Нацрада перевірить телеканали через піар зустрічі Медведчука і Путіна

Нацрада перевірить телеканали через піар зустрічі Медведчука і Путіна
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 15 жовтня призначила позапланову виїзну перевірку телеканалам «NewsOne», «112 Україна» та «Z ZIK» за висвітлення зустрічі в Москві Віктора Медведчука з Володимиром Путіним.
 

Про це повідомляє пресслужба організації

«За результатами моніторингу мовлення телеканалу «NewsOne» (ТОВ «Новини 24 години», м. Київ) за 6 – 8 жовтня 2020 року зафіксовано три трансляції передачі NewsTime з повною версією зустрічі в місті Москві голови політради і стратегічної ради політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» народного депутата України Віктора Медведчука з президентом РФ Володимиром Путіним. Та одинадцять трансляцій передачі NewsTime з демонстрацією фрагментів зустрічі з редакційним коментарем телеканалу. Загальний хронометраж всіх передач склав 1 годину 30 хвилин. Тема обговорення – налагодження взаємовідносин РФ з Україною, постачання російської вакцини від COVID-19 «Супутник V» в Україну, святкування 75-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні», - сказав відповідальний секретар Національної ради Юрій Зіневич.

Він зазначив, що у проєкті рішення наводиться текст розшифровки цих матеріалів, які, зокрема, містять ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема абзацу дев’ятого частини другої статті 6-ої, пунктів а) та в) частини першої статті 59-ої.

Зіневич зауважив, зокрема, що вимогами не допускається використання телерадіоорганізації для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують або визнають правомірною окупацію території України.

Аналогічні позапланові виїзні перевірки також призначили телеканалу «112 Україна» (ТОВ «ТРК «112-ТВ», м. Київ) та «Z ZIK» (ТОВ «ТРК «Нові комунікації», м. Львів).

Щодо телеканалу «112 Україна» Зіневич зазначив, що за результатами моніторингового мовлення 6 – 8 жовтня 2020 року зафіксовано трансляцію передач під назвою «Важливо» 23 рази загальним хронометражем 3 години 25 хвилин, присвячених зустрічі в Москві Медведчука та Путіна, тема обговорення – та ж сама.

Стосовно телеканалу «Z ZIK» він поінформував, що за результатами моніторингу мовлення за 6 – 7 жовтня 2020 року зафіксовано висвітлення тієї ж зустрічі в Москві Медведчука та Путіна.

«Протягом вказаного періоду було зафіксовано два включення у передачу «Деталі дня» 6 жовтня о 18:18 і 22:13 та дві трансляції у рубриці «У нас багато новин» 7 жовтня о 1:50 та 6:45. Загальний хронометраж всіх передач склав 57 хвилин. Тема обговорення – така ж сама, як і на попередніх телеканалах», - зазначив він.

«Отже, всі три так звані медведчуківські канали пропагували Путіна в українському ефірі в той час, коли в Брюсселі якраз розглядалося питання про подальші наші кроки із зміцнення співпраці в руслі європейської інтеграції. Це показово. На що Національна рада також звертає увагу. І ми будемо на це реагувати, адже йдеться про суспільство, яким в такий спосіб намагаються маніпулювати», - підкреслила голова Національної ради Ольга Герасим’юк.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 15 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вже призначила позапланові виїзні перевірки всім трьом телеканалам - «Z ZIK», «112 Україна» та «NewsOne» - за трансляцію у прямому ефірі 6 - 8 жовтня сюжетів, присвячених висвітленню візитів народного депутата Наталії Королевської до міст України з метою підтримки суб’єктів виборчого процесу – представників осередків партії «Опозиційна платформа - За життя», що містили передвиборну агітацію та символіку партії, а також надавали перевагу кандидату, що є ознаками порушення ліцензіатом вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Волонтер розповів, що обурило військових під час візиту «слуг»
Україна
Волонтер розповів, що обурило військових під час візиту «слуг»
Волонтер благодійного фонду підримки військових Андрій Римарук розповів що обурило військових під час візиту депутатів СН...
ЗСУ викрили терористів за спорудженням нових укріплень
Україна
ЗСУ викрили терористів за спорудженням нових укріплень
Російські терористи на Донбасі, всупереч домовленостям про перемир'я, заходилися облаштовувати нові укріплення на своїх позиціях...
Реванш: мер Одеси повернувся до проросійської риторики
Україна
Реванш: мер Одеси повернувся до проросійської риторики
Мер Одеси Геннадій Труханов ініціював повернення радянських назв двом міським вулицям для підняття свого рейтингу напередодні місцевих виборів...
Кандидат Кучеренко потролив конкурентів за ролики в TikTok
Україна
Кандидат Кучеренко потролив конкурентів за ролики в TikTok
Кандидат на посаду київського міського голови від «Батьківщини» Олексій Кучеренко потролив суперників напередодні виборів...
У Польщі заборонили аборти за медичними показаннями
Україна
У Польщі заборонили аборти за медичними показаннями
Конституційний суд Польщі ухвалив, що аборт через серйозні дефекти плоду є неконституційним...