Берліні від ускладнень, спричинених Covid-19, помер Геннадій Кернес – утретє обраний міський голова Харкова. Лікарі з клініки Шаріте боролися за життя Кернеса три місяці.

Перший заступник міського голови Харкова Ігор Терехов прогнозував, що новообраний мер повернеться в Україну до першої сесії нової міськради. Але 9 грудня Кернес обійняв посаду дистанційно.

Анонсував повернення Кернеса до Нового року і його друг – бізнесмен Павло Фукс, однак сьогодні він же й повідомив, що міського голови Харкова не стало.

Ця сумна звістка ще раз доводить той факт, що від смерті не застрахований ніхто, навіть попри наявність влади та грошей.

Хто з мерів також не подолав Covid?

Геннадій Кернес – не єдиний міський голова, кому не вдалось подолати Covid-19. Ми вирішили згадати мерів, яких також цього року забрала нова хвороба.

Через три дні після місцевих виборів, 28 жовтня, від ускладнень, спричинених коронавірусом, помер міський голова Борисполя Анатолій Федорчук.

Він керував містом 14 років, перемагав і на виборах 2020 року. Через смерть Федорчука вибори в Борисполі призначені на 17 січня 2021 року.

29 жовтня стало відомо про смерть Олега Бондаренка – ще одного чинного мера, який також перемагав на виборах восени.

Бондаренко очолював Новгород-Сіверський із 18 листопада 2015 року. До цього 9,5 років був депутатом Новгород-Сіверської районної ради.

Повторні вибори через передчасну смерть Олега Бондаренка від ускладнень, спричинених Covid-19, також заплановані на 17 січня 2021 року.

Ще через два дні, 31 жовтня, не стало колишнього міського голови Павлограда Івана Метелиці.

У ЗМІ повідомляли, що в екс-мера була складна форма Covid-19. Він обіймав посаду міського голови з 1994 до 2006 року та з 2010 до 2015 року. Хотів обійняти цю посаду Метелиця й у жовтні 2020 року.

16 листопада від ускладнень, спричинених Covid-19, помер і новообраний мер Конотопа Олександр Луговий.

Очільник Конотопа тривалий час перебував у лікарні. Наприкінці жовтня навіть повідомляв, що йому стало краще, однак невдовзі його серце зупинилося. Повторні вибори в Конотопі призначені на 24 січня 2021 року.

Харків у жалобі за Кернесом

У Харкові 17, 18 і 19 грудня оголосили днями жалоби у зв’язку зі смертю міського голови Геннадія Кернеса. Відповідне розпорядження підписав секретар Харківської міськради Ігор Терехов.

У ці дні приспустять Державний прапор України та прапори міста на будівлях і спорудах органів місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях, а також скасують усі розважально-концертні заходи та спортивні змагання.

Прощання, відспівування і похорон міського голови Харкова Геннадія Кернеса відбудуться наступного тижня. Секретар міськради Ігор Терехов повідомив, що відспівування Кернеса відбудеться в Благовіщенському соборі, потім - церемонія прощання. Її буде організовано на території Харківського національного академічного театру опери та балету.

За словами Терехова, церемонія прощання триватиме близько чотирьох годин (орієнтовно з 9:00 до 13:00). Секретар міськради наголосив на необхідності наявності масок у людей, які прийдуть до театру, і дотримання ними соціальної дистанції.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
«Не маю за що лікуватися. Піду із задоволенням» - чоловік сколихнув мережу страшним дописом
Україна
«Не маю за що лікуватися. Піду із задоволенням» - чоловік сколихнув мережу страшним дописом
В'ячеслав Ботенко із Фастова написав пост у Facebook про непідйомні тарифи на комунальні послуги. За його словами, родині немає за що жити...
Важкохворих на Західній Україні евакуйовуватимуть гелікоптером
Україна
Важкохворих на Західній Україні евакуйовуватимуть гелікоптером
На Львівщині запровадять пілотний проєкт МОЗ з аеромедичної евакуації пацієнтів в Україні...
Нова глава української делегації в ПАРЄ хоче провести аудит роботи
Україна
Нова глава української делегації в ПАРЄ хоче провести аудит роботи
Глава делегації Верховної Ради в ПАРЄ Марія Мезенцева вважає за необхідне провести аудит активності членів української делегації...
Протитанкові резерви України тренуються знищувати техніку агресора
Україна
Протитанкові резерви України тренуються знищувати техніку агресора
На одному із найбільш танконебезпечних напрямків протитанкісти мотопіхотних бригади відпрацювали свої дії під час імовірного прориву ворожих танків та БМП...
В Україні виявили сальмонелу в експортованих з Польщі курячих крильцях
Україна
В Україні виявили сальмонелу в експортованих з Польщі курячих крильцях
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів виявила сальмонелу в курячих крильцях, які завезли в Україну з Польщі...