НАТО: Росія слабшає, але у найближчі 10 років залишається головною загрозою альянсу

НАТО: Росія слабшає, але у найближчі 10 років залишається головною загрозою альянсу

Для НАТО Російська Федерація була і залишається головною військовою загрозою як мінімум до 2030 року. Про це йдеться в спецдоповіді про реформування альянсу "НАТО - 2030", яку за підсумками консультацій глав МЗС країн-учасниць опубліковано на сайті альянсу.

"У перспективі до 2030 року Росія, швидше за все, залишиться головною військовою загрозою для альянсу", - йдеться у документі.

При цьому військові експерти НАТО вважають, що РФ наближається до занепаду, передає BBC.

"За економічними і соціальними мірками Росія - держава, що в'яне, але при тому вона показала, що здатна на територіальну агресію", - підкреслюється в доповіді, підготовленій групою експертів під керівництвом колишнього міністра оборони Німеччини Томаса де Мезьєра і колишнього заступника держсекретаря США Весса Мітчелла.

Автори доповіді пропонують зміцнювати можливості НАТО у протидії загрозам Росії, розширювати співпрацю з Україною і Грузією, а також бути готовими до посилення санкцій проти Москви.

Доповідь було складено для керівництва НАТО в рамках ініційованого генеральним секретарем Йенсом Столтенбергом обговорення стратегії альянсу у наступні десять років.

"Я продовжу консультації щодо стратегії альянсу з громадянським суспільством, парламентаріями, молодими лідерами, приватним сектором і, звичайно, з союзниками по НАТО. Потім я підготую свої рекомендації лідерам країн НАТО до їх зустрічі у наступному році", - сказав Столтенберг у вівторок на прес-конференції за підсумками першого дня зустрічі міністрів закордонних справ альянсу.

Автори доповіді нагадують, що в останній "Стратегічній концепції НАТО", опублікованій у 2010 році, ставили за мету стратегічне партнерство з Росією, а Китай не згадувався взагалі. З тих пір усе змінилося: по-перше, Росія відкинула запрошення альянсу до партнерства, а по-друге, Китай став провідною державою і почав загрожувати інтересам країн НАТО.

У новій 67-сторінковій доповіді Росія згадується між іншим 101 раз, а Китай - 104.

При цьому Росію автори документу ставлять на перше місце за ступенем небезпеки, адже вона знаходиться поруч і становить безпосередню загрозу членам альянсу.

У доповіді перераховуються претензії НАТО до Росії, зокрема, те, що країна-агресор "незаконно і неправомірно анексувала Крим і вторглася і окупувала частину східної України", продовжує окуповувати частину міжнародно визнаної території Грузії і заважає зближенню Грузії і України з НАТО, нарощує сили у Балтійському морі, в Чорноморському регіоні і в Арктиці, а також "домагається гегемонії на пострадянському просторі".

Автори також нагадують і про "гібридні" загрози з боку Росії, зокрема у інформаційній сфері і кіберпросторі, і пропонують НАТО набагато частіше і регулярніше проводити наради політиків, військових, експертів і громадських діячів на цю тему.

Експерти, які працювали над доповіддю, особливо підкреслюють, що у новій міжнародній атмосфері відновленого геополітичного протистояння вкрай необхідно зберігати і зміцнювати внутрішню єдність альянсу.

"НАТО критично потребує політичного єдності щодо першочергових питань просто в силу масштабу загроз, особливо - перед одночасним геополітичним і ідеологічним викликом з боку Росії і Китаю", - йдеться у доповіді.

Нагадаємо, що Угорщина раніше блокувала плани розширення співпраці НАТО з Україною, а Туреччина - з Ізраїлем.

Теги
Схожi
Меган Маркл виявилася частково замішана у міжнародному бізнес-скандалі
Світ
Меган Маркл виявилася частково замішана у міжнародному бізнес-скандалі
У грудні герцогиня Сассекська з гордістю оголосила про те, що стала інвестором каліфорнійського кавового стартапу Clevr Blends...
Дональд Трамп переконаний, що на виборах - 2024 перемогу здобуде республіканець
Світ
Дональд Трамп переконаний, що на виборах - 2024 перемогу здобуде республіканець
Він також запевнив, що всіма силами підтримає республіканців, які будуть претендувати на місця в Конгресі у 2022-му...
Принц Чарльз: Батько був би зворушений, як весь світ відреагував на його смерть
Світ
Принц Чарльз: Батько був би зворушений, як весь світ відреагував на його смерть
Титул герцога Единбурзького після смерті чоловіка королеви Великобританії Єлизавети II принца Філіпа тимчасово перейде до принца Чарльза...
Британський прем'єр не піде на похорон принца Філіпа
Світ
Британський прем'єр не піде на похорон принца Філіпа
Британський прем'єр враховує інтереси родичів принца Філіпа, пояснив співробітник канцелярії....
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Світ
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Ініціатива щодо зміни Конституції стала наслідком політичної кризи 2020 року, коли в результаті протестів проти підсумків парламентських виборів до влади прийшов Садир Жапаров...