[{"ad_code":"","ad_pic":"","date":"30-09-2020","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

На Ямалі в озері знайшли триметрового мамонта

На Ямалі в озері знайшли триметрового мамонта

Учені з Наукового центру арктичних досліджень витягли кістки триметрового мамонта з озера Печевалава-то на Ямалі і вже відправили їх в музейно-виставковий комплекс ім. Шемановського. Мамонт загинув близько десяти тисяч років тому. Про це пише NUR24.

Поки вчені з'ясовують, як тварина загинула, тому що, не дивлячись на майже ідеальний стан скелета, на деяких кістках є сліди зубів хижаків.

"Можливо, мамонт застряг в крижаній щілини і не зміг вибратися", - сказав доктор Павло Косинцев з Російської академії наук, який брав участь в розкопках.

Також відсутні бивні мамонта. Їх, швидше за все, забрали люди, які багато тисяч років тому населяли цю місцевість.

Зате вони визначили вік і стать тварини - це був самець, загиблий у віці близько 20 років. Знахідку запропоновано назвати мамонтом Тадибе на честь Костянтина Тадибе, жителя селища Сеяха, який знайшов скелет минулого місяця. Тадибе з братом і батьком брали участь у другій експедиції до озера, яка почалася 27 липня і тривала до серпня.

В озері зібрали близько 80% елементів скелета тварини - череп, частина хребта тварини, ребра, тазові кістки, кістки кінцівок, частини кистей, стоп і фрагменти шкіри. За словами експертів, кісткова тканина добре збереглася, усі кістки цілі і лише на двох є невеликі ушкодження, нанесені хижаками в давнину.

Також на кістках є залишки плоті, шкіри та хутра. Фахівці припускають, що скелет мамонта ще в давнину "вивалився з берегового обриву і був замитий водами озера", що і вберегло його від подальших ушкоджень.

Також були виявлені скам'янілі екскременти мамонта, які також вивчать, щоб зрозуміти, чим харчувалася тварина.

Вчені вважають, що мамонт Тадибе, тільки перша знахідка, зроблена на озері Печевалава-то. Цілком може виявитися, що є й інші останки доісторичних тварин.

Найвідоміші знахідки, зроблені на Ямалі - мамонтята Маша і Люба.

Мамонтеня Люба

 

Мамонтеня Любу знайшов оленяр Юрій Худі у верхній течії річки Юрибей, пізніше мамонтеня назвали на честь дружини оленяра. Знахідка унікальна тим, що по стану збереження перевершує всі раніше виявлені викопні останки мамонтів: тіло збереглося повністю, за винятком волосяного покриву і копитець. Дослідження проводив колектив учених з Росії, США, Японії і Франції. Вчені визначили, що мамонтеня загинуло близько 40 тис років тому у віці одного місяця.

Мамонтеня Маша

 

Мамонтеня Машу вчені знайшли ще в 1988 році, коли капітан теплохода "Поріг" повідомив диспетчеру Салехардского технічної дільниці, що разом з матросом в 20 кілометрах від гирла річки Юрібете-яха виявив труп маленького мамонта. Хобот, хвіст і ліве вухо було втрачено. Судячи з розмірів, це був дитинча 3-4-місячного віку. Вчені припускають, що швидше за все, він загинув на початку зими або пізньої осені, провалившись крізь тонкий лід стариці або річки і потрапивши в морозобойное тріщину.

Раніше Український Дощ писав, що динозаври могли вмирати від злоякісних пухлин. Про це свідчать результати недавніх досліджень - вчені виявили рак кісток у стародавнього динозавра.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"30-09-2020","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Представлено нові BMW M3 та M4 2021: чим цікаві новинки
Наука і технології
Представлено нові BMW M3 та M4 2021: чим цікаві новинки
Компанія BMW офіційно представила нове покоління своїх популярних заряджених моделей – M3 G80 і M4 G82...
Tesla у версії Plaid зможе проїхати 830 км і розігнатися до сотні менше ніж за 2 секунди
Наука і технології
Tesla у версії Plaid зможе проїхати 830 км і розігнатися до сотні менше ніж за 2 секунди
Силова установка автомобіля передбачає використання трьох електричних двигунів. Як розповіли у компанії, сумарна потужність Plaid понад 1100 кінських сил...
Городницький Скарб не відпускає! Археологи віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі
Наука і технології
Городницький Скарб не відпускає! Археологи віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі
На місці серпневої знахідки скарбу срібляників Володимира Великого та Святополка Окаянного у смт Городниця археологи виявили древлянське місто того ж часу із залишками фортифікацій...
На Херсонщині виявили могильник з вождем бронзового століття
Наука і технології
На Херсонщині виявили могильник з вождем бронзового століття
Поблизу села Щасливцеве Херсонської області археологи виявили поховання чоловіка, який жив в епоху бронзи - близько 4-3 тис років тому...
Компанія Apple навчить Siri говорити українською
Наука і технології
Компанія Apple навчить Siri говорити українською
Компанія Apple хоче навчити свого голосового помічника Siri розуміти та відповідати українською мовою...