Народжуваність у Китаї впала так сильно, що влада оголосила про заборону абортів

Національна комісія охорони здоров'я Китаю оголосила про запровадження часткової заборони абортів у спробі зупинити стрімке падіння народжуваності в країні. Активісти та правозахисники вважають, що подібне обмеження завдасть збитків мільйонам жінок. Про це пише ВВС.
Народжуваність у КНР, яка останні десятиліття намагалася обмежити стрімке зростання чисельності населення, зараз перебуває на рекордно низькому рівні. Населення все старіє, і уряд вживає рішучих заходів, щоб виправити цей тренд.
Згідно з рекомендаціями чиновників охорони здоров'я, перервати вагітність у Китаї можна буде лише за медичними показаннями. Китайська влада також обіцяє розширити соціальну допомогу для матерів і зробити лікування безпліддя більш доступним.
Національна комісія вважає, що новий захід сприятиме "довгостроковому збалансованому розвитку населення".
Очікується, що цього року народжуваність у Китаї впаде до рекордно низького рівня: згідно з прогнозами, в країні з'явиться на світ менше 10 мільйонів дітей (торік у Китаї народилося 10,6 млн дітей, що було на 11,5% менше, ніж роком раніше).
За прогнозами ООН, у 2023 році Індія обжене КНР, ставши найгустонаселенішою країною у світі.
Згідно з даними Інституту Гутмахера (Guttmacher Institute - НКО, що займається вивченням та просуванням репродуктивного здоров'я), досі Китай був одним із світових лідерів за кількістю абортів. За інформацією інституту, у КНР близько 78% незапланованих вагітностей закінчуються абортами (середній показник у світі – 61%).
За даними китайської влади, у період з 2015 по 2019 роки в КНР вироблялося в середньому 9,5 млн абортів щорічно. Інститут Гутмахера оцінює кількість абортів за той же період 17,7 млн щорічно.
Китай також страждає від серйозного гендерного дисбалансу через культурні уподобання у бік хлопчиків: минулого року чоловіків у країні було на 37 мільйонів більше, ніж жінок.
Скорочення народжуваності у Китаї призвело до демографічного старіння населення. За даними Департаменту ООН з економічних та соціальних питань, чисельність населення КНР до 2025 року почне скорочуватися.
З 1980 до 2015 року в Китаї діяла політика "одна сім'я - одна дитина". У 2016 році влада КНР дозволила сім'ям мати до двох дітей, ще через п'ять років допустиму кількість дітей у сім'ї було збільшено до трьох.
У рамках нової політики щодо збільшення народжуваності влада обіцяє покращити медичне страхування для жінок, збільшити декретну відпустку та виділити додаткові кошти на третю та наступну дитину.
Український Дощ писа раніше, що Міністерство оборони Китаю оголосило в середу, 17 серпня, що Народно-визвольна армія КНР (НВАК) братиме участь у військових навчаннях з російськими збройними силами на далекому сході росії.