[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Не буває воєн без мародерства і великого крадівництва

Не буває воєн без мародерства і великого крадівництва
Дивно спостерігати, коли суспільство спочатку надає своєму монархові 90% підтримки – а потім жахається, що 1,5 млрд великого крадівництва в одній лише області йде в кишеню фітнесній коханці. Дивні люди, їй-богу.
 
Ці нещасні для одноосібної диктатури 1,5 млрд грн – це всього-на-всього 2% від бюджету великого крадівництва, контрольованого лише членами кліки. Можливо, для челяді, яка сама з себе збирає гроші на зимове взуття армії, це непідйомні суми. А для одноосібної диктатури це статистична похибка її оборотів.
 
Крім невидимої частини корупції, достатньо проаналізувати видиму частину держбюджету. І тоді челядь, яка вручає 90% підтримки правителям, з’ясує для себе, що казна воюючої країни – в руках кількох людей. Сотні мільярдів – у руках обмеженої касти діячів з 100% повноти влади і 0% громадського й антикорупційного контролю.
 
Рівень беззастережної підтримки лідерів сучасності не передбачає, що хтось колись попросить про звітність. А отже, ніхто ні з ким радитися не буде стосовно доцільності й обсягів витрат. Тож платникам податків варто вкотре пригадати, шо вони фінансують не лише безконтрольність і непідзвітність влади, але й її розкошування.
 
Наприклад, бюджет на 2023 рік міститиме такі пункти:
 
1. На асфальтування піде 64 млрд грн. Це більше, ніж сумарний бюджет 11 міністерств. Дорожний картель отримає більше коштів, ніж усі галузі, разом узяті.
2. На медіа-проституток піде 2 млрд грн (тобто Єдиний телемарафон, тобто прославляння офісу президента без жодної інформаційної альтернативи). Ніхто не збирається послаблювати цензуру, навпаки – каста обраних у свій піар вкладатиме ще більше не своїх, а народних коштів.
3. Єдиний ура-марафон отримає стільки, скільки Міністерство реінтеграції окупованих територій отримував би 5 років.
4. На Фонд ліквідації наслідків війни закладаються 35,5 млрд грн. Без ретельного опису куди й на що. Якщо цей Фонд не буде інспектуватися Єврокомісією, то відновлення розрушеної країни матиме запашок дерибану – зважаючи, що тендери на відновлювальні роботи виграють лише наближені до офісу президенти фірми, і там ціноутворення дуже довільне.
 
Принагідно можемо привітати містера Вітренка й побажати йому щасливого життя на Мальдівах, Карибах та інших лагунах Полінезії. Чоловік на державній посаді легально заробив на 10 поколінь уперед.
 
За минулий 2021 рік керівництво Нафтогазу (5 членів правління і 15 директорів) отримали виплат на майже 1 млрд грн. Якщо бути точним: 20 людей із нафтогазової касти отримали на руки 911 млн грн.
 
Третину цієї суми отримав колишній очільник Коболєв. 338 млн грн – стільки в кишеню поклала одна людина. Офіційно. А роком раніше за виграний Стокгольмський арбітраж Вітренко поклав у кишеню гонорар у 286 млн грн. Теж одна людина. І теж офіційно.
 
Якщо розбити на місяці, то керівники Нафтогазу в середньому отримували 3,8 млн грн на місяць. Це зарплата плюс премії. Щороку на зарплату правлінню йде 83 млн грн + наглядовій раді 45 млн грн.
 
Для порівняння. Польський аналог Нафтогазу в 2020 році отримав 55 млрд грн прибутку. З них значна частина – так само виграш у Стокгольмському арбітражі проти Газпрому (1,6 млрд доларів). Натомість винагорода керівництву склала 60 млн грн. У 10 раз менше, ніж нашим. А на місяць польські нафтогазовики заробляють 830 тис грн. У 6 разів менше, ніж наші банкрути, які державного монополіста довели до дефолту.
 
Не буває воєн без мародерства.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
21 листопада - день двох не доведених до кінця революцій: змінилися прізвища, а не система
Час вийти і сказати, що воєнно-політичний вибір «іти до кінця» означає крах критичної інфраструктури
Емоційна наступально-звинувачувальна риторика стосовно польського Пшеводува неприпустима
П'ята стаття НАТО декларує допомогу постраждалій країні. Причому не завжди військову допомогу