Найдорожче розлучення в Британії

Найдорожче розлучення в Британії

Російський бізнесмен Фархад Ахмедов і його колишня дружина Тетяна вже кілька років судяться через майно вартістю півмільярда доларів у зв'язку з розлученням.

Фархад Ахмедов займає 68-е місце в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes, журнал оцінює його статки в 1,4 мільярда доларів. Але 586 мільйонів доларів уже кілька років намагається відсудити в Ахмедова його колишня дружина Тетяна. Судові тяжби тривають у Лондоні. Бізнесмен платити категорично відмовляється, а колишня дружина звинувачує його в тому, що він навіть переманив на свій бік сина.
The Guardian називає шлюборозлучний процес найдорожчим спором в історії Британії.
 
 
За що судяться
 
Статок, за який судиться Тетяна, включає кілька маєтків, елітну яхту Luna з 10 каютами і 20-метровим басейном вартістю понад 400 млн доларів, вертоліт, приватний літак і колекцію творів мистецтва, серед яких роботи Марка Ротко, Енді Уорхола і Дем'єна Херста.
 
Яхту Luna Ахмедов купив у іншого російського бізнесмена Романа Абрамовича у 2014 році. У 2018 році Luna займала шосте місце в першому рейтингу яхт російських мільярдерів, складеному Forbes. Агентство Bloomberg у 2018-му оцінювало її в 492 млн доларів, а зараз вказує, що яхта коштує 450 млн доларів.
 
Яхта знаходиться в Дубаї, на неї вже накладали арешт через позов Тетяни Ахмедової, але Дубай не визнавав арешту. Ахмедов зізнавався, що коронавірус переживає в самоізоляції на яхті.
 
 
Втягнули сина
 
Тетяна Ахмедова подає в суд на чоловіка і сина за те, що вони нібито приховали мільйонні статки, щоб не віддати їй усе майно за рішенням суду від 2016 року.
 
Тетяна вважає, що Ахмедов передав значну частину коштів синові Тимуру, щоб вони не дісталися їй. Фархад і син це заперечують, стверджуючи, що Тетяна знала про цінні подарунки для сина, серед яких - квартира вартістю 30 млн фунтів в One Hyde Park, одному з найдорожчих житлових комплексів Лондона.
 
 
Тетяна Ахмедова нещодавно домоглася судових ордерів на обшук елітної квартири сина для отримання доказів. 27-річний Тимур у своєму коментарі ЗМІ скаржиться, що через справу його право розпоряджатися власністю тимчасово обмежено - він не може переводити гроші і продавати активи. За його словами, його витрати на тиждень обмежили до 3 тисяч фунтів.
"Можливо, для пересічного громадянина це божевільна сума, але в реальності це не так", - зазначив він.
За словами сина, Тетяна не може претендувати на вказане майно, тому що вони з батьком насправді розлучилися ще 20 років тому.
 
 
Він також стверджує, що Фархад намагався залагодити справу, запропонувавши їй 100 млн фунтів, але Тетяна захотіла судитися з приводу розлучення в Лондоні - й отримала за рішенням суду право на 41,5% мільярдного статку родини.
 
Не збирається платити
 
У 2016 році суд уже виніс рішення, яким відкинув заяви Ахмедова про те, що вони з Тетяною вже були розведені. Згодом Ахмедов оскаржив рішення в російських судах, проте вони підтримали рішення британського суду.
 
Відтоді Тетяна намагається змусити колишнього чоловіка виконати судове рішення, і тепер подала в суд і проти сина, вважаючи, що він допомагає Фархаду уникнути виконання рішення.
 
 
Сам Ахмедов продовжує наполягати, що розлучився з дружиною ще у 2000 році в Москві. Платити бізнесмен не збирається і каже, що його рішення британських судів не хвилюють.
"Цей вердикт поширюється тільки на території Великобританії, де у мене давним-давно нічого немає. Я не громадянин Великобританії, мені там давно вже немає чого ловити", - говорить Ахмедов.
Він додав, що "британські суди завжди на боці дружин, особливо багатих чоловіків, щоб ці колишні дружини витрачали відсуджені гроші в Англії".
 
"Грошей немає! І, як видно, не буде. Повторю один відомий вислів: замучаться пил в судах ковтати, займаючись їх пошуками!" - коментує зусилля британських юристів Фархад.
 
Теги
Новини партнерiв
Схожi
День Голокосту: у Єврокомісії закликали припинити антисемітизм у мережі і вшанувати пам'ять загиблих
Світ
День Голокосту: у Єврокомісії закликали припинити антисемітизм у мережі і вшанувати пам'ять загиблих
Президентка Європейської комісії закликала вчити молодь протидії антисемітським проявам, які провокуються різноманітними міфами в соцмережах...
Якщо Сенат проголосує за імпічмент Трампа, про друге президентство він може забути
Світ
Якщо Сенат проголосує за імпічмент Трампа, про друге президентство він може забути
Щоб імпічмент було оголошено в Сенаті, крім усіх демократів за нього повинні проголосувати щонайменше 17 республіканців
...
Мітинги на підтримку Навального: в Кремлі «незгодних» назвали терористами
Світ
Мітинги на підтримку Навального: в Кремлі «незгодних» назвали терористами
«Ті, хто провокує дітей і прикриваються, схожі на терористів», - заявив речник Путіна Дмитро Пєсков ...
1 млрд доларів: такий мегаджекпот виграв у лотерею невідомий американець
Світ
1 млрд доларів: такий мегаджекпот виграв у лотерею невідомий американець
Хто цей щасливчик й досі таємниця. Відомо лише, що він придбав квиток у крамниці штату Мічиган...
Майк Пенс залишився безхатченком після відходу з поста віцепрезидента
Світ
Майк Пенс залишився безхатченком після відходу з поста віцепрезидента
Як заявили у Республіканській партії США, невизначеність інформації щодо місця проживання Майка Пенса пов'язана з питаннями безпеки, що виникли внаслідок нещодавнього штурму Капітолія...