Нас чекає вимирання куди швидше, ніж очікувалося, - учені

Нас чекає вимирання куди швидше, ніж очікувалося, - учені

Колектив з 17-ти провідних світових екологів і кліматологів оновив звіт про майбутнє кліматичної та техногенної катастроф, значно підвищивши свої попередні очікування.

"Погіршення стану навколишнього середовища нескінченно більш небезпечно для цивілізації, ніж трампізм або Covid-19", - стверджують дослідники.

Коротку резолюцію дослідження наводить видання "The Guardian", посилаючись на науковий журнал "Frontiers in Conservation Science", в якому зазначений документ був опублікований повністю.

Як повідомили автори праці, основний висновок дослідження полягає в наступному:

"Масштаб загроз біосфері і всім її формам життя, включаючи людство, насправді виявився настільки величезним, що це було важко зрозуміти навіть добре поінформованим експертам".

У звіті стверджується, що "затримка між руйнуванням природного світу і наслідками цих дій" призвела до того, що люди до цього часу не усвідомлюють глибину вже існуючої проблеми.

"Мейнстрім не може усвідомити масштаби цієї небезпеки, незважаючи на постійне руйнування тканини людської цивілізації", - йдеться у звіті.

Згідно з висновками колективу вчених, включаючи автора книги "Демографічна бомба" професора Стенфордського університету Пола Ерліха і його колег з Мексики, Австралії і США, стан планети виявився набагато гірше, ніж вони припускали раніше.

Як наголошується в документі, заснованому на більш ніж 150 різних дослідженнях, великі популяції і їх тривале зростання призводять до деградації грунтів та втрати біорізноманіття.

"Більше людей - значить, виробляється більше синтетичних сполук і небезпечних одноразових пластиків, багато з яких погіршують і без того зростаючу  токсичність землі. Це також збільшує ймовірність пандемій, які стануть підґрунтям для все більш запеклою полювання за обмеженими ресурсами ".

Дослідники зазначають, що планету очікує жахливе майбутнє масового вимирання, загального погіршення здоров'я і інших потрясінь, викликаних порушенням клімату. 

За їхніми даними, викликані змінами клімату масові міграції, нові пандемії та конфлікти через ресурси "будуть неминучі, якщо не вжити термінових заходів".

Вирішення цієї колосальної проблеми, вважають автори наукової праці, вимагає термінових і "далекосяжних змін в глобальному капіталізмі, освіті і рівність".

"До них відносяться відмова від ідеї сталого економічного зростання, правильна оцінка зовнішніх факторів навколишнього середовища, припинення використання викопних видів палива, обмеження корпоративного лобіювання і розширення прав і можливостей жінок", - стверджують дослідники.

Як зазначає один з авторів звіту Пол Ерліх, погіршення стану навколишнього середовища безкінечно більш небезпечно для цивілізації, ніж трампізм або Covid-19. Однак наш заклик не до капітуляції - ми прагнемо надати лідерам реалістичний "холодний душ" стану планети, який необхідний для планування , щоб уникнути жахливого майбутнього.

Так, згідно з недавньою доповіддю ООН, близько мільйона видів знаходяться під загрозою зникнення, причому багато хто з них - вже протягом найближчих десятиліть.

Примітно що в своїй "Демографічній бомбі", опублікованій ще в 1968 році, Ерліх попереджав про неминучий демографічний вибух, екологічної катастрофи і про смерть сотень мільйонів людей від голоду. Хоча, як визнає тепер, тоді він трохи помилився з термінами.

Раніше Український Дощ писав, що нові спостереження астрономів і додаткові обчислення показали, що вік Всесвіту складає 13,77 мільярда років, плюс-мінус 40 млн років. Остання робота стала новим поворотом у поточних дискусіях астрофізиків з приводу точного віку Всесвіту.

А французські астрофізики з Університету Париж-Саклі виявили у Всесвіті приховану матерію, що становить близько 40 відсотків звичайної речовини (баріонів).

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Апарат NASA врізався у астероїд і змінив його форму
Наука і технології
Апарат NASA врізався у астероїд і змінив його форму
Астрономи вивчають наслідки....
Перша людина в світі, якій вживили в мозок чіп, зіграла в онлайн-шахи силою думки
Наука і технології
Перша людина в світі, якій вживили в мозок чіп, зіграла в онлайн-шахи силою думки
Компанія Ілона Маска Neuralink показала, як перший пацієнт, якому вживили в мозок чіп проекту, грає в онлайн-шахи...
Конкурент Chat GPT: Маск оприлюднив вихідний код чат-бота xAI Grok
Наука і технології
Конкурент Chat GPT: Маск оприлюднив вихідний код чат-бота xAI Grok
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск опублікував вихідний код чат-бота зі штучним інтелектом Grok, який розробила його компанія ...
Вчені з'ясували, що надмірне сидіння підвищує ризик ранньої смерті
Наука і технології
Вчені з'ясували, що надмірне сидіння підвищує ризик ранньої смерті
У дослідженні взяли участь 5856 жінок у віці від 63 до 99 років...
Чому люди цілуються, а тварини - ні
Наука і технології
Чому люди цілуються, а тварини - ні
Дослідження 168 культур світу показало, що поцілунки заведені менш ніж у половині з них....