[]

Набридло рахувати овець? 5 дієвих кроків щоб позбутись безсоння

Набридло рахувати овець? 5 дієвих кроків щоб позбутись безсоння

Безсоння — це порушення сну, що зумовлене ослабленням гальмівного процесу в корі головного мозку. За даними організації National Sleep Foundation, приблизно кожна третя людина у світі страждає на безсоння, яке, до того ж, є передвісником багатьох хвороб. У чому саме виражається його небезпека і як із ним боротися — про це далі в матеріалі.

Для безсоння характерні проблеми із засинанням, постійні пробудження та неможливість легко прокинутися. Ці симптоми спочатку є періодичними. Але коли вони стають хронічними, то починають призводити до погіршення розумової діяльності (зокрема, до зниження концентрації уваги), виникнення гіперсомнії, проявів депресивних станів (і тут часто буває важко визначити: чи це депресія є першопричиною безсоння, чи навпаки).

Основними причинами виникнення безсоння є: щоденні стреси і їхні наслідки, незадовільні умови для засинання, занадто часта зміна кліматичних поясів і часових поясів, застосування медикаментів зі збудливим впливом, надмірна фізична активність перед сном, неправильне харчування, залежність від гаджетів, нічні сидіння за комп’ютером, смартфоном чи телевізором ітд.

Як же можна перемогти безсоння? Лікарі називають багато способів задля досягнення цього. Й ось деякі з них:

— змінити свій раціон та режим харчування

На ніч не варто їсти капусту, цитрусові, томатний соус, темний шоколад, ковбасно-м’ясну продукцію, червоне м’ясо, гостру їжу та вживати певні напої (наприклад, каву, зелений чай). Але можна подумати над вживанням теплих напоїв: наприклад, молока

— припинити «пересипати» в інші дні, думаючи, що заповнить нестачу сну

Це може призвести до порушення біоритму.

— спробувати триматися подалі від снодійних

Багато людей не розуміє, що вживати снодійні треба помірковано, отримуючи потім постійну залежність від них, яку важко вилікувати. Так, вони допомагають, але не в довгостроковій перспективі. Тому спробуйте обмежити їхнє споживання до мінімуму, щоб убезпечити себе від проблем.

— лягати спати раніше

Пізній відхід до сну порушує природні біоритми організму, і через це Ви не висипаєтеся, навіть якщо спите до обіду. Такий збій добових біоритмів — досить поширена причина безсоння. Тому змініть режим дня: вставайте й лягайте спати раніше.

— вести щоденник сну

Ви можете записати в нього, що робили, їли в день, коли лягали, скільки і як спали. Головне — проаналізувати свої дії, зрозуміти, чи призводили вони до безсоння й що Вам потрібно змінити у своєму режимі дня, харчування.

— не спати в той момент, коли Вам цього не хочеться

Якщо Вам дійсно не хочеться спати в якийсь момент, то не пересилюйте себе. Краще почитайте книгу чи послухайте музику — це втомить Вас і через деякий час Ви зрештою захочете спати. Фахівці, зокрема, радять слухати музику для сну з легким гіпнозом. Таке метод лікування безсоння під назвою енцефалопатія використовують навіть у медичних клініках. Вважається, що навіть, якщо безсоння є патологією, то музика для сну здатна вилікувати 80 % пацієнтів, бо функціональна зміна стану людини тут досягається спеціальними алгоритмами упорядкування музичного ряду.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Під час масованого обстрілу столиці в укритті народилася дитина
Здоров'я
Під час масованого обстрілу столиці в укритті народилася дитина
Під час масованої ракетної атаки 21 березня у Києві народилось нове життя...
Чи правда, що води треба пити багато?
Здоров'я
Чи правда, що води треба пити багато?
Людський організм складається з неї на дві третини. Вода розносить по ньому поживні речовини й виводить шлаки, регулює температуру тіла, відіграє роль мастила...
Ілон Маск заявив, що вживання ним наркотика кетаміну приносить користь інвесторам
Здоров'я
Ілон Маск заявив, що вживання ним наркотика кетаміну приносить користь інвесторам
Американський бізнесмен та мільярдер Ілон Маск сказав, що вживання кетаміну є корисним для його бізнесу і може бути вигідним для інвесторів Tesla....
Помер чоловік , який понад 70 років жив в апараті штучного дихання
Здоров'я
Помер чоловік , який понад 70 років жив в апараті штучного дихання
Він жив в апараті після того, як захворів на поліомієліт 1952 року....
Стрес через війну: медики попередили про небезпечні захворювання та розповіли, куди звертатися
Здоров'я
Стрес через війну: медики попередили про небезпечні захворювання та розповіли, куди звертатися
Українці страждають через хронічний стрес....