Нарешті це сталося: Фокіна звільнено

Нарешті це сталося: Фокіна звільнено

Вітольда Фокіна вивели зі складу делегації України в Тристоронній контактній групі й увільнили від виконання обов’язків першого заступника голови делегації України в ТКГ, повідомляє пресслужба президента України.

За повідомленням, президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ.

«Для президента є принциповим, щоб усі, на кого покладено виконання функцій від імені держави, завжди керувалися у своїй діяльності та висловлюваннях національними інтересами України й чинили справедливо. Президент констатував, що Вітольд Фокін відступив передусім від справедливої оцінки тимчасової окупації Росією Криму, міста Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей нашої держави», – йдеться в повідомленні.

В ОП наголосили, що представляти державу на будь-якому рівні – це не шанс для особистих поглядів та амбіцій, це – «безумовний обов’язок втілювати в життя позицію держави та інтереси українського народу».

«Робота української делегації в Тристоронній контактній групі продовжиться на основі чіткого розуміння повного контролю Росією тимчасово окупованих територій України. Головною метою нашої делегації, як і всієї держави, є повернення виключно на українських умовах усіх тимчасово окупованих територій, наших людей, а також встановлення довготривалого миру», – наголосили в Офісі президента.

Там підкреслили, що «не можна просто назвати миром» умови тимчасової окупації частини української території, «заплющивши очі на існування окупаційних структур та повну відсутність безпеки на цій території».

Потрібно вивести з України всі незаконні збройні формування, їхню військову техніку, провести повну деокупацію та повернути Україні контроль над частиною кордону з Росією, наголосили в ОП і додали, що тільки це може бути шляхом до справжнього миру.

Передісторія

  • Фокін не бачить «підтвердження, що на Донбасі йде війна між Росією і Україною»

29 вересня перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін заявив на засіданні комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, що не бачить жодного підтвердження того, що на Донбасі триває війна між Україною та Росією.

Юрист Борис Бабін в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував увільнення Вітольда Фокіна від виконання обов’язків першого заступника голови української делегації в Тристоронній контактній групі переговорів щодо Донбасу.

«Є відповідальність в судовому порядку, але є ще відповідальність дисциплінарна. Пан Фокін не є державним службовцем, але у вимірі кримінального та адміністративного законодавства він є службовою особою. Він був не просто членом, а заступником голови делегації ТКГ. Звільнення – це форма відповідальності, адміністративної зокрема», - зазначив Бабін.

За його словам, немає підстав для кримінального провадження відносно скандальних заяв Фокіна.

«Я як юрист не вбачаю в його заявах складу якогось злочину проти держави. Це дисциплінарна відповідальність, адміністративна, людину звільнили. Якщо хтось вважає, що вислови Фокіна когось образили – є цивільно-правові процедури», - заявив юрист.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Слузі народу заговорили про розпуск парламенту
Політика
У Слузі народу заговорили про розпуск парламенту
Якщо в парламенті не сформують коаліцію, то президенту доведеться розпустити Раду...
У «Слузі народу» хочуть скасувати другий тур виборів мера Києва
Політика
У «Слузі народу» хочуть скасувати другий тур виборів мера Києва
Депутатами від «Слуги народу» у ВР зареєстрована постанова, що скасовує повторне голосування на місцевих виборах ...
Нардепи зібралися звільнити одного з міністрів
Політика
Нардепи зібралися звільнити одного з міністрів
У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про звільнення міністра економіки Ігоря Петрашка....
₴ 22 млн - кандидатка Верещук витратила на агітацію втричі більше, ніж партія
Політика
₴ 22 млн - кандидатка Верещук витратила на агітацію втричі більше, ніж партія
Київська територіальна виборча комісія опублікувала частину проміжних фінансових звітів кандидатів...
Більше спорту: український ексчемпіон світу з боксу йде в політику
Політика
Більше спорту: український ексчемпіон світу з боксу йде в політику
Колишній чемпіон світу в першій напівсередній вазі українець Віктор Постол ухвалив рішення піти в політику...