Нацрада оштрафувала телеканали «НАШ» та «NewsOne»

Нацрада оштрафувала телеканали «НАШ» та «NewsOne»

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила накласти штраф на телеканали «НАШ» та "NewsOne". Про це пише пресслужба Нацради.

Канал «НАШ» отримав кілька попереджень та штраф у понад 200 тисяч гривень. Зокрема наприкінці 2020 року там у прямому ефірі показували бойовики «ЛНР» Родіона Мірошника.

«Р. Мірошник під час свого виступу в передачі «П’ятниця. Вечір» висловив протиправні твердження стосовно територіальної цілісності і недоторканості державного кордону України, її конституційного ладу, розпалював ворожнечу, що виражалося у звинуваченнях законної влади України та її Збройних Сил у намірах територіальній експансії власної території України, приписування ворожих дій, покладання провини і відповідальності за обстріли на Україну та її Збройні Сили, використовував вислови, які створюють напруженість у суспільстві через протиставлення громадян України окупованого Донбасу громадянам України з решти її території, тобто за територіальною ознакою», — повідомили у Нацраді.

Також канал оштрафували і за відеоролик до Дня незалежності України, який створює образ «невдалого» результату референдуму 1991 року.

«У зазначеному ролику об’єктом маніпуляцій стає Державний прапор. Він з’являється у кадрі 13 разів протягом 53 секунд поряд із підібраними кадрами соціальної нестабільності, таким чином створюючи враження, що всі ці сумні події відбувалися під синьо-жовтим прапором», — пояснили у Нацраді.

Водночас телеканал NewsOne отримав штраф у понад 100 тисяч гривень, а також кілька попереджень. Нацрада виявила порушення у тому, що на каналі в одному з ток-шоу розповідали про існування єврейських дивізій у військах нацистського Третього Рейху.

Також були виявлені порушення під час виступу колишнього міністра юстиції Олени Лукаш у справі активіста Сергія Стерненка.

«Неодноразово у цій передачі Сергія Стерненка було названо вбивцею. Це свідчить про те, що ліцензіат припустився порушень вимог законодавства, які передбачають, що телерадіоорганізація зобов`язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії, поширювати об`єктивну інформацію і не поширювати матеріали, які порушують презумпцію невинуватості підозрюваного, обвинуваченого або упереджують рішення суду», — підкреслили у Нацраді.

Раніше Український Дощ писав, що 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти нардепа від ОПзЖ, близького соратника Віктора Медведчука — Тараса Козака, а також його телеканалів — «112 Україна», ZIK і NewsOne. Санкції передбачають анулювання ліцензій та заборону користуватися радіочастотним ресурсом України.

Телеканали у спільній заяві назвали це політичним тиском і розправою. Зеленський заявив, що Україна підтримує свободу слова, але не тоді, коли пропаганду фінансує країна-агресор. СБУ після цього повідомила, що надала РНБО обґрунтовані рекомендації для блокування.

Незабаром Міністерство культури та інформполітики направило в YouTube рішення РНБО з проханням закрити сторінки телеканалів.

24 квітня YouTube заблокував підсанкційні «112 Україна», ZIK і NewsOne

 

Теги
Схожi
У лавах Нацполіції СБУ виявила колишнього бойовика «ЛНР»
Україна
У лавах Нацполіції СБУ виявила колишнього бойовика «ЛНР»
Служба безпеки України викрила у лавах Нацполіції Луганщини колишнього бойовика незаконного збройного формування «Армия Юго-Востока»...
Прокуратура вимагає від Мінʼюсту закрити Херсонське СІЗО
Україна
Прокуратура вимагає від Мінʼюсту закрити Херсонське СІЗО
Офіс генерального прокурора вимагає закрити Херсонський слідчий ізолятор через незадовільний стан приміщень...
Випускні в Україні: скільки коштує прощання зі школою?
Україна
Випускні в Україні: скільки коштує прощання зі школою?
В Україні почалася пора випускних. Журналісти вирішила підрахувати, скільки в середньому потрібно витратити на основні складові прощання зі школою...
В глобальному рейтингу сталого розвитку ООН Україна посіла 36 місце
Україна
В глобальному рейтингу сталого розвитку ООН Україна посіла 36 місце
Найбільший прогрес Україна показала в досягненні мети «повсюдної ліквідації бідності у всіх її формах»...
У столиці вандали регулярно псують велосипеди популярного прокатного сервісу
Україна
У столиці вандали регулярно псують велосипеди популярного прокатного сервісу
У столиці неадекватні особи продовжують псувати чуже майно...