Навальна закликала Захід не визнавати легітимність путіна

Вдова померлого минулого місяця в російській колонії опозиційного лідера Олексія Навального Юлія Навальна закликала країни Заходу не визнавати підсумки виборів президента росії, які пройдуть днями, і не брати до уваги путіна, який балотується на п'ятий термін, легітимним президентом росії.
В опублікованій у середу колонці в газеті The Washington Post Навальна пише:
"Світ має нарешті визнати, що путін не той, ким він хотів би здаватися. Він узурпатор, тиран, військовий злочинець та вбивця".
Раніше Навальна та соратники опозиціонера звинуватили путіна у вбивстві Олексія Навального. Вони, зокрема, стверджували, що Навального вбили в колонії, щоб зірвати його обмін. Прямих доказів цього наразі не було представлено. Російська влада стверджує, що Навальний, засуджений раніше до тривалого терміну ув'язнення з різних політичних статей, помер від природних причин.

Колонка в The Washington Post (соратники Навального публікують низку цитат з неї в перекладі російською) під назвою "путін не політик, а бандит". Вона починається ствердженням про те, що Навального за місяць до президентських виборів у росії було вбито в колонії "за прямим наказом путіна". Як пише Юлія Навальна, її чоловік багато років розповідав про сутність російського президента і тепер вона хоче повторити його основні тези.
На думку Навальної, багато політиків на Заході помиляються, вважаючи путіна легітимним політичним лідером, тоді як він є "бандитом", як і його оточення, і "захопив та утримує владу лише для власного збагачення".
"Розглядайте путіна як лідера мафіозного угруповання", – пише Навальна.
На її думку, перемогти чи "покарати" путіна можна, якщо поставити під сумнів його статус, а невизнання Путіна легітимним президентом стане важливим сигналом для громадянського суспільства та еліт у Росії.

Ще одна пропозиція Навальної - посилити санкції проти близьких соратників путіна і запровадити нові санкції проти тисяч представників російської влади чи пов'язаних із нею осіб.
Також Навальна закликає до підтримки України, зазначаючи при цьому, що сама по собі поразка в Україні ще не обов'язково призведе до падіння путіна.
Тому, на її думку, важливо підтримувати й антипутінські сили у самій росії. Вона вказує на те, що навіть в умовах репресій багато людей у росії продовжують виступати проти путіна та війни.
Навальна зазначила, що останнім закликом її чоловіка до росіян була участь в акції "Півдні проти путіна" 17 березня.
"Не визнайте результати сфальшованих виборів, не визнайте путіна легітимним президентом", - пише вона.

Раніше вона вже виступала із подібним закликом у Європарламенті.
Країни "Групи семи" та ЄС раніше заявляли, що не визнають підсумків голосування на окупованих територіях України. Таке вже бувало раніше, зокрема у 2018 році ними не було визнано голосування в анексованому Криму. На визнання легітимним путіна це, однак, не вплинуло.
Передісторія:
- 16 лютого 2024 року російська Федеральна служба виконання покарань повідомила про смерть Олексія Навальногоу виправній колонії №3 Ямало-Ненецького автономного округу рф.
- Дружина Навального Юлія того ж дня на Мюнхенській безпековій конференції заявила, що російський диктатор владімір путін і його оточення мають понести відповідальність за всі свої злодіяння.
- Президент України Володимир Зеленський і президент США Джозеф Байден також поклали відповідальність за смерть Олексія Навального на путіна.
- Родині Олексія Навального не видають і не показують тіло опозиціонера.
- Юлія Навальна пообіцяла продовжити справу свого чоловіка і закликала боротися з владіміром путіним.
Український Дощ писав раніше, що США не планували застосовувати ядерну зброю у відповідь на ймовірний ядерний удар рф по Україні.