[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

«Нам обіцяли захист!», - Україна чекає від США та Великобританії виконання гарантій

«Нам обіцяли захист!», - Україна чекає від США та Великобританії виконання гарантій

Віцепрем'єр-міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що українська влада чекає допомоги Великобританії та США, підписи лідерів яких стоять під Будапештським меморандумом.

Про це він повідомив у ефірі радіо "Крим.Реалії" Резніков зазначив, що другий президент України Леонід Кучма кілька разів піднімав на перемовинах питання анексованого Криму, проте "російська сторона реагує на це дуже різко, аж до того, що встає з-за столу переговорів".

Від нагадав, що саме Кучма підписав так званий великий договір (Договір про дружбу між Україною та Росією було підписано 1997 року) з Росією, який "вона порушила".  Як  і другий документ – Будапештський меморандум (підписаний Л. Кучмою, Б. Єльциним, Дж. Мейджором, Б. Клінтоном 5 грудня 1994 р.),  в якому в обмін на відмову від ядерної зброї Україні обіцяли недоторканність і захист.

У 2018 році в інтерв’ю "Радіо Свобода" Кучма назвав підписання Будапештського меморандуму помилкою.

За словами Резнікова, від Великобританії та США Україна так і не отримала очевидної допомоги і досі її чекає.

"Плюс є ще дві країни, які приєдналися до меморандуму, – Франція та Китай. Цікаво, що президент Франції Франсуа Міттеран (президент Франції 1981-1995 років) під час підписання сказав тоді Леоніду Кучмі: "Молодий чоловік, вас однаково обдурять". На жаль, так і трапилося, тому ми щиро переконані, що західні партнери повинні нам допомагати. Справді, потрібно працювати для того, щоб створити такий кримський майданчик, який був би не мінським, а, наприклад, кишинівським чи брюссельським. Але однаково без допомоги західних партнерів нам не обійтися", – сказав Резніков.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський таже згадав про меморандум, виступаючи зі своєю першою промовою з трибуни Генасамблеї ООН.

«Україна завжди демонструвала світові готовність забезпечувати мир цивілізованим шляхом. І робила кроки на шляху до міжнародної безпеки. Наприклад, коли відмовилася від ядерного потенціалу, який в той час, між іншим, був більше, ніж у Великобританії, Франції та Китаю, разом узятих. Тому що нам здавалося, що ми все будуємо інший, новий світ, в якому для того, щоб твоя думка чули і враховували його, не потрібно мати ядерну зброю. В якому тебе поважатимуть саме за справи, а не за наявність ядерних боєголовок », - сказав він.

Зеленський також зазначив, що в результаті «в цьому новому світі» Україна втратила частину своїх територій і майже щодня втрачає своїх громадян.

Як відомо, посол США при Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) Джеймс Гілмор заявив, що міжнародна спільнота повинна притягнути Росію до відповідальності за дії, які порушують суверенітет і територіальну цілісність України.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Ахметов, Пінчук і Порошенко: Forbes Україна вперше після перезапуску склав рейтинг найбагатших українців
Україна
Ахметов, Пінчук і Порошенко: Forbes Україна вперше після перезапуску склав рейтинг найбагатших українців
Журнал Forbes Україна вперше після перезапуску склав рейтинг 100 найбагатших бізнесменів країни...
МАУ звільнили 900 співробітників
Україна
МАУ звільнили 900 співробітників
Авіакомпанія МАУ звільнила 900 своїх співробітників, про це рішення повідомив президент МАУ Євген Дихне....
Uber Shuttle знову працює в Києві
Україна
Uber Shuttle знову працює в Києві
Під час карантину Uber Shuttle безкоштовно перевозили всіх співробітників критичної інфраструктури міста за програмою Shuttle Heroes....
Аеропорт «Київ» відновлює роботу — перелік рейсів
Україна
Аеропорт «Київ» відновлює роботу — перелік рейсів
З 16 червня аеропорт «Київ» відновлює міжнародне і внутрішнє сполучення...
Зеленський просить не втягувати Україну у вибори в США
Україна
Зеленський просить не втягувати Україну у вибори в США
Президент України Володимир Зеленський просить не втягувати Україну у вибори американського президента, які відбудуться цієї осені...