Навальний повністю прийшов до тями і згадав події аж до втрати свідомості в літаку

Навальний повністю прийшов до тями і згадав події аж до втрати свідомості в літаку

Після того, як російського опозиціонера Олексія Навального у вівторок вивели з медичної коми після отруєння, політик «повністю прийшов у себе». Про це повідомляють The Insider, Der Spiegel і Bellingcat з посиланням на свої поінформовані джерела.

За даними ЗМІ, Олексію Навальному вдалося згадати події, що передували отруєнню, а також події аж до втрати свідомості від болю в туалеті літака, що летів з Томська в Москву і екстрено приземлився в Омську 20 серпня.

У берлінській лікарні Шаріте, де проходить лікування російський політик, було посилено охорону після того, як Навальний прийшов до тями. У середу, коли стало ясно, що Навальний все пам'ятає, був введений вищий рівень безпеки, пише The Insider.

Тим часом лікарі дозволили допуск до політика відвідувачів. Раніше, крім лікарів, до нього допускали тільки дружину Юлію Навальну. За даними джерела, для зустрічі з Навальним потрібно пройти три кордони охорони.

На думку німецьких лікарів, фізично Навальному вже вдалося відновитися мінімум на 90%, а психічно він відновився «практично повністю». Відзначається, що фізичне і психічне відновлення отруєних Сергія Скрипаля та Омеляна Гербрева зайняло набагато більше часу. Лікарі вважають, що вижити політику вдалося тільки завдяки швидкій реакції пілотів, які екстрено посадили літак у Омську, і завдяки тому, що ще в омському аеропорту йому ввели атропін.

Раніше спеціальна лабораторія збройних сил ФРН, вивчивши проби, взяті у Навального, встановила, що політик був отруєний бойоою нервово-паралітичною речовиною з групи «Новачок». За даними Der Spiegel, сліди отрути були виявлені в зразках шкіри, аналізах крові і сечі Навального. Сліди «Новачка» також знайшли на пляшці води, яка була у Навального в літаку. Як пише The Insider з посиланням на німецьких слідчих, «якби пляшка не потрапила до Німеччини, визначити конкретний тип отрути було б набагато складніше, і саме ця упущена деталь стала найбільшим провалом російських спецслужб».

Напередодні в міністерстві оборони Німеччини повідомили, що відправили лабораторні дослідження в Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ), членом якої є і Росія. Представник уряду Німеччини Мартіна Фіц заявила, що влада країни прийме рішення про подальші дії після консультацій з ОЗХЗ. 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Лідер Samsung Лі Гон Хі помер у віці 78 років
Світ
Лідер Samsung Лі Гон Хі помер у віці 78 років
25 жовтня пішов з життя її лідер Лі Гон Хі, який зробив корпорацію Samsung такою, якою ми знаємо її сьогодні - однієї з найбільш інноваційних і дорогих компаній світу...
Дружина прем'єр-міністра Вірменії відправляється на фронт
Світ
Дружина прем'єр-міністра Вірменії відправляється на фронт
Міноборони Вірменії почало визнавати втрати територій. Пашинян закликав всіх боєздатних вірмен стати під штик...
В ОБСЄ розкритикували опитування Зеленського
Світ
В ОБСЄ розкритикували опитування Зеленського
Опитування Зеленського частково створило неправомірну політичну перевагу для партії влади на виборах, зазначають в ОБСЄ...
Протест в Польщі: жінки в костюмах «служниць» зірвали церковну месу
Світ
Протест в Польщі: жінки в костюмах «служниць» зірвали церковну месу
Червона роба з «Оповідання служниці» стала символом протесту проти заборони абортів і захисту прав жінок...
Джо Байден вважає Росію головною загрозою для США
Світ
Джо Байден вважає Росію головною загрозою для США
Демократ Джозеф Байден, який лідирує у передвиборній гонці у США, не обіцяє Росії нічого хорошого, лише нові санкції і тиск...