Найважливіші заяви, що прозвучали на саміті «Кримської платформи»

Найважливіші заяви, що прозвучали на саміті «Кримської платформи»

У понеділок, 23 серпня, у Києві відбувся перший інавгураційний саміт «Кримської платформи», який офіційно запустив міжнародний формат з питання деокупації Криму. У саміті взяли представники 46 країн і організацій. За підсумками саміту, учасники підписали спільну декларацію. Радіо Свобода зібрало найважливіші заяви, які пролунали з вуст світових лідерів. 

Президент України Володимир Зеленський

«Без забезпечення належної безпеки в Чорному морі, нам навряд чи вдасться повернути Крим. Окупація Криму ставить під сумнів ефективність всієї міжнародної системи безпеки, принципів територіальної цілісності, і недоторканності кордонів. Без відновлення довіри до цієї системи, жодна держава не може бути впевненою, що не стане наступною жертвою окупації територій.

Український Крим був гарантією регіональної стабільності. Зараз це порохова бочка. З початку окупації Москва в три рази збільшила свою військову присутність на нашому українському півострові. З всесвітньовідомого курорту, сьогодні Крим перетворився на військову базу, став плацдармом для подальшого поширення впливу Росії на регіон Чорного моря. Крим перетворився в територію, на якій грубо і системно порушуються права і свободи людини.

Тимчасова окупація автономної республіки Крим Російською Федерацією розпочалася 20 лютого 2014 року і триває вже 2741 день. Занадто багато, якщо чесно, часу втрачено. Ми більше не повинні втрачати жодного дня. Я дуже радий, що ми запустили наш майданчик».

Дженіфер Гарголм, представниця президента США
 

«Сполучені Штати Америки пишаються можливістю бути тут і підтримувати «Кримську платформу». Ми разом з Україною. З усіма вами одностайно засуджуємо незаконну анексію Криму. Зараз ми святкуємо 30-ту річницю незалежності. І США пишається тим, що упродовж трьох десятиліть ми були з вами. І ці стосунки ще більше зміцняться наступного тижня, коли обидва президенти (Джо Байден та Володимир Зеленський – ред.) зустрінуться у Вашингтоні. Від імені президента Байдена хочемо заявити про підтримку України, її реформ, вашої роботи щодо підтримки євроатлантичних прагнень. Ми підтримуємо вашу боротьбу із корупцією і вашу більш серйозну боротьбу з російською агресією.

Наша підтримка лишатиметься конкретною, істотною. Ми вже надали 4,9 мільйона доларів допомоги Україні. Ця підтримка триватиме далі. Ми надаватимемо підтримку збройним силам України, зокрема щодо захисної зброї та обладнання, які Україна потребує у боротьбі з Російською агресією. Ми продовжуватимемо наші дипломатичні зусилля, які ми застосовуємо спільно з нашими союзниками та партнерами для розв’язання конфлікту на Сході України. Ми хочемо Росію поставити на її місце. І ми хочемо домогтися припинення її втручання на Сході України та припинення окупації Криму».

Шарль Мішель, голова Європейської ради

 

«Незалежність – це суверенність, це територіальна цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів. Я тут присутній для того, щоб підтвердити незмінну позицію Європейського союзу. Ми не визнаємо незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією.

Ми продовжуватимемо нашу політику невизнання цього і ми будемо далі виступати проти будь-яких порушень міжнародного права…

Наша мета – зробити так, щоб незаконна анексія ніколи не стала легітимізованою. ЄС також запроваджує заходи, які допомагали Україні долати наслідки анексії.

Позиція щодо Криму повинна лишатися на високому рівні серед міжнародного порядку денного. Ми засвідчуємо нашу незмінну політичну підтримку цього. Ми хочемо таким чином реагувати на загрозу міжнародному порядку».

Петр Альтмаєр, міністр економіки і енергетики Німеччини

«Німеччина не визнала і не буде визнавати незаконну анексію Криму Росією. Німеччина виходить з принципу територіальної цілісності та суверенності. Ми розуміємо, що анексія створила велику проблему в регіоні. Саме тому ЄС запровадив санкції і пролонгував їх багаторазово.

Анексія Криму – це наруга над верховенством права. Ми бачимо, які загрози це несе, зокрема кримським татарам та іншим мешканцям (півострова – ред.). Ми не дозволимо перетворити Крим на «сліпу пляму» на мапі.

Ми разом з Україною засуджуємо цю анексію. І ми закликаємо до нових перемовин, до відновлення державних кордонів. Завдяки розвитку різних форматів співпраці з партнерами ЄС ми змогли відкрити нові можливості. І енергетичне партнерство з Україною є одним з прикладів, як ми можемо зміцнювати наші економічні зв’язки. Сподіваюся на продовження наших зусиль у співпраці».

Мустафа Джемілєв, лідер Меджлісу кримськотатарського народу

«Ми були впевнені, що світова спільнота, насамперед ядерні країни, підписанти Будапештського меморандуму вживатимуть найрішучіших заходів для приборкання агресора. Але цього не сталося. Ми вдячні світовій спільноті за ухвалення резолюцій на Генеральній асамблеї ООН та міжнародними організаціями з вимогою припинити окупацію Криму, вдячні за ті санкції, які наклали на країну-агресора. Але всього цього для звільнення Криму від окупації виявилося недостатньо…

ООН виявилася неспроможною і не буде спроможною запобігати та припинити агресію, захоплення чужих територій та міжнародний бандитизм доти, доки агресор буде мати право вето в Раді Безпеки – найважливішій структурі ООН…

Хіба не в інтересах кожної країни жити у світі, де діє право, а не сила, де порушники цього принципу неодмінно повинні бути покарані. Цілком зрозуміло, що кожна країна обов’язково повинна захищати свою територію від посягань інших країн. Але хіба не зрозуміло, що якщо залишиться безкарним захоплення території однієї країни, то жодна країна не зможе відчути себе в цілковитій безпеці.

Є у кримських татар така приказка: «Царство шакалів триває доти, доки не прокинуться і не піднімуться на ноги леви». Ми дуже сподіваємося, що світова спільнота все ж дуже скоро підніметься на ноги, щоб на нашій землі тріумфувало право, а не груба сила».

Український Дощ писав раніше, що Зеленський не розуміє, хто дасть гарантії економічної безпеки Україні після 2024 року.

 
 
 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
В ЄС закликали Україну зосередитися на боротьбі з олігархами і призначити голів САП і НАБУ
Політика
В ЄС закликали Україну зосередитися на боротьбі з олігархами і призначити голів САП і НАБУ
Фон дер Ляєн заявила, що Україні потрібно взятися за розроблення планів щодо реформи Конституційного Суду. За її словами, Україна йде вірним шляхом...
Атака рф на торговельний центр у Кременчуці це тероризм - Олена Зеленська (відео)
Політика
Атака рф на торговельний центр у Кременчуці це тероризм - Олена Зеленська (відео)
Зеленська поінформувала про масштабну національну програму психологічної підтримки для українців, яка допоможе подолати посттравматичний стресовий синдром...
Військові трати росії вп'ятеро вищі за українські - Зеленський
Політика
Військові трати росії вп'ятеро вищі за українські - Зеленський
Втрати російських військ у п'ять разів перевищують українські, але й сили нерівні - 10 до одного. Про це заявив президент Зеленський в інтерв'ю NBC...
Білорусь втягують у війну, в Кремлі вже все вирішили – Володимир Зеленський
Політика
Білорусь втягують у війну, в Кремлі вже все вирішили – Володимир Зеленський
На початку червня самопроголошений президент білорусі Олександр Лукашенко припустив, що білоруським військам, можливо, доведеться воювати за Західну Україну...
Україна може відмінити безвізовий режим для громадян Ізраїлю
Політика
Україна може відмінити безвізовий режим для громадян Ізраїлю
У Міністерстві закордонних справ та Офісі Президента України розглядають можливість припинення безвізового режиму для ізраїльтян...