[]

Нафта на користь. Як використовують в побуті вазелінове масло?

Нафта на користь. Як використовують в побуті вазелінове масло?

Вазелінове масло користується великою популярністю. І причин тут декілька: доступна вартість, широкий спектр застосування. І це навіть незважаючи на те, що в описі стоїть єдине показання до його використання: проблеми зі стільцем. Саме по собі вазелінове масло - це проносне. Однак застосувань для нього знайшли набагато більше.

Що це таке?

Вазелінове масло - це, по суті, рідкий парафін. Якщо розглядати його детально, то такий засіб - це очищена фракція нафти, яку отримують після відгону гасу. Боятися слів «нафта» і «гас» не варто: після очищення у вазеліновій олії немає ніяких шкідливих органічних речовин та їхніх сполук. Сфера застосування його вкрай широка.

Основне призначення

Основним призначенням вазелінового масла є його використання при проблемах зі стільцем. Препарат, як відзначають експерти, відрізняється пом'якшувальною дією та знімає болі. Вживання масла при закрепах призначає виключно фахівець, адже його треба приймати всередину і можуть бути присутні протипоказання. В результаті, самолікування може завдати більше шкоди.

Догляд за немовлятами

Молоді мами в числі перших отримують рекомендацію від лікаря-педіатра, що приходить додому з патронажем, використовувати у гігієні малюка вазелінове масло. Зазвичай його рекомендують збирати на ватяну паличку і обробляти ніс і вушка малечі в якості ранкової процедури. Вважається, що такий препарат допомагає пом'якшити скоринки в носі, зволожує пазухи. Також з його допомогою проводять обробку шкіри голови, щоб м'яко видалити себорейні скоринки.

Природно, що використовувати його можна також лише за рекомендацією лікаря і акуратними дозами, без ентузіазму.

Косметологія

У косметології вазелінове масло і вазелін в твердій формі використовуються вкрай активно. За допомогою парафіну роблять різні примочки, компреси, наприклад, для профілактики обморожень, для зняття сухості на губах і т. д. Він входить до складу різних блисків для губ, гігієнічних помад та інших засобів, які націлені на зволоження. 

Косметологи цінують вазелінове масло за його гіпоалергенність. При цьому його можна застосовувати і як самостійний препарат, і в якості додаткової речовини, що входить до складу тих чи інших засобів для догляду.

Проблеми зі шкірою

Зовнішнє застосування вазелінового масла практикується в дерматології. Наприклад, при розвитку дерматиту. Такий препарат дозволяє захистити шкіру від сухості, тріщин. Засіб наносять на ділянку шкіри і акуратно втирають. Лікарі призначають аплікації, які сприяють точковій роботі з пошкодженими ділянками. Варто проконсультуватися з фахівцем щодо кількості процедур і правил їх проведення.

Широко використовують вазелінове масло і для масажу. Воно досить плинне, тому руки по ньому ковзають добре.

Помічник в схудненні?

Є ті, хто використовує цей засіб для схуднення. Однак лікарі не рекомендують практикувати прийом вазелінового масла всередину з такими цілями. Його ефективність ніяк не доведена, а єдине, з чим можуть пов'язувати схуднення - це проносні властивості засобу.

Протипоказання

Звісно, варто враховувати протипоказання до застосування продукту. Отже, в числі заборон:

  • Запалення в черевній порожнині, а також наявність паразитів;
  • Заборона використання всередину при наявності геморою, виразки та інших проблем, які можуть бути в травній системі;
  • Лактація і вагітність, є ризик тонусу матки;
  • Отруєння;
  • Гарячкові стани, а також непрохідність кишківника і наявність кровотеч;
  • Підвищена чутливість до препарату.

Також варто розуміти, що самостійно призначене собі або прийняте без контролю вазелінове масло може привести до зниження тонусу кишківника, що ще більше погіршить ситуацію із закрепами, а також призведе до гіпервітамінозу.

При догляді за собою і використанні в різних сферах простих і доступних засобів слід дотримуватися певної акуратності. Необхідно витримувати рекомендації, дані в інструкції, і не користуватися принципом «чим більше, тим краще». В цій ситуації можна отримати зовсім зворотний ефект.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?
Здоров'я
Що таке Cancer Survivors Day і чому він потрібен Україні?
Щорічно в Україні діагностують близько 170 000 нових випадків онкологічних захворювань. Більше мільйона людей живуть з історією раку: це ті, кому нещодавно поставили діагноз, ті, хто лікується від рецидиву, й ті, хто переміг хворобу....
Скільки коштує в Україні лікування раку
Здоров'я
Скільки коштує в Україні лікування раку
В Україні щороку на онкологію захворює 160 тис. українців. У перерахунку на кількість населення, ця цифра приблизно така ж як і в Європі, але смертність в Україні набагато вища....
З 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни: названо умови роботи і відвідування
Здоров'я
З 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни: названо умови роботи і відвідування
В рамках ослаблення карантинних заходів в Україні з 1 червня відкриються фітнес-центри і басейни...
Ця ягода допоможе запобігти раку молочної залози
Здоров'я
Ця ягода допоможе запобігти раку молочної залози
Профілактика раку природним шляхом: дослідники знайшли ягоду, здатну руйнувати злоякісні пухлини - зокрема, клітини раку молочної залози....
Свербить родимка: наскільки це небезпечно?
Здоров'я
Свербить родимка: наскільки це небезпечно?
Чому родимки можуть свербіти, і чи є це небезпечним симптомом, ми розповімо в нашому матеріалі ...