Народження нового автогіганта: Peugeot-Citroën та Fiat-Chrysler оголосили про злиття

Акціонери провідного французького автовиробника Peugeot-Citroën (PSA) та американо-італійського концерну Fiat-Chrysler (FCA) переважною більшістю голосів схвалили злиття двох фінансово-промислових груп. Новий гігант з назвою Stellantis, за оцінками, може увійти до трійки світових лідерів автопрому.
Як зазначає французьке видання RFI, новий гігант претендує на четверте місце за фінансовими показниками у світовому рейтингу автовиробництва. Завершити процедуру злиття, що проходить в умовах кризи на світовому авторинку через пандемію, групи мають намір вже 16 січня.
4 січня обидві групи - французька і американо-італійська - провели загальні збори своїх акціонерів щодо об'єднання, про яке було офіційно повідомлено ще в кінці 2019 року. У групі PSA, що об'єднує французькі марки Peugeot і Citroën (а також DS, Opel і Vauxhall) за злиття було віддано 99,8% голосів, повідомляє AFP. Результати голосування акціонерів Fiat-Chrysler (FCA) - 99,15% голосів на підтримку майбутнього об'єднання.
Остаточною датою об'єднання двох концернів було названо 16 січня. Як уточнює Reuters, для завершення формальної процедури об'єднання новій групі необхідно отримати більше 20 дозволів від різних антимонопольних органів.
Нова група компаній за обсягом виручки може зайняти третє місце в світовому рейтингу автовиробників - вслід за японською Toyota і німецьким Volkswagen. За кількістю випущених автомашин Stellantis пророкують четверте місце в світі - після Volkswagen (11 млн машин на рік), Toyota (10,5 млн) і альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi (10,1 млн).
Обсяг виробництва нової групи компаній Stellantis оцінюється в 8 - 9,7 мільйона автомобілів щорічно. Чисельність працівників майбутнього концерну перевищує 400 тисяч осіб. Концерн об'єднає 14 знаменитих автомобільних марок - крім Peugeot і Citroën, Fiat, Opel і Chrysler до складу об'єднання увійдуть Maserati, Alfa Romeo, Dodge і Jeep.
За рахунок злиття - на умовах розподілу часток 50 на 50 - групи PSA і FCA розраховують на щорічну економію близько 5 мільярдів євро. Це дозволить групі компаній наростити інвестиції в нові технологічні рішення, розробки електромобілів і гібридних двигунів, розвиток безпілотних автомобілів і т.д.
Концерн Fiat Chrysler Automobiles був створений в 2014 році в результаті покупки італійським автовиробником американської компанії. Основні акціонери FCA - холдинг Exor, а також холдинг сім'ї Аньєллі (нащадки засновника фірми Fiat).