«Наш герб – Тризуб, ідея Великого герба є шкідливою», - Володимир В’ятрович

«Наш герб – Тризуб, ідея Великого герба є шкідливою», - Володимир В’ятрович

Історик, громадський діяч, політик Володимир В’ятрович прозкритикував вимогу президента Володимира Зеленського негайно затвердити Великий герб України.  На думку народного депутата ідея великого Державного герба є хибною як з історичної, так із політичної точки зору і голосування за цю ініціативу президента Зеленського у парламенті буде провальним.

Народний депутат повідомив про це у програмі “Коментар з Христиною Шкудор” на Еспресо.TV.

“Сама ідея великого герба України є хибною з історичної та політичної точок зору. З історичної точки зору, ця ідея з’явилася як раз у цю конституційну ніч, яку ми сьогодні відзначаємо. Великий Державний герб був компромісом з комуністами, які не могли змиритися з тим, що буде взагалі тризуб, і вклали ідею оздобити його додатковими елементами” – зазначив В’ятрович.

В Україні відзначили День тризуба | LexInform: Правові та юридичні новини,  юридична практика, коментарі

Нардеп зауважив, що з політичної точки зору, великий Державний герб – або спадщина імперії, або використовується він зазвичай у федеративних країнах. Україна є унітарною країною, а не федеративною, тож немає такої потреби.

"Ми б’ємо на сполох і закликаємо об’єднати зусилля, щоб відвернути загрозу знецінення державного герба України – Тризуба – через його заміну недолугим «великим гербом».

Тризуб Святого Володимира, який формально є «малим гербом», сприймається в Україні і світі як повноцінний̆ державний герб України і є довершеним у своїй досконалості.

Попри стародавнє походження, Тризуб ідеально вписується в мінімалістичну естетику ХХІ століття, є простим у відтворенні й надзвичайно впізнаваним.

У цілому світі лише Україна, Швейцарія і Японія можуть похвалитися такою вдалою лаконічністю графіки своїх гербів. Будь-які спроби «вдосконалити» тризуб, домалювавши зображення людей, тварин, рослин та різних предметів і оголосити це «великим гербом України» є відвертим несмаком і абсурдом." - аргументував своюпозицію нардеп.

В'ятрович підкреслив, що Україна не є імперією або федерацією і взагалі не потребує заміни історичного і справжнього свого герба на штучний «великий».

"Ідея «великого герба» з’явилася в Конституції за наполяганням комуністів, які навмисне у такий спосіб прагнули применшити значення справжнього герба України – Тризуба. Витягувати з небуття і намагатися втілити в життя цю ідею на тридцятому році незалежності – неприпустимо."- каже історик.

Прапор Козак України flag-kozak-11 купити ціна | Друк.укр

Володимир В’ятрович вважає, що спроба президента України Зеленського просунути цей герб через Верховну Раду закінчиться крахом і не матиме необхідної кількості голосів народних депутатів для ухвалення.

“З етичної точки зору, ми маємо естетично досконалий герб, якому будь-які додаткові елементи не потрібні. І саме тому всі ті три конкурси, які відбувалися, нічим не закінчилися. Четвертий конкурс, який був проведений з ініціативи Володимира Зеленського, мав найгірший результат і викликав велику критику в дизайнерів, геральдистів та інших фахівців” – зауважив політик.

Нагадаємо, на урочистому засіданні ВР з приводу 25 річниці ухвалення Конституції президент Володимир Зеленський вніс в Раду законопроєкт про великий Державний герб як невідкладний. Проєкт "Великий герб України" являє собою  Тризуба навколо якого з’явиться корона, пшениця, калина, лев, козак чи ангел.

Колегу підтримав нардеп партії Європейська солідарність Олексій Гончаренко. Він назвав ідею Великого герба шкідливою і "чистим популізмом".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Паризький регіон виділить на відновлення Київщини та Чернігівщини понад мільйон євро
Україна
Паризький регіон виділить на відновлення Київщини та Чернігівщини понад мільйон євро
54-річна французька політикиня Валері Пекресс, яка була міністром бюджету Франції, а нині є головою столичного регіону Іль-де-Франс, відвідала Київ...
Майже 16 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги - ООН
Україна
Майже 16 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги - ООН
Як повідомила гуманітарна координаторка ООН в Україні Оснат Лубрані, майже 16 мільйонів українців зараз потребують гуманітарної допомоги...
“Укрзалізниця” підвищить тарифи на 70% на всі групи вантажів
Україна
“Укрзалізниця” підвищить тарифи на 70% на всі групи вантажів
Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію залізничників провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів...
Росіяни ледь ноги унесли з остріву Зміїний: не витримали вогню української артилерії
Україна
Росіяни ледь ноги унесли з остріву Зміїний: не витримали вогню української артилерії
Наразі Зміїний вкрито пожежею, лунають вибухи...
Україна і росія втринадцяте обмінялися полоненими
Україна
Україна і росія втринадцяте обмінялися полоненими
28 червня в рамках обміну в Україну повернули ще 46 тіл загиблих військовослужбовців, повідомляє ВВС з посиланням на міністерство з питань реінтеграції...