[]

Навчальний рік у школярів розпочнеться з «коригуючого навчання»

Навчальний рік у школярів розпочнеться з «коригуючого навчання»

У перші місяці нового навчального року вчителі будуть перевіряти знання, які діти засвоювали при дистанційному навчанні. Про це в четвер, 13 серпня, повідомляє пресслужбу Міносвіти.

"Саме в перші місяці 2020 - 2021 навчального року в школах буде організовано так зване "коригуюче навчання", під час якого вчителі зможуть з'ясувати освоєння учнями того матеріалу, який припав на карантин", - сказали РБК-Україна в прес-службі відомства.

Відзначається, що під час дистанційного навчання наприкінці минулого року спостерігалося зниження успішності учнів, а батьки скаржилися на недостатність уваги до дітей з боку вчителів.

Раніше Міносвіти дало рекомендації щодо "перших дзвоників" у школах. Початок навчального року радили відзначати в рамках класів.

Крім того, в Міносвті затверджено рекомендації закладам освіти для роботи з 1 вересня: маски на заняттях є необов’язковими, введена заборона «шведського стола» в їдальнях та регулярний контроль за станом здоров’я учнів та вчителів.

1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не використовувати. Педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі.

Відповідні рекомендації щодо організації освітнього процесу затвердив Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. 

Тимчасові рекомендації розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим. 

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду. 

Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,20 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим. 

Закладам також рекомендовано адаптувати освітній процес. Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:

  • місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень,
  • збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери,
  • підготовлені санітарні  кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук,
  • плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю,
  • обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту,
  • розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами,
  • провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття,
  • очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Також встановлено рекомендації щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,20 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміні. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Нагадаємо, загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року. З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів встановлюватиметься один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Цинізм окупантів не має меж: в Маріуполі планують відкрити музей блокади Ленінграда
Освіта
Цинізм окупантів не має меж: в Маріуполі планують відкрити музей блокади Ленінграда
З такою заявою виступив губернатор Санкт-Петербурга Алєксандр Бєглов....
МОН вбиває мистецьку освіту в Україні
Освіта
МОН вбиває мистецьку освіту в Україні
Міністерство освіти та науки України готує нові правила вступу для абітурієнтів у цьому році...
У Києві рекомендують закладам освіти працювати дистанційно: захорюваність на грип зростає
Освіта
У Києві рекомендують закладам освіти працювати дистанційно: захорюваність на грип зростає
Медики закликають батьків не водити дітей із симптомами хвороби до дитячих садків і шкіл на тлі зростання захворюваності на грип і ГРВІ...
В школах України запроваджують нову посаду
Освіта
В школах України запроваджують нову посаду
У школах України, що межують з лінією фронту, а також Росією та Білоруссю, запроваджують нову посаду - офіцери освітньої безпеки...
 У Міносвіти хочуть зменшити кількість університетів втричі: нема студентів
Освіта
У Міносвіти хочуть зменшити кількість університетів втричі: нема студентів
В Україні потрібно зменшити кількість закладів вищої освіти, зважаючи на падіння кількості випускників шкіл...