На Запорізькій атомній електростанції почалася пожежа внаслідок обстрілу окупантів

На Запорізькій атомній електростанції почалася пожежа внаслідок обстрілу окупантів

У ніч з четверга на п'ятницю на Запорізькій атомній електростанції, найбільшій у Європі, спалахнула пожежа. Інформацію підтвердив мер міста Енергодар в онлайн-зверненні. Повідомляється про запеклі бої між українськими військами та окупантами у цьому районі.

"Після обстрілу Запорізької атомної електростанції російськими військами виникла пожежа", - заявив прессекретар станції Андрій Туз у відео, опублікованому в Telegram-акаунті станції.

Представники станції повідомили в Telegram, що пожежа триває, і її гасіння неможливо розпочати через обстріл. Мер Енергодару Дмитро Орлов вимагає зупинити обстріл атомної електростанції. Запорізька АЕС – найбільша в Європі.

«Пожежа на Запорізькій АЕС! Пожежники не можуть дістатися місця спалаху і ліквідувати наслідки - розстрілюють впритул. Вже є потрапляння до першого енергоблоку», – заявив Туз.

Він розповів, що цей енергоблок ще тиждень тому було підключено до мережі, а кілька днів тому його перевели у стан планового ремонту.

«Ядерне паливо знаходиться усередині ядерного реактора. Воно ще не вивантажено. Плюс, у центральному залі знаходиться ще басейн перевантаження та витримки ядерного палива, який також містить складання з ураном та ядерним паливом», – сказав він і наголосив на небезпеці руйнування герметичної оболонки.

Інформації про порушення радіаційного фону наразі немає.

Пізніше надійшла інформація, що на Запорізьку атомну електростанцію пропустили пожежників. Про це повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також попередив про серйозну небезпеку, яку може становити вибух.

«Російська армія з усіх боків обстрілює Запорізьку АЕС, найбільшу атомну електростанцію в Європі. Вогонь уже спалахнув. Якщо вона вибухне, то буде вдесятеро більше, ніж Чорнобиль! Росіяни повинні негайно припинити вогонь, допустити пожежників, встановити безпечну зону!» - написав він у Twitter.

Раніше в четвер Україна повідомила Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ), що російські танки та піхота розташовані поблизу міста Енергодар, за кілька кілометрів від Запорізької АЕС. У своїй заяві в четвер генеральний директор організації Рафаель Маріано Гроссі зажадав негайно припинити будь-яке застосування сили в Енергодарі та поблизу підприємства. Він сказав, що МАГАТЕ продовжує консультації з Києвом та іншими суб'єктами для надання допомоги та забезпечення безпеки українських ядерних об'єктів.

У п'ятницю вночі на Запорізьку АЕС увірвалися "кадирівці", усередині триває бій з нацгвардійцями. У МАГАТЕ заявили, що перебувають у контакті з українською владою.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Скандал у Дніпрі: курсант університету МВС сфотографувався на фоні тіла  загиблої
Україна
Скандал у Дніпрі: курсант університету МВС сфотографувався на фоні тіла загиблої
Університет розпочав розслідування після поширення фото з пошукових заходів...
Офіс генпрокурора за рішенням суду відкрив кримінальну справу щодо Мар’яни Безуглої
Україна
Офіс генпрокурора за рішенням суду відкрив кримінальну справу щодо Мар’яни Безуглої
Проти Мар’яни Безуглої відкрили кримінальну справу за статтею про державну зраду...
Україна та Велика Британія підписали угоду про космічну співпрацю
Україна
Україна та Велика Британія підписали угоду про космічну співпрацю
Україна та Велика Британія підписали угоду щодо зміцнення співпраці в цивільному космосі...
В Оболонському районі Києва рятувальники зняли з дрейфуючої криги маму з дитиною
Україна
В Оболонському районі Києва рятувальники зняли з дрейфуючої криги маму з дитиною
Як згодом з’ясувалося, під час прогулянки біля водойми дівчинка вибігла на лід...
Екснардеп в суді підняв свою пенсію до 241 000 грн на місяць: хто один з найбагатших пенсіонерів
Україна
Екснардеп в суді підняв свою пенсію до 241 000 грн на місяць: хто один з найбагатших пенсіонерів
Хмельницький окружний адміністративний суд задовільнив позов колишнього нардепа Віктора Чумак...