Навіщо президент Казахстану наказав стріляти без попередження та подякував Путіну?

Навіщо президент Казахстану наказав стріляти без попередження та подякував Путіну?

У п'ятницю, 7 січня, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв провів нараду, на якій заявив, що «конституційний порядок здебільшого відновлено у всіх регіонах країни». Водночас, він розповів про намір продовжувати каральні заходи, які він назвав «контртерористичними акціями». Пізніше у зверненні до народу Токаєв запевнив, що ніяких переговорів він не має наміру вести і пригрозив, що ті, хто не здаються, будуть знищені. Він також адресував «особливі слова подяки» російському диктатору Путіну, який «по-товариськи тепло відреагував» на його звернення про введення військ ОДКБ.

«Почалася операція антитерору... Конституційний порядок здебільшого відновлено у всіх регіонах країни. Місцеві органи контролюють ситуацію. Але терористи, як і раніше, застосовують зброю, завдають шкоди майну громадян. Тому контртерористичні акції слід продовжувати до повного знищення бойовиків», — йдеться у заяві Токаєва, опублікованій на офіційному сайті президента Казахстану.

На території Казахстану наразі виставлено 70 цілодобових блокпостів та оголошено «критичний червоний» рівень терористичної небезпеки.

«Терористи, як і раніше, завдають шкоди державному та приватному майну, застосовують зброю щодо громадян. Правоохоронним органам та армії мною дано наказ відкривати вогонь на ураження без попередження», — заявив Токаєв, наголосивши, що не має наміру вести переговори з протестувальниками.

«За кордоном висловлюються заклики до сторін провести переговори для мирного вирішення проблем. Яка дурість! Які можуть бути переговори зі злочинцями, убивцями?», - наголосив новоспечений тиран.

Одночасно Токаєв анонсував намір представити 11 січня в парламенті «конкретні рішення» щодо «покращення» ситуації в країні.

Токаєв також заявив про іноземний «слід» у протестах.

«Нам довелося мати справу із озброєними та підготовленими бандитами, як місцевими, так і іноземними... Тому їх слід знищити. І це буде зроблено найближчим часом», — сказав Токаєв, заявивши про те, що казахстанські «сили правопорядку морально та технічно готові до виконання цього завдання».

Крім того, він нагадав про те, що звернувся до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) «з проханням запровадити об'єднаний миротворчий контингент для надання сприяння у наведенні конституційного порядку». У зв'язку із цим Токаєв висловив «щиру подяку» «прем'єр-міністру Вірменії, який головує в ОДКБ, а також президентам Білорусі, Киргизстану, Таджикистану». А також адресував «особливі слова подяки» Путіну, який «оперативно і, головне, тепло відреагував» на його звернення.

Путін провів кілька розмов з Токаєвим, а Шойгу в постійному режимі повідомляє Путіну про виконання поставлених завдань.

6 січня генеральний секретар ОДКБ Станіслав Зась заявив, що чисельність військового контингенту цієї організації в Казахстані, «згідно з рішеннями, які прийняті», досягатиме близько 2,5 тисяч. Втім, він зазначив, що чисельність може змінитися: «Виходитимемо із ситуації. Треба буде, посилюватимемося».

Вранці 7 січня Міністерство оборони РФ прозвітувало про «початок роботи» карателів, яких називає «миротворцями» у Казахстані. Місію очолив командувач ВДВ Росії Андрій Сердюков.

У місті Уральську, розташованому неподалік кордону з Росією на заході Казахстану, поліція затримала журналіста Лукпана Ахмедьярова та активістів, які виступили проти введення військ ОДКБ.

Протести в Казахстані продовжуються з 2 січня, в результаті десятки людей загинули, сотні отримали поранення, близько 4 тисяч затримано представниками силових органів.

6 січня Євросоюз, США та ООН засудили застосування сили під час розгону протестів у Казахстані.

Вдень 7 січня Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозер Боррель повідомив про те, що провів короткі переговориз в. о. міністра закордонних справ Казахстану Мухтаром Тлеуберді «ЄС висловив готовність підтримати деескалацію та стабільність, і ми продовжимо уважно стежити за ситуацією. Важливо, щоби права та безпека цивільного населення були гарантовані», — заявив Боррель.

Український Дощ писав раніше, що ЄС, ООН та США засудили застосування сили під час розгону протестів у Казахстані.

 
 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Російське судно, що перевозило українське зерно, затримане в Туреччині
Світ
Російське судно, що перевозило українське зерно, затримане в Туреччині
Суховантаж належить казахстанській компанії KTZ Express, але орендований російською компанією Green-Line. Reuters уточнює, що судно йшло під прапором росії...
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Світ
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Країна-агресор та білорусь домовилися про формування єдиного оборонного простору Союзної держави та забезпечення безпеки, зокрема у боротьбі з тероризмом...
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
Світ
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
росія вимагала від Болгарії скасувати висилку 70 дипломатів, погрожуючи закрити своє посольство. У Болгарії заявили, що не допустять ультиматумів...
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Світ
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Індонезійський лідер під час перебування в Москві передав путіну послання від президента України Володимира Зеленського...
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Світ
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Посольство Бельгії не називає ані причини припинення видачі короткострокових віз, ані дати відновлення їх оформлення...