«Наш герб – Тризуб, ідея Великого герба є шкідливою», - Володимир В’ятрович

«Наш герб – Тризуб, ідея Великого герба є шкідливою», - Володимир В’ятрович

Історик, громадський діяч, політик Володимир В’ятрович прозкритикував вимогу президента Володимира Зеленського негайно затвердити Великий герб України.  На думку народного депутата ідея великого Державного герба є хибною як з історичної, так із політичної точки зору і голосування за цю ініціативу президента Зеленського у парламенті буде провальним.

Народний депутат повідомив про це у програмі “Коментар з Христиною Шкудор” на Еспресо.TV.

“Сама ідея великого герба України є хибною з історичної та політичної точок зору. З історичної точки зору, ця ідея з’явилася як раз у цю конституційну ніч, яку ми сьогодні відзначаємо. Великий Державний герб був компромісом з комуністами, які не могли змиритися з тим, що буде взагалі тризуб, і вклали ідею оздобити його додатковими елементами” – зазначив В’ятрович.

В Україні відзначили День тризуба | LexInform: Правові та юридичні новини,  юридична практика, коментарі

Нардеп зауважив, що з політичної точки зору, великий Державний герб – або спадщина імперії, або використовується він зазвичай у федеративних країнах. Україна є унітарною країною, а не федеративною, тож немає такої потреби.

"Ми б’ємо на сполох і закликаємо об’єднати зусилля, щоб відвернути загрозу знецінення державного герба України – Тризуба – через його заміну недолугим «великим гербом».

Тризуб Святого Володимира, який формально є «малим гербом», сприймається в Україні і світі як повноцінний̆ державний герб України і є довершеним у своїй досконалості.

Попри стародавнє походження, Тризуб ідеально вписується в мінімалістичну естетику ХХІ століття, є простим у відтворенні й надзвичайно впізнаваним.

У цілому світі лише Україна, Швейцарія і Японія можуть похвалитися такою вдалою лаконічністю графіки своїх гербів. Будь-які спроби «вдосконалити» тризуб, домалювавши зображення людей, тварин, рослин та різних предметів і оголосити це «великим гербом України» є відвертим несмаком і абсурдом." - аргументував своюпозицію нардеп.

В'ятрович підкреслив, що Україна не є імперією або федерацією і взагалі не потребує заміни історичного і справжнього свого герба на штучний «великий».

"Ідея «великого герба» з’явилася в Конституції за наполяганням комуністів, які навмисне у такий спосіб прагнули применшити значення справжнього герба України – Тризуба. Витягувати з небуття і намагатися втілити в життя цю ідею на тридцятому році незалежності – неприпустимо."- каже історик.

Прапор Козак України flag-kozak-11 купити ціна | Друк.укр

Володимир В’ятрович вважає, що спроба президента України Зеленського просунути цей герб через Верховну Раду закінчиться крахом і не матиме необхідної кількості голосів народних депутатів для ухвалення.

“З етичної точки зору, ми маємо естетично досконалий герб, якому будь-які додаткові елементи не потрібні. І саме тому всі ті три конкурси, які відбувалися, нічим не закінчилися. Четвертий конкурс, який був проведений з ініціативи Володимира Зеленського, мав найгірший результат і викликав велику критику в дизайнерів, геральдистів та інших фахівців” – зауважив політик.

Нагадаємо, на урочистому засіданні ВР з приводу 25 річниці ухвалення Конституції президент Володимир Зеленський вніс в Раду законопроєкт про великий Державний герб як невідкладний. Проєкт "Великий герб України" являє собою  Тризуба навколо якого з’явиться корона, пшениця, калина, лев, козак чи ангел.

Колегу підтримав нардеп партії Європейська солідарність Олексій Гончаренко. Він назвав ідею Великого герба шкідливою і "чистим популізмом".

Теги
Схожi
Поліцейський у Хмельницькому категорично відмовився розмовляти державною мовою
Україна
Поліцейський у Хмельницькому категорично відмовився розмовляти державною мовою
Справжній мовний скандал розгорівся в Хмельницькому після того, як місцева мешканка викликала поліцію...
У Києві почали працювати інспектори служби перевезень
Україна
У Києві почали працювати інспектори служби перевезень
Для фіксації порушень нові інспектори будуть «озброєні» постійно включеними боді-камерами...
Жителів окупованого Донбасу з паспортами РФ відвезуть до Росії взяти участь у виборах
Україна
Жителів окупованого Донбасу з паспортами РФ відвезуть до Росії взяти участь у виборах
825 автобусних і 12 залізничних рейсів організовано окупаційною владою ОРДЛО спеціально, щоб доставити жителів так званої ДНР на виборчі дільниці у РФ...
Нацрада просить суд позбавити телеканал «Наш» ліцензії
Україна
Нацрада просить суд позбавити телеканал «Наш» ліцензії
Раніше Нацрада зверталась до суду з позовом на телеканал «НАШ 365»...
Ексречниця президента Мендель повертається на канал Ахметова
Україна
Ексречниця президента Мендель повертається на канал Ахметова
Тепер Юлія Мендель стане колумністкою програми «Реальна політика з Євгенієм Кисельовим»...